Uk:Tag:waterway=riverbank

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg waterway = riverbank
Dscf1891-800.jpg
Опис
Для нанесення на карту широких річок, які не повинні виглядати, як тонка лінія. Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto
Rendering-waterway-riverbank.png
Група: waterways
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Дивись також
Статус: не рекомендованийPage for proposal

an unequal sign

Ця стаття українською мовою пов’язана з англомовною версією, але її вміст не є синхронізованим з оригіналом (як правило англомовною версією). Будь ласка, оновіть переклад, якщо можливо.

Нижче наведена схема нанесення на карту широких річок або ділянок річок, береги яких необхідно відобразити на карті. Приклад: річка Темза і те, як вона протікає через центр Лондона.

Вузькі річки звичайно наносять на карту однією лінією з міткою waterway=river, хоча у випадку несиметричних берегів можна використовувати й описувану мітку.

Як позначати

Область широкої річки має бути окреслена полігоном. На практиці, протяжні річки мають бути окреслені кількома суміжними полігонами (лінії 1 та 3 на зображенні нижче).

Ці лінії мають бути позначені мітками waterway=riverbank, або за новою схемою парою міток natural=water + water=river (чи water=canal для каналів).

Окрім того, лінія позначена міткою waterway=river (на малюнку це лінія 4) повинна бути намальована в напрямку течії річки (від джерела до моря).

Лінії, що проходять по кордонах річки все ще можуть позначатися як waterway=riverbank (оскільки вони все ще є берегами), хоча в цьому немає необхідності і береги річок більше не обробляються як області.

Додаткова лінія з міткою waterway=river все ще необхідна для того, щоб позначити напрямок течії річки.

Острови

Відношення multipolygon повинно містити в собі острів на річці та береги річки. Лінія берегів річки (лінія 1 на малюнку) повинна мати роль „outer“, а лінія контуру острова (лінія 2 на малюнку) повинна мати роль „inner“.

Make river.png

Уніфікація варіантів з островами і без островів за допомогою мультиполігону

Інший шлях для нанесення великих річок полягає у використанні мультиполігону для створення єдиного відношення для всієї річки. Це дозволяє уникнути хаотичної розбивки водної поверхні на полігони. Майте на увазі, що в такому випадку надмірно довгі лінії, що включають тисячі точок, можуть створювати проблеми користувачам даних. В osmrender-і лінії довше 20 км схильні до ризику неповного завантаження в пам’ять при промальовці, що призводить до „витікання“ ріки з її берегів на карті.

Possible-river-relationship.png

Використані мітки:

АБО
Нове позначення: type=multipolygon + natural=water + water=river + name=* + ...
  • Лініям з 1 по 6 призначена роль outer, а лінії 7 — inner
  • Лініям з 1 по 6 присвоєна мітка waterway=riverbank. Лінія 7 може не мати міток взагалі або бути позначеною для опису властивостей утворюваного нею полігону (наприклад пляж).
Оскільки мітка waterway=riverbank традиційно використовується на полігонах, наяву конфлікт з визначенням мітки. У такому випадку, ви можете також використовувати мітку natural=riverbank для уникнення непорозумінь.
  • Напрямки ліній значення не мають.
Оригінальний „пропозал“ знаходиться тут: Relations/Proposed/Rivers

Впадіння річок

River crossing.svg

Лініям 1 та 2 слід завжди призначати мітку waterway=river з додатковими мітками, такими як name=*. Також переконайтеся, що вони з’єднані. Це має бути важливо для побудови судноплавних маршрутів або інших форм аналізу річкових з’єднань.

Для берегової лінії існує кілька різних варіантів позначення в такому випадку:

  • Просте позначення ліній — річки подібні зображенню можуть бути позначені за допомогою простих замкнутих ліній area з міткою waterway=riverbank. У такому випадку, сектори 3, 4 і 5 будуть належати одній лінії, а 6, 4, 7, 8 — інший. Секція 4, таким чином, буде представляти собою два відрізки, прокладених між загальними точками, кожен з яких буде належати відповідній замкнутій лінії річки.
  • Мультиполігони — замість замкнутих ліній ви можете використовувати мультиполігони relation (по одному на кожну річку), що включають в себе лінії 4, 6 і 8 для горизонтальної річки; а 3 і 5 для вертикальної річки. Мультиполігони більш складні, але у них є деякі переваги. Вони можуть бути більшими і вони дозволяють виключати острови (за допомогою ролі „inner“). У такому випадку слід позначати річки за допомогою type=multipolygon + waterway=riverbank.

Два приклади вище по тексту приблизні, оскільки лінія між двома річками в місці їх перетину (сектор 4) не є берегом (riverbank), а тому в ідеалі не повинна бути так позначена. Новий варіант позначення, що використовує мітку water=river містить альтернативу:

  • Мультиполігон з акуратним позначенням берегів — обидві річки слід позначити за допомогою міток type=multipolygon + natural=water + water=river + name=* + …. Потім, на додаток до мультиполігонального позначення, окремі лінії в секторах з 3 по 8 позначаються міткою waterway=riverbank, виключаючи сектор 4, який не є берегом. (Майте на увазі, що хоча використання мітки waterway=riverbank на лініях краще поєднується зі значенням слова riverbank (берег) у природній мові, вживання даної мітки суперечить усталеній традиції, згідно з якою вона повинна застосовуватися для полігонів. Так що користуйтеся даною інтерпретацією на свій страх й ризик. Ви також можете використовувати мітку natural=riverbank, щоб обійти цю двозначність.)

Зміна рівня води в річці

Існує практика позначати береги річки в момент її розливу, включаючи піщану мілину. Тому непостійні острови (піщана мілина) також будуть охоплені контуром берега і не позначені, а лише постійні острови повинні бути позначені окремо.

Make river landsat.png


Це узгоджується з відображенням берегової лінії natural=coastline яку ми прагнемо позначати для високого рівня приливу. Річки можуть мати складні паводкові характеристики. Ми не повинні мапити заплави як частину великої річки, хіба що вони затоплюються часто кожного року, так що ніщо не може бути там побудовано (приблизне правило, відкрите для обговорення). Деякі ідеї позначень стосовно цього: Proposed features/floodplain та Key:flood_prone

Загалом цими правилами можна керуватися більш строго, ​​якщо маємо більш точні дані (в ідеалі, якщо хтось, хто живе локально, може спостерігати рівень річки). Коли начерк за космосвітлинами, прийнятно лише робити все можливе на основі того, що можемо бачити (наприклад, припустити, що видимі мілини можуть бути покриті водою, як на світлині вище). Зверніть увагу, що необхідно завжди бути обережним, щоб уникнути перевизначення цінної інформації, отриманої на місці, даними, змальованими із космосвітлин.

Обмеження

Обмеження загалом такі ж як і для позначень з міткою waterway=river.

Підказки щодо мапування берегів

Тут описано, як використовувати інструмент „створення паралельних шляхів“ у Potlatch 2 для створення берегів з річки. Цей метод працює найкраще, коли промальовувана ділянка річки має постійну ширину і кожен берег майже ідентичний за формою.

  • Створіть шлях waterway=river, що проходить посередині річки
  • Виберіть ділянку річки, яка має сталу ширину
  • Виберіть інструмент створення паралельних ліній або ж натисніть „p“
  • Скоригуйте відстань нового паралельного шляху від вихідного так щоб новий шлях був на половині ширини річки (збільшення допомагає)
  • Створіть паралельний шлях на протилежному боці від вихідної річки
  • Позначте обидва нові шляхи як waterway=riverbank
  • З’єднайте кінці кожного нового берегу річки, щоб замкнути петлю
  • Скористайтесь інструментом „злити шляхи“ для об’єднання їх у єдиний шлях, що представлятиме область між берегами річки.

Дивіться також