Uk:Beginners Guide 1.3.1

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Довідка Про проєкт Перегляд мапи Як брати участь Створення мапи Редактори Глосарій Початківцям

Загальні поради по додаванню доріг та інших ліній

 1. Мал.1
  Довжина відрізків шляху може дуже сильно відрізнятися. Якщо дорога дуже звивиста, для її позначення треба використовувати більше відрізків/точок. Якщо вона пряма, «як стріла», не треба додавати додаткових точок, для її позначення достатньо одного відрізку на всій дистанції, незважаючи на її довжину.

  Зауважте, що на Мал.1 центральна частина позначена одним відрізком.

 2. Мал.3
  Якщо у вас є кілька GPS-треків, ви повинні креслити лінію, усереднивши їх, як це показано на Мал.3, Зображення 1. Але треба враховувати наступне:

  • Якщо один з маршрутів було зроблено пішки або на велосипеді, а інші в машині, цілком імовірно, що повільніший транспортний засіб дасть більш точні дані, тому що GPS-пристрій мав достатньо часу, щоб отримати сигнал. Краще покладатись на ці дані, бо вони будуть більш точними.
  • Дані, отримані впродовж короткого періоду, коли працював GPS-приймач, швидше за все, будуть менш точними.
 3. GPX-дані далеко не ідеальні для креслення шляхів. Якщо точки мають певні відхилення на місцевості, кресліть лінію по центру між ними (на Мал.3, Зображення 2 — неправильно, Зображення 3 — правильно. Усереднений маршрут був накреслений прямо між точками). У цьому вам може допомогти те, що ви запам’ятали, як виглядає дорога, коли ви збирали дані, записували трек, отже, можете точно відтворити справжній напрямок дороги. Якщо у вас є сумніви, зробіть кілька треків для тієї ж самої дороги та усередніть їх.

 4. Мал.4
  Під час редагування/створення дороги з двома проїзними частинами намагайтесь розташовувати відрізки паралельно один до одного, а точки на однаковій відстані, як на Мал.4, Зображення 1. Якщо одна із проїзних частин має вигин, то не треба захаращувати точками іншу лінію на прямій частині, як на Зображені 2.

 5. Мал.5
  Під час з’єднання двох доріг вони повинні сходитись у спільній точці. Мал.5, Зображення 1. Поширеною помилкою новачків є перекриття двох ліній без їх з’єднання, Мал.5, Зображення 2, або розташування точок доволі близько одна від одної без їх з’єднання, Мал.5, Зображення 3. Жоден з цих варіантів не прийнятний. Для того, щоб зробити з’єднання доріг, під час креслення просто клацніть на лінію або точку для з’єднання з ними. Натисніть кнопку 'n' або 'a', після чого клацніть на точку чи лінію для початку нової лінії з цього місця. Для перевірки того, що ви зробили все правильно, пересуньте точку, потім скасуйте цю дію, обидві лінії повинні рухатись, якщо ви все зробили так як треба.


 • П: Де мої стрілки, у мене лише лінії?
 • В: В JOSM, перейдіть до пункту Правити, Налаштування далі Налаштування екрану вкладка Дані OSM та Показувати стрілки напрямку.

 • П: Один з моїх відрізків має стрілки з двох боків, так повинно бути?
 • В: Якщо у вас показуються стрілки з обох боків, то ви маєте перекриття двох ліній, що проходять через одні й ті ж точки, або лінія накладається сама на себе у зворотньому напрямку. Лінії можуть бути створенні під час вставки точок до наявної лінії, якщо не знімати виділення перед вставкою нової точки.