Fa:Translation

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
OSM translation.svg

قسمت‌های مختلف زیادی از پروژه OSM نیازمند ترجمه است. هم ترجمه اطلاعات خود نقشه که با دادن نام به زبانهای مختلف به اشیاء نقشه انجام می‌شود و هم ترجمه نرم‌افزارهای مختلف وابسته به OpenStreetMap مانند خود وبسایت OpenStreetMap و ویرایشگرهای مختلف آن.

مشارکت هرکس که بتواند کامل یا جزئی، مقداری ترجمه انجام دهد با آغوش باز پذیرفته می‌شود. گاهی اوقات در گام اول نیاز به توسعهٔ نرم‌افزاری برای پشتیبانی از بین‌المللی‌سازی است.

این صفحه برای سیاهه‌کردن جاهای مختلفی است که کارهای ترجمه در آن‌ها هماهنگ می‌شود.

دادهٔ نقشهٔ OSM

هر شیئی در نقشهٔ OSM که دارای نام است تگ name=* به آن داده می‌شود. اما مترجمان می‌توانند تگ‌های نام بیشتر برای زبان‌های دیگر اضافه کنند. صفحهٔ Fa:Names#Localization حاوی مستندات تگ name=* با پیشوندهای مختلف زبانی آن است. برای نمونه به گره وین نگاهی بیندازید.

این داده‌ها، بین‌المللی‌سازی نقشه و نمایش نقشه به زبان‌های مختلف را ممکن می‌کنند. همچنین برای جستجو در نقشه به زبان‌های مختلف سودمند هستند.

رابط کاربری وبسایت OSM

وبسایت OpenStreetMap در آدرس https://www.openstreetmap.org را می‌توان با استفاده از translatewiki.net ترجمه نمود. برای اطلاعات بیشتر به Website_Internationalization#How_to_translate مراجعه نمایید.

شبکه‌های اجتماعی بنیاد اوپن‌استریت‌مپ

نمایه‌های توییتر و صفحهٔ فیسبوک به زبان‌های مختلفی ترجمه می‌شوند: اینجا.

ترجمه ویکی

از آنجایی که ویکی محل نگهداری بسیاری از راهنماها و مستندات است، می‌خواهیم دست‌کم برخی از این مطالب به زبان‌های دیگر نیز در دسترس باشند. ترجمه ویکی به زبان فارسی در حال حاظر در حال انجام است و شما را تشویق میکنیم که به ما بپیوندید و شروع به ترجمه ویکی کنید، اما نیاز است در این مورد بیشتر منظم شویم. هنوز تصمیمی برای مهاجرت کامل به translatewiki.net و افزونهٔ ترجمهٔ مدیاویکی گرفته نشده است.

ویرایشگرها و سایر ابزارهای مشارکت

  • iD در Transifex (مستندات) ترجمهٔ شرح کوتاه تگ‌ها و عارضه‌ها که با کلیک روی علامت i نشان داده می‌شود، در همین ویکی انجام می‌شود. راهنما

زمین‌کدیاب‌ها


ابزارهای تجزیه‌وتحلیل و تضمین کیفیت

رندرکننده‌ها و خدمات ترکیبی

نرم‌افزارهای نقشه و مسیریابی

سایر ترجمه‌ها

پیوند به سکو‌های ترجمه آنلاین

همچنین ببینید