Uk:Велосипедні маршрути

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Cycle routes)
Jump to navigation Jump to search
Logo. Обʼєкт : Uk:Велосипедні маршрути
One example for Обʼєкт : Uk:Велосипедні маршрути
Опис
Велосипедні маршрути — іменовані, або нумеровані, чи позначені знаками маршрути, що проходять вздовж доріг, стежок або є спеціально виділеними для цього шляхами.
Теґи

Велосипедні маршрути — це іменовані, нумеровані або іншим способом позначені маршрути, які можуть проходити вздовж доріг, стежок або є спеціально виділеними для цього шляхами.

Готові велосипедні мапи

Просто шукаєте велосипедні мапи?

CycleLayer2.png
Існує загальнодоступна міжнародна велосипедна мапа, створена на основі даних OSM, надана Andy Allan. Процес її креслення вдосконалюється, дані постійно оновлюються і оновлюватимуться надалі. На ній зображені велосипедні маршрути Національної Велосипедної Мережі, інші регіональні і місцеві маршрути, а також речі, які представляють особливий інтерес для любителів їзди на велосипеді, такі як:
  • спеціалізовані велосипедні доріжки і смуги
  • велосипедні парковки
  • контури висот, виділені кольорами пагорби
  • веломагазини

http://www.opencyclemap.org/

Lonvia's Cycling Map від Sarah Hoffman - це шар даних, який відображає позначені велосипедні маршрути по всьому світу. Оновлюється щодня.

Позначення мереж велосипедних маршрутів

Знак велосипедної мережі Лондона

Зараз використовується три рівня ієрархії - національні, регіональні і місцеві. Маршрути можуть бути позначені тегуванням кожного шляху відповідно до наступної таблиці. В якості альтернативи можуть бути використані зв'язки, що так само буде відображено на велосипедній мапі, дивіться Relations/Routes#Cycle_Routes.

Завжди краще використовувати зв'язки для позначення велосипедних маршрутів, замість використовувати теги з цієї таблиці (читайте нижче про схему тегування зв'язків). Але будь-ласка, перед створенням зв'язку переконуйтеся, що його ще не існує.

Тег Елемент Роз'яснення
ncn=yes way Означає, що дорога чи шлях є частиною маршруту Національної Велосипедної Мережі (National Cycling Network).
ncn=proposed way Означає, що дорога чи шлях є частиною пропонованого маршруту Національної Велосипедної Мережі.
rcn=yes / proposed way Те саме для регіональних велосипедних маршрутів.
lcn=yes / proposed way Те саме для місцевих велосипедних маршрутів.
ncn_ref=номер way Національний велосипедний маршрут, де номер - номер маршруту. Мається на увазі, що застосовано ncn=yes
rcn_ref=номер way Регіональний велосипедний маршрут, де номер - номер маршруту. Мається на увазі, що застосовано rcn=yes
lcn_ref=номер way Місцевий велосипедний маршрут, де номер - номер маршруту. Мається на увазі, що застосовано lcn=yes

route=ncn використовували раніше, але тепер він застарів через конфлікт з іншими маршрутами, які можуть проходити тим самим шляхом.

Позначення мереж велосипедних вузлів

Cyclejunctionnetwork.png

Мережі велосипедних вузлів (Cycle Node Networks) (приклад дивіться тут) є загальновживаними в Нідерландах та Бельгії, але не у Великобританії. На противагу звичним мережам велосипедних маршрутів, де шляхи мають номери, в мережі велосипедних вузлів нумерують переходи між мережами. Знаки вздовж шляху вказують, до якого переходу ви прямуєте, таким чином даний шлях матиме знак, що вказує в одному напрямку як "1" і "4" в іншому напрямку.

Ми використовуємо ті самі теги, але номери застосовуємо до вузлів перетину. Ті самі принципи застосовують до національних та місцевих мереж велосипедних вузлів, але на даний час у Бельгії та Нідерландах переважають регіональні.

Тег Елемент Роз'яснення
rcn=yes way Означає, що дорога чи шлях є частиною Регіональної мережі велосипедних вузлів
rcn_ref=номер node Означає, що вузол представляє нумерований перехід в регіональній мережі велосипедних вузлів

Будь-ласка, зверніться до наведених нижче сторінок для вивчення деталей, специфічних в окремих країнах:

Більш широко спосіб позначення мереж велосипедних вузлів, який на даний час вже впроваджено в деяких частинах Бельгії та Нідерландів, описаний на Cycle Node Network Tagging.

Зв'язки

Бажано надавати перевагу позначенню велосипедних маршрутів з використанням зв'язків, а не тегувати конкретні шляхи. Але будь-ласка, перед створенням зв'язку переконуйтеся, що його ще не існує. (Зв'язки часто перелічені на таких сторінках як WikiProject United Kingdom National Cycle Network.)

Тегування зв'язків злегка відрізняється від звичного. Нижче наведений приклад тегів зв'язку велосипедного маршруту:

Тег Роз'яснення
type=route
route=bicycle/mtb Звертайтеся до mountainbike за деталями про тегування маршрутів для катання на гірському велосипеді (mountainbike).
network=icn/ncn/rcn/lcn Визначає мережу як міжнародний маршрут, національний, регіональний, або місцевий, як і при тегуванні звичайних велосипедних маршрутів. Щодо особливостей тегування маршрутів для катання на гірських велосипедах зверніться до mountainbike
ref=номер (необов'язковий) NCN, RCN, та LCN номери найкраще діють коли на карті використаний лише номер, отже для NCN 4: "4". Тег мережі коректно вирізняє тип, отже просто використовуйте "ref", а не "ncn_ref" чи щось подібне.
name=* (необов'язковий) Назва маршруту, наприклад Jubilee Cycle Way
state=proposed (необов'язковий) Іноді маршрути не являються офіційними до моменту узгодження або завершення розробки -- на велосипедній мапі такі позначені точками.
distance=відстань в км (необов'язковий) Дистанція, на яку пролягає маршрут в кілометрах
ascent=підйом в м (необов'язковий) Підйом на маршруті в метрах. Якщо початок і кінець маршруту перебувають на різних висотах, також використовуйте descent
descent=спуск в м (необов'язковий) Спуск на маршруті в метрах. Використовуйте лише якщо він відрізняється від підйому (висоти початку/кінця маршруту відрізняються).
roundtrip=yes/no (необов'язковий) Використовуйте roundtrip=no щоб вказати, що маршрут пролягає з точки A в точку B. Використовуйте roundtrip=yes щоб вказати, що початок та кінець маршруту знаходяться в одному й тому ж місці (кільцевий маршрут).

Ролі в зв'язку: Велосипедні маршрути іноді включають різні шляхи, в залежності від напрямку подорожі. В таких випадках шляхи у зв'язках повинні мати ролі forward або backward, як роз'яснено на Relation:route#Members. На велосипедній мапі буде позначено напрям (приклад).

Маршрути для катання на гірських велосипедах

  • Дивіться Mountainbiketours -- першочергова інформація для гірських велосипедів.
  • додатково погляньте на портал Mountainbike щоб дізнатися про правила тегування шляхів, які підходять для катання га гірських велосипедах.

Як використовувати

Оскільки тегування дуже узагальнене, в кожній країні вирішують як на мапі поділяти існуючі мережі велосипедних маршрутів на ієрархію національних/регіональних/локальних.

Міжнародні

EuroVelo

Мережа EuroVelo (wikipedia) складається з 13 маршрутів загальною протяжністю 72,978 км, розроблена Європейською Федерацією Велосипедистів - European Cyclists' Federation. Номери маршрутів позначені у форматі EVxy, тобто EV12 для North Sea Cycle Route.

За деталями звертайтеся до European Wikiproject EuroVelo.

Австралія

Західна Австралія

див.: Western_Australia

Австрія

див.: WikiProject_Austria/Radwege

Бельгія

Дивіться бельгійські домовленості про велосипедні маршрути та їх сторінку проекту для отримання вичерпної інформації.

Балтійські держави: Литва, Латвія, Естонія

Проект BaltiCCycle.eu збирає всю інформацію стосовно велосипедів у балтійських державах (BaltiCCycle.eu_Routes), включаючи міжнародні маршрути EuroVelo, R1, Iron Curtain Trail, Національні велосипедні маршрути Естонії (EstoVelo)

Канада

Див. WikiProject Canada#Trans Canada Trail.

Чеська Республіка

Cyklotrasy_v_ČR

Данія

див. Da:Bicycle/Network-Routes

Франція

див. Fr:Itinéraires cyclables

Фінляндія

див. Fi:Valtakunnalliset pyörämatkailureitit

Німеччина

Див. DE:Bicycle/Fahrradrouten -- огляд колекції німецьких велосипедних маршрутів.

Змінена сторінка дискусії про абревіатури на Radfernwege, оскільки вона містить вже повний перелік маршрутів. Damian 22:54, 30 June 2008 (UTC)

Угорщина

Див. WikiProject Hungary/Kerékpárút -- огляд колекції угорських велосипедних маршрутів.


Італія

Див. WikiProject_Italy/Ciclovie -- огляд колекції італійських велосипедних маршрутів.

Нідерланди

Див.: Fietsroutes.

Словаччина

Див. Slovak Cycling Routes

Швеція

Див. Swedish Cycling Network

Швейцарія

Див. Swiss Cycling Network

Британія

Примітка: CycleStreets -- головний користувач даних, пов'язаних з велосипедами на британському просторі. Інформація на його [роз'ясненні тегів] може бути цікавою (і розробники запрошуються до дискусії).

Мережа Тегування Приклад
Національні маршрути Національної Велосипедної Мережі від Sustrans (червоні номери). За списком звертайтеся до WikiProject United Kingdom National Cycle Network а також щоб побачити чи вже був встановлений зв'язок. Номерам не слід призначати префікси, тобто використовуйте 54, а не N54. Не забувайте мапити також верстові стовпи - дивіться WikiProject_United_Kingdom_Sustrans_Mileposts. Додайте до існуючого зв'язку, чи створіть новий зв'язок або використайте ncn=*, ncn_ref=* Ncn1-Cramond.JPG
Регіональні маршрути Національної Велосипедної Мережі від Sustrans (сині номери). За списком також звертайтеся до WikiProject United Kingdom National Cycle Network і щоб побачити чи вже був встановлений зв'язок. Номерам не слід призначати префікси, тобто використовуйте 47, а не R47. Додайте до існуючого зв'язку, чи створіть новий зв'язок або використайте rcn=*, rcn_ref=* NCN1Dalkeith-PenicuikRegional73.jpg
(Знак, який позначає два напрямки - національний і регіональний).
Велосипедна мережа Лондона від LCC. Дивіться WikiProject United Kingdom London Cycle Network. lcn=*, lcn_ref=* Cycle route sign.jpg
Місцеві велосипедні мережі міста Ipswich та інших подібних lcn=*, lcn_ref=*
The National Byway network=rcn
Див. National Byway.
National Byway sign.jpg
The Pennine Bridleway, 209-кілометровий маршрут, прокладений паралельно Пеннінському Шляху для пішого туризму
Прикордонні області Шотландії мають кілька позначених протяжних маршрутів: Прикордонне кільце (Border Loop) (402 км), Кільцева Траса Північного моря (North Sea Cycle Route), Кільце Південних Кордонів (Southern Borders Loop), Велотраса 4-х абатств (4 Abbeys Cycle route), Твідова Велотраса (Tweed Cycleway). Також позначена місцева мережа, виділена кольоровими колами Зв'язок "Прикордонне кільце": relation 149461 Scottish borders signs.jpg

Сполучені Штати

Становлення Системи велосипедних маршрутів США розпочалося у 1970-х, зараз вона складається з двох нумерованих маршрутів:

  • USBR 1 в Північній Кароліні та Вірджинії
  • USBR 76, позначений лише у Вірджинії
  • Нові ділянки USBR 1, 1A та 20 були випробувані AASHTO, але очевидно ще не позначені відповідними знаками.
  • Mississippi River Trail теж позначений USBR знаками (ncn_ref=MRT).Певна кількість штатів мають власні нумеровані мережі велосипедних маршрутів. У деяких округах штату Огайо розпочали встановлення номерних знаків маршрутів: [1]. Дизайн знаків може відрізнятися від загальноприйнятого, показаного справа, хоча деякі місцеві мережі можуть використовувати той самий овал. Меріленд послуговується загальноприйнятим знаком (нижче). Мережі маршрутів масштабу штату або регіональні слід позначати зв'язками rcn.


загальноприйнятий lcn=yes

Деякі міста, такі як Вашингтон (DC), Портленд, Берклі (CA) та Бінгхемтон (NY) мають мережі місцевих велосипедних маршрутів, що містять сітку велосипедних бульварів, спеціалізованих велодоріжок, та інших виділених велошляхів. Для позначення цих маршрутів слід використовувати зв'язки lcn, якщо вони були позначені відповідними знаками на місцевості; інакше, якщо зустрічаються лише загальні знаки 'велодоріжка' без вказування номеру маршруту, тоді такі шляхи слід тегувати lcn=yes.

Пов'язані сторінки