Cs:Průvodce začátečníka

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Tento Průvodce začátečníka vás naučí, jak přidávat vaše data do OpenStreetMap (zkráceně OSM). Průvodce je k dispozici v mnoha jazycích, ze kterých si můžete vybírat na začátku této stránky.

Budete potřebovat počítač připojený k Internetu a samozřejmě nějaký volný čas na sbírání informací o okolním světě a pak jejich zanášení do mapy. Přijímač GPS a jeho propojovací kabel je čistě volitelná záležitost, ale umožní vám získávat další data pro mapování. Jelikož jsou nyní k dispozici i skvělé letecké snímky, je přijímač GPS méně důležitý, než býval v začátcích tohoto projektu.

Data, která přidáte do OpenStreetMap, zlepší mapu, která je k dispozici bezplatně pro každého, ať už to bude drobná změna, nebo opravy tisíců silnic, které byly dříve přidány. Děkujeme vám, že jste se rozhodli udělat OpenStreetMap zase o trochu lepší!

Na pravé straně každé stránky tohoto průvodce je malé okno. Stránka, kterou právě čtete je zobrazena tučně a můžete se přesunout na libovolnou jinou stránku kliknutím na její název. Vespod na této stránce máte také tlačítka 'Další' a 'Předchozí', která vás provedou celým průvodcem stránku po stránce.


Další