Uk:Key:addr:*

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg Префікс addr:*
Housenumber-karlsruhe-de.png
Опис
Ключі з префіксом addr:* для позначення адрес. Edit this description in the wiki page. Edit this description in the data item.
Група: Адреси
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Дивись також
Статус: де-фактоPage for proposal
taginfo: addr:*

information sign

Ця сторінка містить опис ключа з префіксом, а не опис звичайного ключа.
Основна стаття: Правила позначення адрес в Україні

Різноманітні ключі addr:*=* використовуються для зазначення інформації про адресу будинків та установ. Докладніше дивіться на сторінці – Адреси.

Як мапити?

Де додавати адреси?

Адреси чи їх частини додаються до:

  • обʼєктів представлених у вигляді relation мультиполігонів, area полігонів, way лінії, node точок;
  • полігонів, що представляють relationarea (мульти)полігон будівлі чи територію установи, якщо адреса стосується всього обʼєкта (університету, лікарні, школи, таунхаусу й т.і.);
  • до окремої node точки, що знаходиться на контурі території чи контурі будівлі (наприклад, ворота чи вхід, підʼїзд) або до точки, що знаходиться в межах контуру обʼєкта, якщо адреса стосується саме цієї точки, зокрема, коли об’єкт має кілька адрес, наприклад багатоквартирний будинок з кількома під’їздами;
  • до node точки, якщо ви не впевнені до меж на які розповсюджується адреса.

Що додавати?

Додайте принаймні

Якщо правила теґування в обраній локації передбачають це, додайте:

information sign

В Україні теґи addr:city=*, addr:state=*, addr:province=* та addr:country=* та подібні не застосовуються.

Приклад рендерінгу адрес на Стандартному шарі


Зазвичай теґи типу addr:city=* є надлишковими, оскільки ця частина адреси може бути отримана геокодером з мультиполігонів меж відповідних територій (за їх наявності).

Підхід до використання теґу addr:country=* різний в різних спільнотах. Так, на приклад, в Німеччині додавання цього теґу є обовʼязковим, в той час, як в Польщі та Україні його застосування є небажаним.

Методи збору адрес

Теґи

Адреси

Використовуються для надання поштової інформації про будівлю чи об’єкт. Дивіться сторінки Адреси та addr=*, щоб дізнатися про позначення адрес.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Для окремих будинків

addr:housenumber Зазначається користувачем node area  Номер будинку (обʼєкта). Використовуються арабські цифри, які можуть доповнюватись літерами та розділовими знаками.
Сторінка Адреси описує способи позначення різних варіантів адрес.
Зважте також на те, щоб також додавати назву вулиці addr:street=* чи назву місця addr:place=*, у випадках де назва вулиці не використовується. Крім цього можна вживати звʼязки Relation:associatedStreet.
Addr-housenumber rendering.png
Ferry Street, Portaferry (09), October 2009.JPG
addr:housename Зазначається користувачем node area Поштова назва будинку.
В Україні не використовується.
У деяких країнах (Великобританії, Іспанії, Португалії, Латвії) існує традиція давати деяким будинкам власні назви замість чи на додачу до номерів будинків.
House-name sign, Main Street Aberlady. - geograph.org.uk - 1753443.jpg
addr:flats Зазначається користувачем node Діапазон номерів квартир/приміщень, які знаходяться за позначеним входом. Rendering of addr flats 2.png Flat numbers on an entrance.png
addr:conscriptionnumber Зазначається користувачем node area Цей особливий вид номера будинку, який належить до населеного пункту, а не до вулиці. Номери військової повинності були запроваджені в Австро-Угорській імперії та досі використовуються в деяких частинах Європи, іноді разом із номерами будинків, пов’язаними з вулицями, які також називаються «номерами орієнтації».
Konskriptionsnummer.jpg
addr:street Зазначається користувачем node area Назва вулиці до якої належить номер будинку. Вулиця, лінія з теґом highway=*, площа – place=square чи таке інше, з відповідною назвою має бути поруч. Також приналежність будинку з номером до відповідної вулиці можна позначити за допомогою адресного звʼязку Relation:associatedStreet. Власне теґів addr:housenumber=* та addr:street=* на обʼєкті достатньо для позначення його адреси, за наявності відповідних полігонів населеного пункту, району й так далі. Крім того, можна додати поштовий індекс – addr:postcode=*.
UK - London (30474933636).jpg
addr:place Зазначається користувачем node area Частина адреси, що посилається на певну територію зонування (це може бути мікрорайон, невеличке село, острів) на відміну від вулиці (highway=*). Є заміню addr:street=* і разом не використовуються.
addr:postcode Зазначається користувачем node area  Поштовий індекс до якого належить обʼєкт з адресою. Замість додавання цього теґу до кожного будинку з адресою можна позначити територію обслуговування поштового відділення та позначити її теґом boundary=postal_code. Також boundary=postal_code може додаватись до мультиполігонів населених пунктів, докладну інформацію дивись в описі теґа.
addr:city Зазначається користувачем node area Назва населеного пункту, є частиною адреси. Ця частина адреси має автоматично присвоюватись геокодерами всім адресам, які знаходяться в межах території населеного пункту, позначеної теґом place=*. В Україні, зазвичай, не використовується, але існує виняток для віддалених обʼєктів.
Lillerod.jpg
addr:country Зазначається користувачем node area Дволітерний код ISO 3166-1 alpha-2, великі літери.
Приклад: "DE" для Німеччини, "CH" для Швейцарії, "AT" для Австрії, "FR" для Франції, "IT" для Італії.
Застереження: кодом ISO 3166-1 для Великої Британії є "GB", а не "UK". Користується більшою чи меншою перевагою в різних національних спільнотах.
В Україні не використовується.
addr:postbox Зазначається користувачем node area  Абонементна скринька, Post Office Box (PO Box, BP - Boîte Postale, CP - Case Postale, Поштовий преградак, Поштовий фах, Поштовий претинац). Приклад: "PO Box 34"
addr:full Зазначається користувачем node area Повна, зазвичай, багаторядкова адреса.
Використовується, якщо за допомогою наявних теґів неможливо описати якесь конкретне місце.

Приклади: "П’ятий дім зліва від селищного дуба, Якийсь населений пункт, Якась країна"; "1200 West Sunset Boulevard Suite 110A".
Обережно: програмному забезпеченню складно працювати з такими адресами. Все ж таки краще скористатись структурованим записом адреси: addr:housenumber=1200 + addr:street=West Sunset Boulevard + addr:unit=110A.

Для країн, які використовують села, підрайони, райони, провінції, штати

addr:hamlet Зазначається користувачем node area Назва села/хутора, в якому знаходиться об’єкт.
В Україні не використовується.
Grosvenor Place 2 2008 06 19.jpg
addr:suburb Зазначається користувачем node area Назва частини міста, в якії знаходиться об’єкт, українською мовою.
Використовується тільки якщо в одному місті в різних його частинах є вулиці з однаковими назвами, якщо ці частини не позначені відповідними полігонами place=*. Дивіться докладніше.
addr:subdistrict Зазначається користувачем node area Назва територіальної одиниці за ієрархією нижчою за район області – громада.
В Україні не використовується.
addr:district Зазначається користувачем node area Назва району області, в якому знаходиться об’єкт.
В Україні не використовується.
addr:province Зазначається користувачем node area Назва провінції, в якій знаходиться об’єкт.
В Україні не використовується; у Канаді використовуються двосимвольні поштові скорочення (наприклад, BC, AB, ON, QC).
addr:state Зазначається користувачем node area Штат, область – обʼєкт другого рівня територіального поділу країни.
В Україні не використовується; у Сполучених Штатах використовується дволітерне позначення штатів: AK, CA, HI, NY, TX, WY.
addr:county Зазначається користувачем node area Округ/Графство.
В Україні не використовується.

Теґи, що використовуються для інтерполяції адрес

addr:interpolation all/even/odd/ alphabetic way Спосіб інтерполяції номерів будинків вздовж відповідної вулиці. Дивіться докладніше.
Spořilov, Púchovská, označení domu.jpg
addr:interpolation Число way Інтервал інтерполяції номерів будинків: кожен n-ний будинок між кінцевими точками лінії інтерполяції. Дивіться докладніше.
addr:inclusion actual/estimate/potential way Точність інтерпольованих адрес. Дивіться докладніше.
This section is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Теґи для детальнішого позначення адрес

Докладніше про затвердження теґів – Proposed features/addr keys (2011-04)

Ключ Значення Елементи Пояснення Фотографія Taginfo
Теґи для частин будівель
addr:door Визначається користувачем node area Номер квартири, приміщення, офісу.

Дивіться також: room=*

addr:unit Визначається користувачем node area Номер, літера чи назва окремого корпусу, частини, для об’єктів, які складаються з декількох корпусів. До адреси декількох об’єктів під одним номером (об’єктів, що складаються з декількох корпусів) додається номер об’єкта (корпусу, ділянки або будинку (садового, дачного), гаражу, елінгу, ангару тощо), який позначається арабською цифрою через пробіл після слова, що характеризує об’єкт (“корпус”, “гараж” тощо)

Наприклад:

Це можуть бути споруди, що стоять окремо, так і такі, що стоять впритул одна до одної, чи мають один, чи кілька спільних входів та зʼєднані переходами для доступу до певної частини комплексу, як то: лікарні, навчальні заклади, промислові, офісні чи житлові комплекси й таке інше.

addr:flats Визначається користувачем node area Діапазон чи перелік квартир/приміщень, що знаходяться за вхідними дверми підʼїзду. Не варто плутати з номером окремої квартири чи приміщення – addr:door=*.
addr:floor Визначається користувачем node area Номер поверху, що є частиною адреси, на якому знаходиться квартира, офіс чи приміщення. Також зважте на додавання теґу level=*, який застосовується для позначення поверху незалежно від того, чи є він частиною адреси.
addr:block Визначається користувачем node area Міський квартал, якщо це частина адреси. Зверніть увагу, що цей теґ найчастіше використовується в місцях, де блоки можуть мати назви, а не лише номери, і в багатьох випадках вказується на додачу до назви вулиці. Цей теґ поширений у багатьох країнах, зокрема в Індії, Єгипті та Кувейті. addr:block_number=*, з іншого боку, поширений у Японії, де квартали зазвичай нумеруються та часто вказуються замість назви вулиці.
addr:block_number Визначається користувачем node area Міський квартал, якщо це частина адреси. Ця версія теґу використовується в Японії, де зазвичай номери будинків пов’язують із кварталами, де вулиця не має назви. Ці блоки зазвичай пронумеровані, звідси й назва. Див. JA:住所 § 街区 Block number address systemについて. addr:block=* семантично відрізняється тим, що може описувати блоки, які мають імена, а не числа, і не так часто використовуються в Японії.
This section is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Адреси кількома мовами

Якщо в певній місцевості використовуються дві чи більше мови, адреси можуть бути локалізовані шляхом додавання суфікса з кодом мови до ключа адреси:

Дізнайтесь про застосування кодів мов зі статі Багатомовні назви.

В Україні

Багатомовність адрес підтримується через використання адресних звʼязків Relation:associatedStreet до яких додаються варіанти назв вулиць різними мовами.

Адреса без номера будинку

Якщо такий компонент, як номер будинку відсутній в адресі ви можете скористатись теґом nohousenumber=yes, щоб зазначити це явним чином.

Старі (колишні) адреси

Буває що адреси змінюються. В цьому випадку може бути корисним мати можливість знаходити стару адресу разом із поточною. Причин для цього може бути кілька. Це може бути корисно особливо в Україні, де останнім часом було перейменовано багато вулиць та відбувається процес впорядкування адрес.

У разі зміні номера будинку зважте на використання теґу old_addr:housenumber=*. Якщо адреса замість назви вулиці посилається на назву міста – old_addr:place=*. У разі зміни назви вулиці стара назва зазначається в old_name=*.

Дивіться також