Uk:Будівлі

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Buildings)
Jump to navigation Jump to search


Logo. Обʼєкт : Uk:Будівлі
One example for Обʼєкт : Uk:Будівлі
Опис
Використовується для опису різних типів будівель, включаючи будинки, виробничі приміщення (на підприємствах), а також руїни будівель.
Теґи

building=*
height=*
building:levels=*
roof:levels=*
name=*
entrance=*

Позначення теґами

Контури будинку позначаються замкненою лінією (полігоном). Одним полігоном можна позначати як житловий комплекс, так і кожен його «блок» (під’їзд), який відповідає окремому домоволодінню; або помешкання, що стоять впритул один до одного; або частини будинків, у разі позначення складних споруд. Проте, краще створити серію поєднаних полігонів, що мають спільні точки, щоб мати змогу точно визначити межі кожного помешкання.

На додачу, окремі контури будівель можуть бути як спрощеними формами, так і накресленими дуже докладно, щоб передати справжню форму будівлі. Це не рідкість для будівель, коли вони спочатку наносяться як прості контури, які пізніше покращуються до більш точного вигляду, а потім розділяються на окремі домоволодіння.

Будівлю можна позначити просто теґом building=yes або використати конкретне значення, що описує тип будівлі, наприклад: building=house — дім, building=hut — хатинка, building=garage — гараж, building=school — школа. Ознайомтесь з описом теґу building=*, щоб дізнатись про повний перелік його значень та перегляньте як вони використовуються.

Будівлям також можна додавати адреси. Їх можна додавати на лінії контурів будівель, або на точку головного входу до будівлі, яка також повинна мати теґ entrance=yes або одне зі значень entrance=*.

Великі громадські споруди з великою кількістю входів, що використовуються для різних потреб, для доступу різних осіб, також можуть мати зазначені дозволи на вхід, що зазначаються теґом access=*. Вхід до будівлі може з’єднуватись з пішохідною доріжкою, яке веде до нього highway=footway, сходами highway=steps та т.і. Там де це можливо або доречно, різні входи можуть мати власні поштові адреси.

Інші випадки використання

В світі існують такі споруди, які не мають фундаменту або навіть є рухомими. Наприклад, багато маперів використовують building=* для позначення таких рухомих об’єктів та споруд як, наприклад building=static_caravan та building=houseboat або трейлерів. Якщо дома-човни (в основному саморухомі, на гвинтовому ходу), кораблі (музеї чи театралізовані об'єкти) або доки можуть бути пересунуті за потреби, поруч з ними також є building=floating_homes , які збудовані на плотах, які не можуть бути переміщені. Іноді використовується теґ floating=yes для позначення таких помешкань.

На відміну від ідеального випадку, коли споруда знаходиться на поверхні землі, більшість об’єктів з теґом building=* містять частини (наприклад, які стоять на палях або на пірсах), які тільки накривають поверхню. building=roof та building=bridge описують споруди, які спираються на землю тільки на їх опори та не мають "відбитку" на поверхні землі. Це ж саме стосується і споруд під землею, таких як building=cellar або будинків додатково позначених теґом location=underground

Не кресліть під рендер

Для отримання додаткової інформації див. Uk:Креслення під рендер.

Деякі мапери намагаються змінювати дані OSM так щоб вони були показані (переважна на Стандартному шарі) у вигляді, що відповідає їх уявленню, "творчо" інтерпретуючи наявні теґи.

Будь ласка, додавайте всі атрибути об'єктів як найближче до реального стану речей. Використовуйте описи теґів з відповідних вікі-сторінок. Використовуйте наявні значення, відповідно до їх тлумачення у вікі та обирайте для цього відповідні пари ключ-значення. Якщо ви не знайшли слушний теґ серед загальновживаних, ви можете пошукати серед незадокументованих, але вже використовуємих тегів на taginfo. Якщо всього цього виявилось недостатньо, ви можете створити власну схему теґування та додати докладну інформацію про неї у вікі.

Ось кілька поганих прикладів пов'язаних з будівлями.

 • позначення вигаданих об'єктів інфраструктури amenity=* для виділення споруд серед інших об'єктів на мапі
 • змінення/не позначення через незадоволення сервісом (напр. кафе та ресторани)
 • позначення частин споруд у вигляді самостійних об'єктів для структуризації під час рендерингу
 • вилучення/пересування об'єктів для отримання (більш чіткого) розташування позначок
 • позначення статуй, опор мостів, надгробків, розеток, кораблів як будинків для того щоб зробити їх видимими на мапі. Це може бути контрпродуктивним навіть для потреб 3D-мапінгу.

Такі маніпуляції не тільки псують OSM, але є зайвими, оскільки вони справляють ефект лише на обмежену кількість рендерів, які можливо найближчим часом можуть зазнати змін.

Якщо ви все є таки натрапили на суттєві помилки рендерінгу, будь ласка, зв'яжіться безпосередньо з розробниками цих рушіїв рендерінгу.

Як наносити на мапу

Під час креслення по аерофотознімках, спробуйте визначити де знаходиться фундамент будівлі, так як лінія даху може бути зміщена, візьміть до уваги той факт, що знімки робляться, як правило, під кутом і дах зміщений щодо фундаменту.

Якщо будівля має внутрішній двір, то саму будівлю потрібно створити у вигляді мультиполігону, щоб він не виглядав, як частина будівлі.

 • Для додавання адрес використовуються теґи з простору addr:*=*:
entrance=yes (якщо відомо де знаходиться вхід)
addr:street=*
addr:housenumber=*
addr:postcode=*
addr:city=*
addr:country=*
(більш докладна інформація знаходиться на сторінці: Key:addr)
ITO Map має шар, який дозволяє відстежувати повноту адрес
OSM Inspector також стане в нагоді під час перевірки цих теґів

в JOSM

 • Оскільки більшість будівель мають прямокутну форму, ви можете приблизно накреслити прямокутник, а потім випрямити його в JOSM натиснувши клавішу Q. Після натискання Q всі кути виділеного набору стануть 90°. Переконайтесь, що ви використовуєте проекцію подібну до проекції Меркатора, тому що в іншому випадку, якщо ви використовуєте, наприклад, WGS84, об’єкти будуть спотворені при візуалізації. (Майте на увазі, що не всі будівлі є ортогональними, а іноді краще лишити їх в тому ж дивному вигляді, замість спроби зробити форму з вигинами прямокутною.)
 • JOSM/Plugins/BuildingsTools робить креслення будинків більш зручним (клавіша B). Найкраще всього підходить до простих за формою будинків, що мають чотири кути.
 • JOSM/Plugins/Terracer — дозволяє швидко наносити на мапу сполученні друг з другом будівлі, що стоять в один ряд.

в Potlatch

В Potlatch, ви можете швидко додати кілька будинків в житлових районах та районах приватної забудови, креслячи мишею однією рукою, а іншою натискаючи 'R' та додаючи властивості, з попередньо виділеної будівлі. Додайте до першої будівлі теґ building разом з іншими, потрібними вам теґами, а потім копіюйте їх на інші будівлі.

Кілька шляхів для отримання контурів будівель

 • Аерофотознімки (напр. Bing). Кілька порад з креслення будівель;
 • Спостереження на вулиці, створення замальовок, або навіть проведення вимірювань;
 • Пройтись вздовж будівлі та записати трек GPS. Може згодитись для великих будівель (напр. стадіону), але чим ближче до стін, тим гірша точність GPS-сигналу;
 • Кадастрові дані.

Деякі способи додавання контурів будинків

 • Аерофотознімки (напр. Bing). Подивіться також кілька порад щодо відтворення форми даху.
 • Спостереження на місцевості, створення замальовок, або навіть проведення вимірювань.
 • Прохід навкруги будинка для запису GPS-треку. Може згодитись для дуже великих споруд (напр. стадіон) але зазвичай стіни відбивають GPS-сигнал, спотворючи його та відхиляючи на значну відстань від споруди.
 • Французький кадастр

3D

Скористайтесь інформацією зі сторінки Simple 3D Buildings, підтримка якої вже реалізована в деяких інструментах та пропонує зворотню сумісність з попередніми підходами.

Indoor

Simple Indoor Tagging – для мапінгу планів приміщень та інших об'єктів в середині приміщень.

Пропозиції

Активні

Неактивні

Приклади

Дивіться також

 • shop=* використовується, щоб позначити, що будівля використовується як магазин
 • amenity=* для опису призначення будівлі, наприклад: школа, театр, банк…
 • entrance=* для позначення входу в будівлю
 • architect=* щоб вказати архітектора будівлі
 • building:condition=* для зазначення стану будівлі
 • ruins=* - для позначення руїн
 • abandoned=* - для позначення покинутих будівель, що більше не утримуються в належному стані
 • start_date=* - рік зведення