Fa:Beginners Guide 1.3.1

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
کمک بگیرید درباره اوپن­‌استریت­‌مپ مرور نقشه چگونگی مشارکت مشارکت در داده­ٔ نقشه ویرایشگر­ها واژه‌نامه راهنمای مبتدیان

broom

این صفحه برای پاکسازی در نظر گرفته شده است. لطفاً دربارهٔ این صفحه بحث کنید.
بر اساس ایده‌های روش‌های خوب، استانداردها و قراردادهای ویرایش، Names#Notes کاملاً بازنویسی شود. لطفاً فعلاً از صفحه‌های ذکرشده استفاده کنید.

نکات کلی افزودن راه‌ها و سایر مسیرها

 1. شکل ۱
  اندازه هر قطعه راه می‌تواند کاملاً متفاوت باشد. اگر راهی پیچ زیادی دارد لازم است تا قطعات و نقطه‌های بیشتری داشته باشد. اما اگر کاملاً مستقیم است، و راه دیگری هم به آن متصل نمی‌شود، هرچند هم طولانی باشد تنها یک قطعه برای نشان دادن کل آن کافی است.

  به قسمت مستقیم وسط شکل ۱ توجه کنید که که فقط یک قطعه کافی است.

 2. شکل ۳
  اگر چندین مسیر ثبت شده دارید بایستی راه خود را تقریباْ در وسط همه آنها قرار دهید، همانند تصویر ۱، شکل ۳ . اما موارد زیر مد نظر باشد:

  • اگر یکی از مسیرها در حال پیاده‌روی یا دوچرخه سواری گرفته شده باشد و بقیه توسط خودرو ثبت شده باشند. به نظر می‌سد که وسیله نقلیه کندتر داده دقیق‌تری دارد چونکه GPS زمان کافی برای دریافت سیگنال داشته است. بهتر است که بیشتر به آن داده‌ها اعتماد شود.

  • به نظر می‌رسد داده‌هایی که همان ابتدای روشن کردن GPS ثبت می‌شوند، دقت خیلی کمتری دارند.

 3. داده‌های GPX خیلی از واقعیتی که بایستی ترسیم شوند متفاوت هستند. اگر نقاط همه جا پخش باشند یک راه مستقیم وسط آنها بکشید (در شکل ۳، تصویر ۲ اشتباه است، تصویر ۳ درست است. مسیر متوسط در مرکز نقاط ترسیم شده است). اگر در خاطر داشته باشید که جاده در زمان ثبت داده چه شکلی بوده است، انتخاب بهتری می‌توانید بکنید که شکل وافعی جاده چه بوده است. اگر شک دارید، از یک جاده چندین مسیر GPS ذخیره کنید و متوسط بین آنها را به دست آورید.

 4. شکل ۴
  هنگام ویرایش و ایجاد راههای دو بانده، تا حد امکان بایستی سعی کنید که همانند تصویر ۱، شکل ۴ قطعه‌ها و نقطه‌ها باهم موازی و تراز باشند. چنانچه یکی از باندهای راه انحنا داشته باشد لازم نیست که مسیر مقابل آن نقطه‌های اضافه داشته باشد، مانند تصویر ۲، شکل ۴.

 5. شکل ۵
  وقتی دو مسیر به هم وصل می‌شوند حتماً بایستی یک نقطه اشتراک داشته باشند. .تصویر ۱، شکل ۵ بیشترین اشکال مبتدیان این است که فکر می‌کنند هنگاهی دو خط روی هم قرار دارند به هم متصل هستند. تصویر ۲، شکل ۵ُ یا اینکه دو نقطه را در نزدیک قرار می‌دهند اما اتصالی برقرار نیست تصویر ۳، شکل ۵. هیچکدام از دو روش آخیر درست نیست. برای داشتن اتصال در هنگام کشیدن یک راه، دقیقاً روی راهی که می‌خواهید به آن متصل شوید؛ کلیک کنید. استفاده از کلیدهای میانبر 'n' یا 'a' و سپس کلیک روی نقظه یا راه مورد نظر، یک راه جدید از آن نقطه شروع خواهد شد. برای بررسی اینکه اینکار را درست انجام داده‌اید یا نه، یک نقطه را جابجا کنید و سپس دکمه undo را بزنید، اگر هردو راه جابجا شدند، درست انجام داده‌اید.

مرحله بعد