Et:Beginners Guide 1.5

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Renderdamine

Nüüd on andmed lisatud ja sildistatud ning laetud OSMi. Selleks, et enda tehtud muudatusi näha, on kaks võimalust:

1. Loo ise oma andmetest graafiline pilt. Selleks on vaja renderdamisprogrammi, OpenStreetMapil on neid kolm:

  1. Osmarender: Renderdaja, mis põhineb XSLT-le (laiendatav vormingukeele teisendus), mis on võimeline looma mastabeeritavat vektorgraafikat (SVG), mida võib mõnede veebilehitsejatega otse vaadata või konverteerida rasterpildiks.
  2. Mapnik: Väga kiire C++ keeles kirjutatud renderdaja, loob rastergraafikat (png, jpeg) ja vektorgraafikat (pdf, svg, postscript).

2. Näita oma andmeid slippy mapil OpenStreetMapi veebilehel. Esilehe paremal ääres on märk '+'. Sellel klõpsates avaneb Baselayer ehk aluskiht ja selle valikud Mapnik, Osmarender, Cycle Map ja NoName. Need kõik tähistavad erinevate renderdajatega tehtud kaarte.

  1. Mapnik: Mapniku aluskiht uueneb tavaliselt umbes iga tunni järel.
  2. tiles@home/Osmarender: Osmarenderi aluskiht peaks uuenema automaatselt kohe, kui uued andmed on üles laetud. Kui see ei tööta võisa sooviksid näh a uuendusi rutem, siis kasuta veebilehte Informationfreeway, mine tasemele 12 ja kasuta 'ctrl' ning klõpsa paanile, siis uuendatakse seda kohe. tiles@home/Osmarender projektile saadetakse päring ja ja mõne aja pärast on su muudatused nähtavad ka seal (võibolla on vaja lehekülge värskendada).Siit saab vastuse veel mõnele küsimusele.

Kasuta kaarti

Tõenäoliselt ei ole sa huvitatud mitte ainult kaardi tegemisest ja täiustamisest, vaid ka selle kasutamisest isiklikel eesmärkidel. Siin on mõned võimalused, mis aitavad sul alustada:

  • Kui sul ei ole vaja dünaamilist kaarti, mis näitaks pidevalt OSMi uuendusi, on parim võimalus pildi eksportimine. Seda on vaja teha ka siis, kui sa otsustad kaardi trükkida (nt brošüüris, plakatil).
  • Kaardi lisamine oma veebilehele on ilmselt kõige lihtsam ja nõuab kõige vähem tehnilisi teadmisi.
  • Lisa kaart veebilehele kasutades JavaScripti. See võimaldab mõnevõrra kohandada kaarti ja liidest.
  • Loo oma enda kaart OSMi andmete põhjal. Siin saad sa ise tõenäoliselt kõige rohkem teha, aga see-eest on vaja spetsiifilisemaid tehnilisi teadmisi ja lisariist- ja tarkvara.

Oma rakenduste arendamine on ka võimalik kasutades OSMi komponente. Komponentide ülevaade on hea koht alustamiseks, kui on plaan arendada välja oma OSMi-põhised rakendused.


Üles Järgmine