Cs:Key:traffic_calming

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Key:traffic_calming
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg traffic_calming
Traffic calming example.jpg
Popis
Popisuje prvky určené ke zklidňování dopravy. Edit or translate this description.
Skupina: Silnice
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlumůže být použito na cestěnemělo by být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Wikidata
Status: schválenoPage for proposal

Viz Zklidňování dopravy

Zklidňování dopravy se skládá ze staveb a jiných prvků, které jsou umístěny na silnice, aby se zpomalila nebo omezila motorizovaná doprava a zároveň zvýšila bezpečnost chodců a cyklistů.

Jak mapovat

Přidejte jednu z následujících značek na úsek silnice highway=*, nebo na uzel na ní:

Obecná hodnota

Obecné / nespecifikované zařízení ke zpomalení dopravy

Věci, které způsobí pohyb vozidla "nahoru a dolů"

Traffic calming example.jpg
Úzký příčný práh - o délce (ve směru jízdy) asi 30 cm nebo kratší. Je umístěn přes celou šířku vozovky, ale může mít výřezy nebo malé mezery pro cyklisty napravo a nalevo. (viz Zpomalovací práh)
Asphalt Speed Hump.jpg
Široký příčný práh - celková délka obvykle 2-4 m (ve směru jízdy) (viz speed hump)
Kurb Extension Nuffield Street.jpg
Zvýšená plocha - navržená jako dlouhý příčný práh s plochou částí uprostřed, která je tak velká, že se na ni vejdou všechna čtyři kola vozidla. Nezpomaluje tak moc jako široký příčný práh a obvykle se používá na silnicích v obytných čtvrtích. Také na ní může být přechod pro chodce. (viz speed table).
Rubber speed cushions.jpg
Zpomalovací polštář - hrbol s mezerami nebo několik hrbolů naskládaných vedle sebe na silnici. Umožňuje záchranným vozidlům a autobusům (díky jejich širšímu rozchodu) projet bez zpomalení. (viz speed cushion)
North Luzon Expressway Rumble Strips.jpg
Hlučící pás - více velmi nízkých hrbolů (maximálně pár cm), které jsou od sebe vzdáleny několik metrů na šířku celé silnice. Sám o sobě neomezuje rychlost, ale upozorňuje řidiče hlukem, který vytváří a trochu třese autem. Nepleťte si s podobným zařízením, které má varovat řidiče před opuštěním jízdního pruhu. (viz rumble strips)
Traffic calming-dip.jpg
Prohlubeň

Věci, které přinutí vozidlo zatočit vlevo a/nebo vpravo

One-lane chicane 1.jpg
Šikana - záměrná ostrá zatáčka, nebo série zatáček, které musíte projet. (Neplést si s barrier=chicane.) Silnice může být také zúžena na šířku, takže umožňuje projet jen jednomu vozidlu. (viz Dopravní šikana)
Ferry Road, Eastham, Wirral - DSC03451.JPG
Zúžení silnice
Trafficcalming-island.jpg
Ostrůvek nebo střední dělicí pás - malá plocha, která dočasně odděluje dva směry provozu. Viz také crossing=island a landuse=traffic_island pro ostrůvky, které slouží jako přechody pro chodce.

Viz také