Pl:Przykłady tagowania dróg/poza miastem

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Przykłady oznaczania dróg poza granicami miasta

Ta strona pokazuje rzeczywiste ulice i ich prawidłowe znakowanie.
Może być przewodnikiem i pomocą dla początkujących. Oczywiście nie musimy używać znaczników dokładnie tak, jak zostały one tutaj przedstawione.
Ale prosimy o tagowanie według standardów edycyjnych i odnoszenie się do użycia tagów dla dróg w celu określenia dokładnej klasyfikacji dróg.
W przyszłości może to być osobna strona dla danego kraju.

Zdjęcie Opis Tag Mapa
Dscf0240 600.jpg Autostrada z 4 pasami ruchu i separacją. Mapnik A5.png
Dscf0242 600.jpg Zjazd z autostrady z 2 pasami ruchu (mniejsza droga po prawej stronie).
Dscf0444 600.jpg Droga z 2 pasami ruchy i separatorem.
Highway secondary-photo.jpg Droga wojewódzka.
Brake-K200-Schmalenfleth1.JPG Mniejsza droga, może o wyższym ale o odpowiednim statusie administracyjnym
Schwanewede-Flachsberg.jpg Mniejsza droga bez statusu administracyjnego.
Dscf0220 600.jpg Droga wiejska, stworzona i używana przez/dla rolników.
Dscf0250 600.jpg Ścieżka w lesie i odpowiedne miejsce dla rowerów.
Gravel path-3m.jpg Ścieżka żwirowa o szerokości 3m. Według lokalnej wiedzy. jest to ścieżka do wspólnego użytku ("Jest otwarta dla rowerzystów, turystów pieszych, biegaczy i jeźdźców konnych w wiosną, latem i jesienią oraz snowmobilerom, narciarzom i psim zaprzęgom zimą ... na szlaku nie ma dozwolonych terenów ATV.").
Highway-path motorvehicleno.jpg Ścieżka asfaltowa o szerokości 2,5 m. Ze znakiem "Nie zezwala się dla pojazdów mechanicznych", a według lokalnej wiedzy, jest to ścieżka do wspólnego użytku (“...otwarta dla wędrówek pieszych i rowerzystów...”).
Permissive.jpg Widok panoramiczny obok Malter dam między Dippoldiswalde a Malter. Dla zaawansowanych rowerzystów ta ścieżka jest jak ulica. 50.915228 13.659126
PathSnowmobile.jpg Ścieżka zbudowana i przeznaczona do użytku na skuterach śnieżnych. Zgodność z prawem dla pieszych i rowerzystów, nieznana. 67.789 24.856
Path-footyes.jpg Ścieżka nieoznaczona, ale zbyt wąska dla samochodów, więc nie jest to highway=track, ale zaczyna się od końca szlaku. Dozwolone i niezupełnie nieodpowiednie do jazdy na rowerze, ale nie wiadomo czy można tu spacerować. 60.1608 24.7205
06072009(045).jpg Ścieżka przez miejski las; spacer jest możliwy w suche i nie-zimowe dni, ale nie nadaje się się na szlak pieszy..
Path-bicycledesignated.jpg Ścieżka, na której dozwolona jest tylko jazda na rowerze.

lub

Path-motorcarnohorseno.jpg Ścieżka, na której pojazdy silnikowe i jazda końska są zabronione.

(W rzeczywistości, białe tło wyjaśnia, że prawo zabrania koniom na specjalnych rekreacyjnych trasach spacerowych/ćwiczeniowych - które nie są oznakowane - co czyni ścieżkę "głównie dla rowerzystów i pieszych", a nie ścieżką rolniczą.)

60.2361 25.1687
Bridleway-reitweg-de.jpg Droga do jazdy na koniu.

lub