Tr:Beginners Guide 1.5

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search


Giriş   Bilgi toplama   GPS bilgi yükleme   Harita düzenleme   Bilgi düzenleme   Haritaları dönüştürmek    

Haritaya Dönüştürme

Verileriniz var ve etiketlemek istiyorsunuz, ve değişiklikleri OSM'ye yükleyeceksiniz. Değişiklikleri görmek için isteğe bağlı olarak aşağıdakileri yapabilirsiniz.

  • Bilgi alma slippy map OpenStreetMap's main page. Ana sayfa '+' kapsar sağ tarafta. Artı tıkladıktan sonra genellikle 'Baselayer' seçenekleri 'Mapnik' ve 'Osmarender'. Her ikiside bir haritayı temsil eder.
  1. Mapnik: Mapnik baselayer güncellemenin ne kadar süreceğini belirtir; Ne kadar odaklanırsa o kadar iyi olur. Birkaç dakika birkaç gün için bir şey bekliyoruz.
  2. tiles@home/Osmarender: The Osmarender baselayer yeni bilgi girildiğinde otomatik olarak güncellenmelidir. Eğer çalışmazsa daha hızlı olanını seçin, burayı kullanabilirsiniz Informationfreeway web sayfası, 12 odaklanma seviyesine gidin ve ctrl+click basın. Daha fazla bilgi için: FAQ. Sonra bir seçenek daha gelir tiles@home/Osmarender projesi. Biraz zaman sonra değişiklikleri içeren güncelleme uzantısını bulmalısınız. Bunu görmek için sayfanın tam bir yenileme yapmak gerekebilir.


  • Yüklenmiş veriden dönüştürülmüş grafik üretmek için yourself Bilgisayarınızdan veya akıllı telefonlarınızdan yararlanabilirsiniz. OpenStreetMap projesi birçok üretme aracı vardır,örneğin:
  1. Maperitive : Maperitive kendi bilgisayarlarında OSM kullanıcılar tarafından kullanılmak üzere öncelikle tasarlanmış yeni bir hafif OSM harita oluşturma platformu haritalar işlemek için. Muhtemelen en kolay üç yoldur.
  2. Osmarender: Genişletilebilir Stil Dönüşüm dayanan bir dönüştürücü (XSLT) Scalable Vector Graphics (SVG) bitmaps a dönüştürülebilen ve diğer ağlardan görülebilen oluşturabilir.
  3. Mapnik:En hızlı dönüştürülebilen C++,python bağları ile, bitmaps'e üretir (png,jpeg) ve vektör çıkışı (pdf,svg,postscript). Kurulum için biraz yetenek ister.

Previous | Next