Uk:ЧаПи

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Ознайомтесь також Ліцензуванням Open Data License FAQ.
Ознайомтесь також як мапити об’єкти uk:Map Features.
Ознайомтесь також з правовими аспектами uk:Legal FAQ.
Ознайомтесь також з інформацією для Розробників Developer FAQ.

На додачу до цих ЧаПи’в, існує спільно підтримуваний сайт питань і відповідей, де ви можете прочитати більше відповідей на питання про OpenStreetMap або задати власні. Будь ласка, звертайтесь також до спільноти.

Як правильно: OpenStreetMap чи Open Street Maps?

Правильно – OpenStreetMap. Одне слово, три великі літери, одна мапа. OpenStreetMap — також є торговою маркою.

Чому OpenStreetMap?

Для чого ви займаєтесь OpenStreetMap?

Географічні дані (геодані) не є вільними або безкоштовними в багатьох країнах світу. Зазвичай, різні урядові організації отримують завдання розробити мапи, після чого заробляють ще й на продажі їх вам. Якщо ви живете в одній з таких країн, то сплачуючи податки, ви спочатку фінансуєте створення мапи, а потім, маєте заплатити вдруге, аби придбати власну копію мапи. В США неточні дані (такі як TIGER) від уряду, надано у вільний доступ, однак уточнені та повні мапи, зазвичай, коштують грошей.

Інформація від комерційних картографічних агенцій може містити свідомі помилки, так звані Easter Eggs (Крашанки), щоб ловити на гарячому тих, хто нелегально копіює їх. Ці «крашанки» приймають форму несправжніх вулиць або певних об’єктів, як церкви, школи. Якщо ви робите мапу використовуючи такі дані, вони можуть сказати «Ага! Попався!», помітивши скопійовані нессправжні об’єкти. Їхні мапи досить часто бувають неточними: ви купили її рік тому, а за цей час біля вашого дому проклали нову дорогу або хтось просто зробив помилку.

Навіть якщо ви приймаєте всі ці умови, ви не можете робити з мапою що завгодно, максимум — можете створити собі копію. У багатьох місцях це також незаконно, якщо ви виходите за рамки своїх прав на добросовісне використання. Ви не можете самостійно виправити назву вулиці, додати лікарню, використовувати дані на комп’ютері, не сплативши за це купу грошей. А як щодо листа другу із прикріпленою до нього мапою і позначкою місця зустрічі, чи розміщення на стіні оголошень? Більшість із цих речей нелегальніші, ніж ви можете уявити.

Сучасний технологічний прогрес, який надав нам доступні GPS-приймачи, дозволяє вам створювати власні мапи взаємодіючи з іншими людьми, й не мати цих обмежень. Така можливість дозволяє вам віддавати частинку суспільству, в якому ви живете. Адже якщо ви не в змозі замапити місцевість, то не можете й описати її.

Чому просто не використовувати Google Maps/тощо для ваших даних?

Коротка відповідь:

Ці дані — об’єкт авторського права і є власністю інших осіб, наприклад Ordnance Survey. Google чи інші мають ліцензію на їх використання. Якщо б ми ними скористалися, ми мали б сплатити за це.

Повна відповідь:

Більшість хакерів світу знають про різницю між "free as in beer" та "free as in speech". Google Maps є безкоштовними лише на словах, тобто як те пиво, яким вас пригощають.

Якщо потреби вашого проєкту у картографічних даних можуть задовільнятись простим використанням Google Maps API, то все гаразд. Але це підходить не для кожного проєкту. Нам потрібен безкоштовний набір даних, що надасть програмістам, громадським активістам, картографам та іншим можливість втілювати свої задуми, без огляду на обмеженя Google API або їх умовами використання.

Використовуючи Google Maps/Google Earth, вам не дозволяється […] використовувати Google Maps/Google Earth для створення або доповнення будь-яких картографічних наборів даних (включаючи дані для показу мап або навігації, базу даних з інформацією про компанії, списки розсилки або списки для телемаркетингу)

(с) Забороняється ствоерння контенту на основі інформації (контенту) Google Maps. Споживачі не повинні створювати контент використовуючи інформацію (контент) Google Maps. Наприклад, споживачі не повинні: (i) креслити або оцифровувати дороги, контури будівель, стовпи або лінії електромереж використовуючи супутникові знімки отримані через Maps JavaScript API; (ii) створювати 3D моделі будинків базуючись на зображенняїх 45° отриманих через Maps JavaScript API; (iii) створювати модель рельєфу з даних отриманих через Elevation API; (iv) використовувати значення довготи/широти отримані з Places API для проведення аналізу входження точки у полігон; (v) створювати перелік розташування дерев у місті користуючись Street View imagery; або (vi) перетворювати час в путі, отриманий у текстовому вигляді, у голосові інструкції.[1]

Дані, що використовуються в Google Maps були зірані Google самотужки або отримані від NAVTEQ та Tele Atlas, двох великих картографічних компаній. Ті, в свою чергу, придбали частку з цих даних у національних картографічних агенціях (наприклад Ordnance Survey). Оскільки вони вклали багатомільйонні інвестиції для отримання цієї інформації, очевидно, ці організації ретельно захищають свої права власності.

Якщо ви зібрали дані з мапи Google таким чином, то ви здійснили «похідну (вторинну) роботу». Подібні дані зберігають авторські права оригіналу. На практиці, це означає, що ваш внесок є предметом ліцензійних відрахувань, і використання їх обмежене постачальниками мапи. Саме цього проєкт OpenStreetMap прагне уникнути.

Будь ласка, не будьте введеними в оману тлумаченням ліцензій на «програмне забезпечення» чи умов його використання. Звичайно, Google Maps API можна використати в проєктах з відкритим кодом. Адже вони лише регламентують спосіб, як ви використовуєте програмне забезпечення — вони не стосуються даних, що показуються цим API, та все ще покриваються авторським правом на них.

(Досі немає чіткого розуміння, щодо можливості використання аерофотознімків для створення похідних даних: деякі тлумачення Британського законодавства передбачають, що ви маєте право робити це без успадкування умов ліцензій на фотознімки. Остаточне рішення з цього питання може відкрити нові можливості для OpenStreetMap та інших аналогічних проєктів, але за його відсутності, ми продовжуємо користуватись лише тим що нам/вам належить, нашими/вашими власними джерелами, 100% незалежними даними.)

Для ознайомлення:

Як може подібний проєкт створювати точні мапи?

Природньо, що Вікі-подібний процес не гарантує ніякої точності. Слід додати: більшість комерційних мап так само не гарантують точності. Насправді, деякі з них містять «Крашанки» авторських прав — свідомі помилки, які вносяться власниками, щоб знайти таким чином тих, хто нелегально копіює їхні мапи.

Сутність Вікі-процесу полягає в тому, що всі користувачі беруть участь у збиранні точних даних. Якщо одна людина вносить неточні дані, навмисно чи випадково, то інші 99,9% людей можуть перевірити це, виправити або позбутися цих даних. Більшість учасників, які мають на меті добрі наміри, можуть легко виправляти за кількома зловмисниками.

Як кажуть, ваша користь може бути різною. Проєкт «Вікіпедія» показав, що можна зібрати купу хороших даних, але може бути важко позбутися неминучих помилок.

Ми зберігаємо повну історію правок кожного з учасників. Починаючи з 21 квітня 2009 року, учасники можуть додавати вікі-подібні пояснення до своїх правок, а в розділі «Історія» на основному сайті показуються останні правки для поточної місцевості.

Зараз найкращий спосіб відповісти на це питання — слідкувати за собою. Основний спосіб — обрати місцевість, яку ви добре знаєте, і використовувати OpenStreetMap для перевірки того, як добре мапа відповідає вашому знанню місцевості. Можливо, ви побачите щось помилкове або неточне. Найімовірніше, ви побачите, що там немає нічого. Тоді наше головне завдання — розширити покриття, не копіюючи з інших наявних мап. Як і у Вікіпедії, це просто — вносьте зміни, таким чином ви можете допомогти!

Здається у вас є багато картографічних даних. Звідки вони?

У нас дуже багато енергійних помічників та нерегулярні імпорти даних з джерел під відкритими ліцензіями! В регіонах де немає таких відкритих джерел (більшість територій) ми починаємо з чистого аркуша і самотужки обстежуємо вулиці. Попри те, що ми почали з нуля, ми досягли гарного рівня завершення робіт у багатьох місцях.

Чому дані часом такі мінливі?

«OpenStreetMap — це вільна мапа світу, редагувати яку може кожен. Вона зроблена такими ж людьми, як і ви». Це означає, що база даних буде завжди предметом експериментів і помилок спільноти; це також є конкурентною перевагою OSM, оскільки, дозволяє нашим даним швидко пристосовуватися до змін у реальному житті.

Хто володіє OpenStreetMap?

Ви. Дані та програмне забезпечення належать вам, учасникам проєкту.

Існує організація OpenStreetMap Foundation, яка захищає, рекламує та підтримує проєкт, але не володіє даними.

Що ваша ліцензія дозволяє мені робити?

Ознайомтесь зі сторінками Legal FAQ та Ліцензія, які містять докладу інформацію.

Чим я можу допомогти?

Як я можу бути залученим?

Існує багато способів допомогти проєкту OpenStreetMap. Якщо у вас є GPS-пристрій, з його допомогою можна збирати інформацію, а потім використати наші онлайн-інструменти, щоб додати дані до спільної колекції. Якщо у вас немає GPS-пристрою, ви все одно можете допомогти. Способи допомогти перелічені на сторінці Як допомогти.

Як ви спілкуєтесь?

Основна стаття: Контакти

Спільнота OpenStreetMap велика й поширюється в багатьох напрямках, її представники спілкуються різними мовами та мають різні сфери інтересів. Тому відповідь така: ми не завжди спілкуємось дуже добре! Але ми робимо все можливе.

 • В нас є багато списків розсилки. Список talk відвідується дуже часто. Саме тут проводиться більшість обговорень та приймаються рішення. Також є списки для розробників та новачків й більш ніж двадцять інших списків. Дивіться списки розсилки.
 • Довідковий центр знаходиться за адресою help.openstreetmap.org
 • Форум на forum.openstreetmap.org — чудове місце для отримання допомоги.
 • OpenStreetMap Slack – Slack канали
 • OpenStreetMap Discord – https://discord.com/invite/FUSt3sx
 • Для розмови в реальному часі наш основний IRC-канал знаходиться на irc://irc.oftc.net#osm. Існує також декілька інших каналів. Дивіться Uk:Contact#IRC, щоб дізнатись про перелік інших каналів IRC.
 • Деякі оголошення та цікаві розробки можна знайти у блозі blog.openstreetmap.org.
 • А також існує ця Вікі. Вона використовується більше для надання довідкової інформації, ніж для обговорення.

Чи можу я показати свою підтримку, купуючи прикольні речі?

Так! Дивіться сторінку Товари з привабливими пропозиціями.

Чи відбуваються наукові дослідження на основі OpenStreetMap?

Багато університетів у всьому світі вивчають різні аспекти OpenStreetMap або використовують дані OSM у своїх дослідженнях. Ознайомтесь зі сторінкою Research, щоб дізнатись про це більше.

Редагування

Чи обов’язково мати GPS-пристрій, щоб брати участь в створенні мапи?

Ні. Коли OpenStreetMap запускався, мапа виглядала, як біле полотно. GPS-пристрої були дуже корисними для визначення розташування доріг та інших елементів мапи. Сьогодні ми маємо численні джерела даних, які можна використовувати для точного визначення положення, включаючи аерофотознімки від Bing, а також наявні данні OpenStreetMap.

Ви все ще можете завантажувати ваші GPS-треки до OpenStreetMap, з допомогою яких ви чи будь-хто інший зможете накреслити дороги на мапі. Це особливо корисно в сільській місцевості та горах, там де аерофотознімки можуть мати недостатню якість чи суттєве зміщення. Для цього вам потрібно зареєструватись в OSM. Дивіться сторінку Завантаження, для отримання довідки та Треки, щоб ознайомитись з переліком доступних GPS-треків.

Який GPS-пристрій мені потрібно придбати? Чи можу я використовувати автомобільний навігатор?

Ознайомтесь з оглядом пристроїв GPS. Деякі автомобільні навігатори можуть записувати треки, які можна потім використовувати в OSM, але вам потрібно переконатись що функція «прив’язатись до дороги» ("Snap to Road") відключено, в іншому випадку ви отримаєте трек, що зв’язаний з мапою вашого навігатора, яка захищена авторським правом.

Я маю вільні не GPS-дані, як мені завантажити їх в OpenStreetMap?

Якщо ви маєте вільні дані у відкритому доступі, отримані не через GPS (наприклад, муніципальний публічний інформаційний веб-сайт), вони можуть бути імпортовані. Якщо ви бажаєте імпортувати їх ознайомтесь з Настановами з імпорту. Імпорт може буди доволі складним технічним процесом, який вимагає як технічної підготовки так і неабиякого досвіду участі в OSM, для його успішного виконання. Завдання з імпорту в першу чергу вимагає обговорення спільнотою, і тільки потім технічного виконання. Вам треба поспілкуватись з місцевими учасниками та переконатись, що імпорт задовольнить всіх, спільноту в цілому.

Найкращій варіант — зробити дані доступними спільноті і тільки після того, як хтось зацікавиться ними, їх імпортувати.

Які зображення чи мапи я можу використовувати для створення мапи OSM?

Більшість мап мають ліцензійні обмеження. Це стосується таких «безкоштовних» сайтів, як Google Maps та Вікіпедія, а також друкованих мап, навіть якщо ви власноруч їх зісканували. Комерційні супутникові та аерофотознімки також охороняються авторським правом.

Вам ні в якому разі не слід використовувати мапи, які захщені авторським правом, для редагування OpenStreetMap (окрім випадку, коли вони сумісні з нашою ліцензією). Поняття «Використання» охоплює копіювання мапи, копіювання назв або зняття координат з мапи. Для убезпечення ми схиляємось трактувати всі ці види як копіювання або «створення похідної роботи». Загалом, краще навіть не дивитися на комерційні мапи поки ви редагуєте OpenStreetMap.

Тож, що ви можете використовувати? Не так багато, саме тому ми проводимо ці дослідження з нуля. Однак OSM має дозвіл використовувати деякі потенційні джерела даних, загалом ми імпортували TIGER дані для Сполучених Штатів, AND Data дані для Нідерландів, а також останні аерофотознімки від Bing та Mapbox.

Чому супутникові знімки мають погану якість? Чи є інші супутникові знімки з кращою деталізацією? Ви можете оновлювати їх? Як часто це відбувається?

На всі аерофотознімки ми отримали дозвіл на використання від Bing та Mapbox, що є популярними та мають велике покриття. Якість та вік знімків різні й вони регулярно не оновлюються. Також ви можете помітити, що вік та якість знімків з різних джерел для вашого міста можуть відрізнятись. Для отримання докладної інформації дивіться Аерофотознімки. OSM ані керує, ані володіє супутниковими знімками, тож ми не можемо вимагати їхнього оновлення.

Я щойно зробив деякі зміни на мапі. Як мені їх побачити?

Потрібен деякий час для того, щоб створити графічну мапу, що складається з маленьких шматків які кешуються й оновлюються періодично, а не відразу після внесення змін.

Типова мапа, яку ми бачимо (Стандартний шар) на OpenStreetMap.org, оновлюється впродовж кількох хвилин. Коли ви намагаєтесь подивитись мапу конкретного місця, воно позначається для обробки програмним забезпеченням з візуалізації (рендером).

Запам’ятайте, що оглядач кешує мапу, а ще що її «тайли» на кожному з рівнів масштабування не оновлюються одночасно. Тому впродовж періоду оновлення ви можете бачити ваші зміни на одних рівнях масштабування, доки на інших відбувається оновлення. В залежності від оглядача, яким ви послуговуютесь, ви можете спробувати 'перезавантажити' вміст, спробуйте Ctrl+F5 або Shift+Ctrl+R.

Якщо ваші зміни досі не показуються, і ви впевнені, що система обробила запит на візуалізацію, то найімовірніше ви неправильно додали об’єктам теґи. Слід перевірити наступне:

 • чи всі ваші лінії мають відповідні теґи, що можуть бути візуалізовані (наприклад, highway=tertiary). Проте, не додаватй до об’єктів невідповідні теґи лише для того, щоб побачити їх на мапі.
 • ваші теґи, не прописані у верхньому регістрі: HIGHWAY та Highway не будуть показані, натомість має бути highway
 • ви використали знак нижнього підкреслювання: '_', а не відступ (пробіл) для таких теґів, як: highway=bus_stop

Дивіться також Question: I have made edits but they don't show up on the map та Question: How often does the main (mapnik) map get updated отримання докладного пояснення.

Що робити з дорогами, які мають кілька значень для теґа?

Там де різні значення застосовуються для різних частин дороги, ми розділяємо дорогу на окремі лінії. Дорога про яку ви думаєте, що це одна дорога, насправді не мусить бути накреслена однією лінією. Розділення дороги на багато ліній — нормальна практика мапінгу: для короткого відрізку, що є мостом, додаємо теґ bridge=yes, а для ділянок з різною швидкістю maxspeed=*.

Якщо ви турбуєтесь про те як показати дорогу по всій її довжині, вам потрібно звернути увагу на використання зв’язків для об’єднання ліній. WikiProject Europe/E-road network містить приклади їхнього використання.

Якщо у вас теґ має різні значення, що застосовуються до одного й того ж елементу, використовуйте крапку з комою, щоб їх розділити. Наприклад, nat_ref=B500;B550 для відрізка дороги, по якому проходять обидва маршрути B500 та B550.

Інший користувач змінив те, що я відредагував. Я вважаю, що він помиляється. Як мені зв’язатися з ним?

Для того, щоб знайти ім’я користувача, який останнім редагував об’єкт:

 • У Potlatch виберіть лінію та натисніть H для того, щоб побачити історію, (знімок екрану) потім натисніть на кнопку 'Mail', щоб надіслати йому листа.
 • У JOSM виділіть об’єкт і натисніть або CTRL+H, або увімкніть панель Автор, натиснувши на позначку із синьою книгою на панелі інструментів ліворуч або Alt+ Shift+H чи Ctrl+ Shift+H для відкриття вкладки «Історія» на www.osm.org.
 • На домашній сторінці OSM, наблизьте мапу, оберіть інструмент query features button на панелі іструментів праворуч. Клацніть в потрібному місці на мапі та наведіть вказівник міші на один із результатіи, щоб підсвітити його на мапі,
Є інший варіант: скористайтесь кнопкою Шари та увімкніть позначку Дані. Виділіть об’єкт, історію змін якого ви бажаєте подивитись.
В решті решт, ви побачите панель з властивостями об’єкта також можете побачити користувача, який останнім вніс зміни, перейдіть на його персональну сторінку, щоб написати йому повідомлення. Або перейдіть в перегляд історії редагування об’єта внизу сторінки для ознайомлення з переліком учасників, що змінювали об’єкт.

Або, наприклад для зв’язку з користувачем (скажімо) Fred28, перейдіть за посиланням openstreetmap.org/user/Fred28 і натисніть «Надіслати повідомлення». (У дуже рідкісних випадках анонімних правок це може не спрацювати.)

Крім того, ви можете скористуватись функцією обговорення наборів змін, яку було запроваджено в 2014.

Випадкове переміщення лінії означає зміну положення її точок — сама лінія лишається незмінною.

Щоб дізнатись більше, ознайомтесь з цим (en). А також прочитайте Revert.

Як відстежувати зміни в регіоні?

Ознайомтесь з переліком популярних інструментів — Quality assurance#Monitoring Tools.

Редагування за допомогою Potlatch

Основна стаття: Uk:Potlatch/FAQs

Potlatch 2 — це онлайновий редактор мап, на який ви перейдете, вибравши його в меню «Редагувати» на основному сайті.

Вам потрібно прочитати Potlatch 2/Primer перед тим як розпочати вносити зміни.

Редагування за допомогою JOSM

Дивіться також Керівництво Josm.

Я спробував завантажити своє містечко/місто/область — чому це не працює?

Можливо, площа, яку ви спробували завантажити, занадто велика, і сервер, напевно, завис перед тим, як видати вам дані. Якщо все гаразд, тоді вам краще завантажувати місто меншими сегментами. Для збереження пропускної здатності OSM, ви не можете завантажити або обрати для редагування площу більшу, ніж 0.3 градуси в кожному вимірі. Спробуйте спочатку на дуже малій площі, щоб переконатися, що все нормально працює.

Якщо ви дійсно хочете завантажити велику дані для значної площі, найкраще буде завантажити файл planet.osm або частину даних.. Це знімок бази даних OSM всієї планети чи її частини.

Я хочу створити дуже довгий шлях — як завантажити дані OSM для такої великої площі?

Щоб мати змогу легко обробляти довгі шляхи, вам не потрібно робити для цього одну «велику дорогу». Вам краще розбити дорогу на кілька ліній. Зазвичай, лінія не мусить бути довшою, ніж 10-15 км. Зазвичай вони насправді будуть набагато коротшими.

Застосунки, такі як, наприклад, планувальники маршруту, легко можуть складати з кількох ліній одну дорогу. У будь-якому разі, такі застосунки виконують попередню обробку даних перед їх використанням.

Для автомагістралей, наприклад, є сенс створювати лінію від одного виїзду до наступного. Також перехрестя автомагістралей можуть бути точками, в яких можна розділити дорогу на окремі частини.

Використання мап та даних OSM

Основна стаття: Використання OpenStreetMap

Як прив’язатись до конкретної довготи та широти в OSM на моєму сайті?

Ви можете посилатись на мапу, використовуючи конкретні координати:

https://www.openstreetmap.org/
?mlat=[широта в градусах, з десятковим розділювачам]
&mlon=[довгота в градусах, з десятковим розділювачам]
&zoom=[масштаб 1-19]

Координати мають бути позитивними для Півночі і Сходу, негативними для Півдня і Заходу. Наприклад, 28° 44' 16.09"S буде mlat=-28.737803, а 24° 45' 49.33"E буде mlon=24.763703 (це Кімберлі, Південна Африка, якщо вам цікаво).

Рівні масштабування: 1 = повне віддалення, 19 = повне наближення.

Або посилання для експорту.

Як я можу показати мапу на своєму веб-сайті?

Прочитайте Використовуємо Leaflet на switch2.openstreetmap.org.ua

Як мені завантажити мапу?

Скористайтесь інструментом 'Поділитись', щоб завантажити мапу у PNG, JPEG, SVG або PDF форматі. Якщо вам потрібні інші формати, прочитайте сторінку Export у цій вікі.

Як я можу отримати інформацію [напр. POI] з OpenStreetMap (таку як перелік та розташування всіх церков на певній території)?

 • Якщо вам потрібна велика кількість POI, завантажте planet.osm або його частину, для використання з програмним забезпеченням, що працює з даними OSM (напр. osmosis), для пошуку потрібних даних.
 • Або скористайтесь API. Ознайомтесь з отримання POI з даних OSM, для отримання детальніших пояснень.

Як я можу завантажити дані на мій GPS?

Якщо у вас пристрій Garmin, дивіться OSM Map On Garmin. Деякі користувачі надають готові мапи для використання в Garmin для вас, щоб ви могли завантажити їх та скопіювати на власний пристрій GPS.

Чому не працює 'Експорт'?

Коли сервери візуалізації даних завантажені обробкою великої кількості запитів, деякі експорти тимчасово припиняються. Це робиться тому, що обробка запитів на експорт зображень для користувачів потребує більше ресурсів ніж створення шматків мапи для основного сайту.

Якщо вам потрібна графічна мапа спробуйте надіслати запит трохи пізніше або скористайтесь іншими альтернативними варіантами.

Де я можу знайти програмне забезпечення, яке використовує дані OSM?

Програмне забезпечення, що використовує OSM зазначене на сторінці Software та її категоріях, а також дивіться neat stuff, де йдеться про різні експериментальні речі.

Якщо ви цікавитесь розробкою, дивіться Routing (та його категорії), Довідник початківця, а також сторінки для розробників.

Питання для людей пов’язаних з GIS

Які географічні датуми використовуються в OpenStreetMap?

OpenStreetMap використовує винятково датум WGS 84 для зазначення широти/довготи. Всі завантажені треки та правки завжди мають бути у WGS-84 — звичайний датум для GPS приймачів.

Що таке масштаб мапи для певного рівня наближення мапи?

Основна стаття: Slippy_map_tilenames#Resolution_and_Scale

Чому ви не використовуєте схеми та програмне забезпечення Open Geospatial Consortium (OGC) для OpenStreetMap?

Ми обрали для openstreetmap.org технологію, що базується на гнучкості і швидкості. Частина стандартів та реалізацій OGC відповідають цьому — інші ні. Ми використовували MapServer для статичної версії нашої мапи, але на жаль ми з’ясували, що він не підтримує потоки, є доволі повільним та важко розширюється і ми замінили його на Mapnik. Якщо у вас є бажання розробити інтеграцію з інструментами OGC — дайте нам знати.

Також дивіться Why not GPX?, щоб довідатись про подібну дискусію з приводу того, чому GPX не прийняли як формат обміну даними.

Який спосіб Геотеґування ви використовуєте?

Основна стаття: Geotagging

Адміністрування

Чому я не можу увійти зі своїм обліковим записом?

Існує два різновиди облікових записів в OSM: перший — для входу у вікі, другий — для веб-сайту, API, форуму та довідкового сайту. Вам потрібно зареєструватись на веб-сайті, щоб мати змогу редагувати дані OSM.

Як я можу закрити свій обліковий запис?

Напишіть листа на адресу підтримки і системний адміністратор заблокує ваш обліковий запис і вилучить данні про вас з бази даних OpenStreetMap. Ваша електронна адреса, зазвичай, збережеться на той випадок, якщо системному адміністратору OpenStreetMap треба буде зв’язатися з вами в майбутньому.

Чи можу я мати більше одного облікового запису?

Так — дивіться Creating_an_Account#Account_Names_and_Multi_Account_Policies.

Допоможіть — хтось постійно вилучає/повертає назад мої виправлення. Що мені робити?

Будь ласка, подивіться сторінку Суперечки для отримання детальної інформації.

Мені здається, що хтось використовує дані, які захищені авторським правом, як з цим бути?

Якщо ви знайшли дані, які, за вашою підозрою, можуть бути скопійованими з джерела, захищеного авторським правом, в OpenStreetMap додані без дозволу власника, будь ласка:

 1. Зв’яжіться з користувачем через посилання 'надіслати повідомлення' з його сторінки користувача (тобто "www.openstreetmap.org/user/[user-name]") з доказами. Будьте ввічливими: важливо пам’ятати, що ви можете помилятися, вони можуть мати дозвіл або це може бути простим непорозумінням. Дивіться Контакти для детальнішої інформації.
 2. Якщо немає відповіді (через 5 днів) або вона вас не переконала, надішліть електронною поштою свої докази до OSM Foundation, щоб проблему можна було дослідити.
 3. Може бути таке, що ваше звинувачення буде відправлено до списку розсилки обговорення юридичних питань (або окремого списку країни, якщо це відповідніше) для обговорення — якщо так, то вас буде проінформовано, щоб ви могли приєднатися до обговорення.

Я власник захищених авторським правом даних, які були використані в OpenStreetMap без дозволу

 • Якщо ви є власником, або представником власника, ми можемо допомогти вам безпосередньо електронною поштою. Ви можете звернутись за адресою data@osmfoundation.org з інформаційним запитом. Листування ведеться невеликою групою волонтерів.
 • Ця адреса не призначена для надсилання запитів на отримання дозволу на копіювання даних з OpenStreetMap.
 • Якщо ви надаєте перевагу використанню або надсиланню запита OCILLA, ви можете звернутись до нашого уповноваженого представника. Digital Millennium Copyright Act Notice

Я знайшов сайт, який використовує дані OSM без зазначення відповідної ліцензії

Наша ліцензія вимагає, щоб зазначались як автори так і ліцензія (див. Legal FAQ). Якщо, це головна сторінка, прочитайте Відсутність правильного посилання.