Sq:Beginners Guide 1.4

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Gjuhët e disponueshme — Beginners Guide 1.4
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް

Shtoni detajet, dhe Tagging

Pasi të keni një rrugë të përfunduar, ju duhet të shtoni tags në mënyrë që të shohin ato të dhëna në hartë. Tags janë çelësa me vlerë në palë. Ka tags shumë, disa më të zakonshëm se të tjerët. Kur përdorni JOSM, tagging është kryer duke shtuar çelësin me vlerë në çifte nga paneli për Prona / Anëtarësi .

  1. Këtu është një udhëzues për çfarë tags për të përdorur.
  2. Pasi të keni bërë editimin tuaj, atëherë ju duhet të ngarkoni ndryshimet e juaja në OSM.
  • Sigurohuni që ju nuk bëni kopje të të dhënave nga hartat që nuk keni drejt ti përdorni. Mësoni këtu për copyright.