Uk:Об'єкти мапи

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Доступні мови — Map Features
· Afrikaans · Alemannisch · aragonés · asturianu · azərbaycanca · Bahasa Indonesia · Bahasa Melayu · Bân-lâm-gú · Basa Jawa · Baso Minangkabau · bosanski · brezhoneg · català · čeština · dansk · Deutsch · eesti · English · español · Esperanto · estremeñu · euskara · français · Frysk · Gaeilge · Gàidhlig · galego · Hausa · hrvatski · Igbo · interlingua · Interlingue · isiXhosa · isiZulu · íslenska · italiano · Kiswahili · Kreyòl ayisyen · kréyòl gwadloupéyen · Kurdî · latviešu · Lëtzebuergesch · lietuvių · magyar · Malagasy · Malti · Nederlands · Nedersaksies · norsk bokmål · norsk nynorsk · occitan · Oromoo · oʻzbekcha/ўзбекча · Plattdüütsch · polski · português · română · shqip · slovenčina · slovenščina · Soomaaliga · suomi · svenska · Tiếng Việt · Türkçe · Vahcuengh · vèneto · Wolof · Yorùbá · Zazaki · српски / srpski · беларуская · български · қазақша · македонски · монгол · русский · тоҷикӣ · українська · Ελληνικά · Հայերեն · ქართული · नेपाली · मराठी · हिन्दी · অসমীয়া · বাংলা · ਪੰਜਾਬੀ · ગુજરાતી · ଓଡ଼ିଆ · தமிழ் · తెలుగు · ಕನ್ನಡ · മലയാളം · සිංහල · ไทย · မြန်မာဘာသာ · ລາວ · ភាសាខ្មែរ · ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ · አማርኛ · 한국어 · 日本語 · 中文(简体)‎ · 吴语 · 粵語 · 中文(繁體)‎ · ייִדיש · עברית · اردو · العربية · پښتو · سنڌي · فارسی · ދިވެހިބަސް

OpenStreetMap показує об'єкти місцевості (наприклад, дороги та будинки) використовуючи теґи, присвоєні до Елементів OSM (Точок Node, Ліній Way чи Зв’язків Relation). Кожен теґ характеризує географічний атрибут об'єкта, позначеного окремою Точкою, Лінією або Зв'язком.

OpenStreetMap не має ніяких обмежень за змістом теґів: мапа може включати безмежну кількість атрибутів для опису кожного об'єкта. Спільнота учасників погодила певні комбінації ключів та значень широковживаних теґів (так званий рекомендований набір) в якості негласного стандарту. Проте, учасники можуть створювати нові теґи для поліпшення стилю мапи або в аналітичних цілях, що ґрунтуються на не застосованих раніше атрибутах. Короткий опис теґів, які пов'язані з певною темою чи становлять окремий інтерес можна знайти в розділі Категорії об'єктів.

Більшість об'єктів та їх атрибутів можна описати малою кількістю теґів. Наприклад, стежку — означальним теґом highway=footway, а, можливо, ще й назвою — додавши name=*. Через те, що мапа OpenStreetMap охоплює цілий світ, існує багато різноманітних об'єктів, але майже їх усі можна описати теґами.

Докладну інформацію про інші теґи та запропоновані зміни до чинних дивіться на сторінках Запропоновані об'єкти мапи та Застарілі об'єкти мапи. Якщо ви не знайдете підхожий теґ, застосуйте щось прийнятне, доки це відповідатиме дійсності. З часом, ви можете стикнутись з тим, що назва теґу змінилась для задоволення ширших потреб, однак чимало хороших теґів спочатку вживали, а лише потім документували. Відомості про теґи OSM tags доступні у вигляді семантичної мережі (у формі, придатній для введення в комп'ютери).

Дивіться також:

Зауваження до рендерінгу:

  • Використання теґів з рекомендованого набору означатиме, що ваші зусилля з редагування мапи мають «високу вірогідність» бути інтерпретованими різноманітними програмами з рендерінгу. Проте, не має 100% гарантії, що теґ з цього переліку буде сприйнятий певною програмою з рендерінгу чи такими з них, що використовуються на сторінці головної мапи. Для точної інформації про те, як переконатись, що ваші символи показуються після рендерінгу в Mapnik і Osmarender, дивіться Symbol Rendering.
  • Є вірогідність того, що можуть існувати інші теґи, не зазначені тут, які сприйме програма з рендерінгу на головній сторінці. Цей перелік не оновлюється разом з усіма теґами, що беруться до використання програмами з рендерінгу.
  • Колонка «Позначка на мапі» у цих таблицях — це просто приклад, як об'єкт може бути позначений на уявній мапі тією чи іншою програмою з рендерінгу. Це не є обов'язковим способом позначення ні для наших програм з рендерінгу ні для інших.

Contents

Основні об'єкти

Канатні шляхи

Тег aerialway=* вживається для позначення будь-яких типів підвісних канатних доріг.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
Types of aerialway
aerialway cable_car Way Канатна дорога з вагонами — підвісна дорога підвищеної міцності. 1-2 вагони, розраховані на кілька десятків людей, висять на рухомому канаті. Двигун (розташований у кінці маршруту) намотує буксирувальний (другий) дріт, що врешті-решт, рухає вагон підвісною дорогою. Вагони рухаються вниз-угору, не обертаючись навколо кінцевих станцій.

Прикладом діючої канатної дороги з вагонами є дорога на гору Ай-Петрі з смт Кореїз (АР Крим, Україна).

Aerialway gondola render.png
CH Furtschellas aerial tram.jpg
gondola Way Канатна дорога з кабінами — легка підвісна дорога. Кабіни, розраховані на кілька людей, висять і рухаються на одному кільцевому канаті. Прикладом діючої канатної дороги з кабінами є дорога в Парку ім. Горького у м.Харків, Україна.
Aerialway gondola render.png
Linbana kolmården cable car.jpg
chair_lift Way Крісельний підйомник — легка канатна дорога з численними підвішеними кріслами на 2-4 особи для підйому лижників нагору. Канат з кріслами обертається по колу. Зазвичай не мають захисту від погодних негараздів, проте можуть бути оснащені дахом.

За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий), але підйомники, що використовуються однаково в двох напрямках додатково позначають oneway=no.

Chair lift rendering.png
Silver Queen Chair, CBMR.jpg
mixed_lift Way Підйомник змішаного типу: з кабінами і кріслами.
Cgd panoramabahn.jpg
drag_lift Way Бугельний підйомник — легка канатна дорога, що тягне лижників для підйому нагору. Пасажири весь час залишаються на землі і тримаються за зачіпки-бугелі, які рухаючись вгору волочуть за собою людей. Конкретні різновиди позначають теґами aerialway=t-bar, aerialway=j-bar, aerialway=platter або aerialway=rope_tow.
Chair lift rendering.png
T-bar lift.JPG
t-bar Way Т-подібний бугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Chair lift rendering.png
Orczyk.jpg
j-bar Way Гачкоподібний бугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Chair lift rendering.png
Coldspgs j bar lift.jpg
platter Way Тарілчастий бугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Chair lift rendering.png
Tellerliftbügel.jpg
rope_tow Way Гнучкий безбугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift. Пасажири чіпляються безпосередньо руками до тягнучого кабелю або за допомогою гнучких мотузок. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Chair lift rendering.png
Rope tow overview.jpeg
magic_carpet Way Стрічковий тягнучий підйомник конвеєрного типу. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Magic carpet uphill loaded P1437.jpeg
zip_line Way Мотузковий спуск — ковзання по канату під дією сили тяжіння. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Zip line arival SuperFly Whistler, BC, Canada.JPG
Equipments
aerialway pylon Node Пілон — опорна конструкція канатного шляху.
09 Sommet TS.JPG
station Node Станція канатної дороги — місце посадки-висадки пасажирів.
WinterArmenia3.JPG
Others
aerialway canopy Way Obsolete, please use aerialway=zip_line instead.
This automatically implies oneway=yes (drawn downward).
Canopy-action.jpg
goods Way Застаріле позначення вантажного канатного шляху. Використання припинити. Вживайте натомість foot=no разом з відповідним теґом usage=*.
Aerialway goods.png
Materialseilbahn.jpg
Інше Node Way Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Повітряні шляхи

Ця категорія включає аеропорти, летовища та інші наземні споруди для забезпечення користування літаками та ґвинтокрилами. Дивіться також Aeroways.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
aeroway aerodrome Node Area [W] Аеропорт — авіатранспортне підприємство, основним завданням якого є здійснення регулярних повітряних перевезень пасажирів і вантажів. Дивіться також military=airfield.
Aerodrome.svg
Flemingfield looking north.JPG
aeroway apron Area [W] Перон — бетонований майданчик перед терміналом, ангаром для розміщення повітряних суден з метою посадки і висадки пасажирів, завантаження і вивантаження багажу, обслуговування.
Osmarender apron.png
LKPR sever 2003.jpg
aeroway gate Node Вихід з терміналу до літака. Кожен вихід має окремий номер та обладнаний зручностями для чекаючих пасажирів.
Rendering-aeroway=gate.JPG
Edinburgh Airport gate lounge.jpg
aeroway hangar Node Area [W] Ангар — споруда для зберігання, експлуатаційного обслуговування і поточного ремонту літаків, гідролітаків та вертольотів.

Вживайте разом з building=hangar для сумісності з деякими програмами.

Delta jet hangar at kemble england arp.jpg
aeroway helipad Node Area Злітно-посадковий майданчик для гелікоптерів (зазвичай на даху будівлі).
Standard icon helipad.svg
Oryx helicopter.jpg
aeroway heliport Node Area [W] Heliport is used to map the main area details for helicopters.
Heliport Niagara Falls Ontario.jpg
aeroway navigationaid Node [W] Радіонавігаційний засіб — споруда, прилад для визначення точної позиції на місцевості з метою полегшення керування літаком.
VOR DME BUB.JPG
aeroway runway Way Area [W] Злітно-посадкова смуга для літаків.
Rendering-aeroway runway.png
Runways Brussels Airport (7655183522).jpg
aeroway taxilane Way Area Taxilane is a path in an airport that is part of the aircraft parking area or apron (proposed feature with low usage as of 2015-10, use with caution).
aeroway taxiway Way Area [W] Руліжна доріжка — допоміжний шлях для вільного маневрування літаків від злітно-посадкової смуги до ангарів, терміналів.
Rendering-aeroway taxiway.png
F-22A Elmendorf AFB.jpg
aeroway terminal Node Area Термінал — спеціалізована будівля аеропорту, де закінчується або починається транспортування.
Rendering-aeroway-terminal-mapnik.png
LAX-International-checkin.JPG
aeroway windsock Node [W] Вітровказівник — простий метеорологічний інструмент, що має вигляд конусу зі смугастої тканини, закріплений на верхівці стовба. Призначений для приблизного вимірювання напрямку і швидкості вітру.
Windsock of CCK Air Force Base 20111112.jpg
aeroway User defined Node Way Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.

Благоустрій та інфраструктура

Об'єкти суспільного значення, які забезпечують нормальне життя в населених пунктах.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Харчування

amenity bar Node Area [W] Бар або [W] генделик — заклад широкого профілю, де подають різні алкогольні напої, працює власна невибаглива кухня, офіціанти, грає музика. Дивіться також amenity=pub, amenity=cafe і amenity=restaurant.
Bar-16.svg
Bar MXCT.JPG
amenity bbq Node Мангал, місце для барбекю — загальнодоступна стаціонарна спеціальна споруда для смаження м'яса на відкритому повітрі. Можна знайти, наприклад, у міських парках і на пляжах. По можливості, вкажіть тип палива fuel=wood або gas або electric. Для позначення наявності навколишніх столів, стільців, вживайте також теґ tourism=picnic_site.

Зверніть увагу: [W] Багаття і [W] вогнище позначаються натомість leisure=firepit.

Grillplatzusa.jpg
amenity biergarten Node Area [W] Пивний садок — особливий вид шинків у Німеччині. Розташований під відкритим небом у зелені каштанів, заклад пропонує різні сорти пива і певні страви до нього. Нормальним вважається принести свою їжу.

Для України найближчим еквівалентом є так звані пивні намети або літні пивні майданчики у зелених зонах.

Biergarten-16.svg
Biergarten.JPG
amenity cafe Node Area [W] Кав'ярня — заклад харчування, що спеціалізується на гарячих напоях (чай, кава) і десертних стравах. Алкогольні напої, як правило, в меню відсутні. Тип їжі зазначається теґами cuisine=* та diet=*. Дивіться також amenity=pub, amenity=bar і amenity=restaurant.
Cafe-16.svg
Klagenfurt Wörthersee Strandbad Cafe Sunset Bar 11102008 65.jpg
amenity drinking_water Node Питна вода — місце, де особисто можна напитись води: фонтанчик, кран. Зазвичай, вода призначена лише для пиття.

Для джерел використовуйте натомість natural=spring, для колодязів man_made=water_well, для водозаборів та бюветів amenity=water_point, для напування худоби amenity=watering_place.

Drinking-water-16.svg
Basler Trinkwasser 1341.jpg
amenity fast_food Node Area Фаст-фуд — заклад швидкого харчування. До цієї категорії можна віднести столові, закусочні та суші-бари. У фаст-фудах ніколи не залишають чайових. Тип їжі зазначається теґами cuisine=* та diet=*.
Fast-food-16.svg
Burger king kamen osm.jpg
amenity food_court Node Area Фудкорт — зона харчування у великих торговельних центрах: навколо розташовані численні фаст-фуди, а в центрі — спільний майданчик із столиками.
Restaurant-16.svg
FoodCourtVaughanMills.JPG
amenity ice_cream Node Area «Морозиво» — спеціалізоване кафе або магазин.
Ice-cream-14.svg
Shop-ice cream.jpeg
amenity pub Node Area [W] Паб, пивний бар (корчма, шинок) — місце, де продають переважно пиво та закуски. Часто розташовані поруч з броварнями. Як правило, офіціанти, кухня відсутні, асортимент інших алкогольних напоїв значно обмежений порівняно з баром. Чоловіки — основна аудиторія.
Pub-16.svg
Pub.jpg
amenity restaurant Node Area Ресторан. Вживайте cuisine=* для позначення виду кухні (страв за рецептами певних місцевостей світу) та diet=* для типу.
Restaurant-16.svg
Caprice Restaurant.JPG

Освіта й виховання

amenity college Node Area Коледж, професійне технічне училище, технікум. Rendering-area-amenity-college.png
Cambridge Regional College main entrance.jpg
amenity kindergarten Node Area Дитячій садок, ясла-садок. Rendering-area-amenity-school.png
Story Time.jpg
amenity library Node Area Бібліотека.
Library.14.svg
Guantanamo captives' library a.jpg
amenity public_bookcase Node Area Громадська книжкова шафа — притаманний Європі винахід, являє собою, як правило, вуличну захищену від погодного впливу шафу з книгами для вільного та анонімного доступу читачів. Можна безкоштовно брати собі наявні книги та приносити власні.
Hannover, public bookcase.jpg
amenity school Node Area Загальноосвітня школа. Музичні, художні школи позначаються іншим теґом amenity=arts_centre. Rendering-area-amenity-school.png
Williamstown school.jpg
amenity music_school Node Area Music school
amenity driving_school Node Area Driving School
amenity language_school Node Area Language School
amenity university Node Area Університет, академія, інститут. Rendering-area-amenity-university.png
Brock University campus.JPG

Транспорт

amenity bicycle_parking Node Area Велосипедна парковка.
Parking-bicycle-16.svg
Bicycle-parking.jpg
amenity bicycle_repair_station Node Area Велоремонт — пункт самостійного ремонту і обслуговування велосипедів. Персонал і плата за користування відсутні.
BikeRepairMonterrey.JPG
amenity bicycle_rental Node Area Прокат велосипедів.
Rental-bicycle-16.svg
Bicycle-rental.jpg
amenity boat_sharing Node Area Боут-шарінг — короткостроковий прокат човнів для задоволення. Зазвичай, послуга надається лише членам спеціалізованих неприбуткових клубів. Плавальні засоби є власністю клубу або перебувають у лізингу.
A Boat To Share.jpg
amenity bus_station Node Area Автовокзал, автобусна станція.
Bus station.n.16.png
Manchester Piccadilly Bus Station.jpg
amenity car_rental Node Area Прокат автівок.
Rental-car-16.svg
Hertz car rental office Livonia Michigan.JPG
amenity car_sharing Node Area Кар-шарінг — короткостроковий прокат автівок з погодинною оплатою.
Car share.p.16.png
U Car Share Shattuck Hearst.jpg
amenity car_wash Node Area Автомийка.
Car wash-14.svg
Wuppertal - Friedrich-Engels-Allee 130 02 ies.jpg
amenity charging_station Node Зарядна станція для електромобілів та інших електричних транспортних засобів.
Charging station.16.svg
Evpost.jpg
amenity ferry_terminal Node Area Паромний термінал — місце посадки-висадки пасажирів, вантажів паромів та барж.
Ferry Reet.jpg
amenity fuel Node Area АЗС (автозаправка). Під'їздна дорога позначається highway=service.
Fuel-16.svg
Preem Karlskrona.jpg
amenity grit_bin Node Кошик з піском — розташований понад дорогою, він містить суміш для посипання шляхів під час ожеледиці.
Grit bin.jpg
amenity motorcycle_parking Node Area Parking for motorcycles
Parking-motorcycle-16.svg
Motorradparkplatz Gifhorn Mühlenmuseum.jpg
amenity parking Node Area Автостоянка. На великих стоянках можна позначати окремі шляхи руху автомобілів теґами highway=service+service=parking_aisle.

Для стоянок обабіч основних доріг вживайте натомість теґи parking:lane=*+parking:condition=* на певних відрізках шляхів.

Parking-16.svg
P3030027ParkingLot wb.jpg
amenity parking_entrance Node В'їзд-виїзд до підземної або багаторівневої стоянки. Згуртуйте кілька в'їздів разом використовуючи Зв'язок з теґами type=site+site=parking.
3690668043 88a731e3e0 b.jpg
amenity parking_space Node Area Місце для стоянки окремого транспортного засобу. У вузькому розумінні — ще окреслена площина для розташування лише одного автомобіля з-поміж інших на стоянці взагалі. Згуртуйте всі окремі місця однієї стоянки використовуючи Зв'язок з теґами type=site+site=parking.

Для суцільного і простого позначення стоянок (без уточнень) можна натомість вживати amenity=parking.

138081166 2a56d66c27 b.jpg
amenity taxi Node Area Таксі — місце, де таксисти чекають на нових пасажирів.
Taxi-16.svg
Amenity taxi picture-Hong Kong Shatin Taxi Stand.jpg

Фінанси

amenity atm Node Банкомат.
Atm-16.svg
ATM 750x1300.jpg
amenity bank Node Area Банк. Якщо має власний банкомат поруч, вживайте разом з тегом atm=yes.
Bank-16.svg
Dscf1401-800.jpg
amenity bureau_de_change Node Обмін валют.
Bureau de change electronic sign.jpg

Медицина

amenity baby_hatch Node Area Пункт анонімного прийому немовлят. Перший такий пункт в Україні — «Вікно життя» — відкрито у м. Львів в травні 2009 р.
Babybox - venkovní strana.jpg
amenity clinic Node Area Поліклініка, клініка, амбулаторія — медичний заклад середнього розміру для проходження обстежень і прийому у лікарів-вузьких спеціалістів. Хоча заклад не має ліжко-місць, невідкладну допомогу або оперативне втручання в змозі провести.

Теґ офіційно не затверджений.

Doctor-16.svg
Bristol , Central Health Clinic - geograph.org.uk - 1360619.jpg
amenity dentist Node Area Стоматологія, стоматологічний кабінет.
Dentist-16.svg
Military dentists in Guatemala.jpg
amenity doctors Node Area Практикуючий лікар-вузький спеціаліст, сімейний лікар — медичний заклад малого розміру проходження особистих обстежень і прийому в окремого лікаря. В одному закладі можуть бути кілька лікарів, але одного профілю.

Теґ офіційно не затверджений.

Doctor-16.svg
Doctors stethoscope 2.jpg
amenity hospital Node Area Шпиталь, лікарня зі стаціонаром — медичний заклад великого розміру з широким спектром лікувальних послуг та ліжко-місцями для пацієнтів. Якщо є власне відділення швидкої допомоги, травмопункт вживайте разом з emergency=yes.
Hospital-16.svg
Guantanamo captive's hospital beds -c.jpg
amenity nursing_home Node Area Приватний санаторій або платний інтернат для людей похилого віку, інвалідів. Теґ офіційно не затверджений і вважається застарілим.

Вживайте натомість актуальну комбінацію amenity=social_facilty+social_facilty=group_home.

Hora Svate Kateriny - nursing home.jpg
amenity pharmacy Node Area Аптека. Вживайте разом з dispensing=yes, якщо є послуга виготовлення препаратів за рецептом на місці, або dispensing=no — лише продаж (попередньо виготовлених у заводських умовах).
Pharmacy-16.svg
Boots The Chemist At Gunwharf Quays.jpg
amenity social_facility Node Area Соціальна допомога — реабілітаційні центри, наркологічні клініки, виробничі підприємства для інвалідів, притулки для безхатченків, супові кухні, роздача їжі т.п.
Social facility-14.svg
Salvation Army Citadel, Hill Street , Newport - geograph.org.uk - 1585015.jpg
amenity veterinary Node Area Ветеринарна лікарня, ветеринарний кабінет.
Veterinary-14.svg
Veterinary Surgeon.jpg
healthcare blood_donation Node Area A place where you can donate blood, plasma and/or platelets, and possibly have stem cell samples taken.
Blood donation centre interior.jpeg

Культура та розваги

amenity arts_centre Node Area Центр (дитячої) творчості, школа мистецтв, музична школа, арт-центр — в широкому розумінні, місце розвитку творчих здібностей людей.
Alhamra Art Centre.JPG
amenity brothel Node Area Бордель, дім розпусти. В Україні такі заклади поза законом.
Walletjes 001.jpg
amenity casino Node Area Казино. В Україні такі заклади існували раніше, але тепер поза законом.
Casin0.jpg
amenity cinema Node Area Кінотеатр.
Cinema-16.svg
Palace cinéma beaumont.JPG
amenity community_centre Node Area Палац культури, будинок культури, клуб в селі.
Community centre-14.svg
Greasby Community Centre.JPG
amenity fountain Node Area Фонтан, водограй.
Fountain-14.svg
Fountain at Milan citadel.JPG
amenity gambling Node Area Азартні ігри — місце проведення інших азартних занять, окрім букмекерської контори shop=bookmaker, лотерейного кіоску shop=lottery, казино amenity=casino або гральних автоматів leisure=adult_gaming_centre.

Сиди можна включити ігри в [W] Bingo та [W] Pachinko. В Україні азартні ігри заборонені законом.

Bingo cards.jpg
amenity nightclub Node Area Нічний клуб, дискотека.
Nightclub-16.svg
Gatecrasher.jpg
amenity planetarium Node Area Планетарій.
Planetarium.jpg
amenity social_centre Node Area Самокерований суспільний центр — відокремлене співтовариство осіб з певними інтересами: професійна спілка, студентське братство, клуб ветеранів, анонімних алкоголіків, ротарі клуб, союз письменників. Зазвичай, це неприбуткові або звільнені від оподаткування приватні організації.

Дивіться також: office=association — неприбуткова спілка, асоціація.

Governor Hotel, Rotary Club of Portland plaque.JPG
amenity stripclub Node Стриптиз-клуб. Для закладів з консумацією вживайте натомість amenity=brothel.
Stripclub.jpg
amenity studio Node Area Студія звукозапису, теле-, радіо-, кіностудія.
DOUG.jpg
amenity swingerclub Node Area Свінгер-клуб — розважальний заклад для вечірок та групового сексу. В Україні поза законом.
Swingerclub Cäsars Palace. Spröckhövel.JPG
amenity theatre Node Area Театр, опера.
Theatre-16.svg
Sydney opera.jpg

Інше

amenity animal_boarding Node Area Готель для тварин — тимчасовий платний притулок, де можна залишити домашніх тварин на певний термін (наприклад, на час відпустки).
Holmbyre Cattery - geograph.org.uk - 167661.jpg
amenity animal_shelter Node Area Притулок для домашніх тварин, розплідник диких тварин.
Kennel 2.jpg
amenity baking_oven Node An oven used for baking bread and similar, for example inside a building=bakehouse.
Backofen Emstal.JPG
amenity bench Node Лавка.
Bench-16.svg
Bench.jpg
amenity clock Node Годинник (публічний).
Houses Of Parliament Clock Tower (Big Ben).jpg
amenity courthouse Node Area Суд, дворець правосуддя.
Courthouse-16.svg
Franklinctycrthsapalchicola01.jpg
amenity coworking_space Node Area [W] Коворкінг-центр — заклад спільного використання робочого місця.
Coworking Space in Berlin.jpg
amenity crematorium Node Area Крематорій.
Bushbury Crematorium - geograph.org.uk - 259876.jpg
amenity crypt Node Area [W] Крипта — підземна каплиця під вівтарною частиною церкви для почесних похо­вань. Може містити саркофаги, труни, реліквії.
Dresden-Hofkirche-Gruft.jpg
amenity dive_centre Node Area A dive center is the base location where sports divers usually start scuba diving or make dive guided trips at new locations.
Diving Center in Marsalforn.JPG
amenity dojo Node Area Додзьо — місце для тренувань східними бойовими мистецтвами.
Noma Dojo, 2006.JPG
amenity embassy Node Area Посольство, амбасада.
Embassy-16.svg
Bulgarian embassy in Paris.jpg
amenity fire_station Node Area Пожежна частина, станція, депо.
Fire-station-16.svg
Fire station.jpg
amenity firepit Node Area Застаріле позначення [W] багаття або [W] вогнища. Вживайте натомість leisure=firepit.
Camp site.jpg
amenity game_feeding Node Area [W] Годівниця — спеціальний пристрій, куди кладуть корм для худоби, птахів, диких звірів тощо.
Futterkrippe hohewand.jpg
amenity grave_yard Node Area Цвинтар — ділянка біля церкви для поховань померлих. Кладовища та інші території подібного призначення позначаються тегом landuse=cemetery. Landuse-cemetery.png
Odenbuell Nordstrand St Vinzenz IMGP2940 wp crop.jpg
amenity gym Node Area Спортивна зала. Дивіться також leisure=sports_centre та sport=gymnastics.

Використання цього теґу наразі сумнівне.

amenity hunting_stand Node Area Мисливське місце.
Hunting-stand-16.svg
A rised hide closed quadrat.jpg
amenity internet_cafe Node Area A place whose principal role is providing internet services to the public.
Cafe internet uninorte.JPG
amenity kneipp_water_cure Node Area Outdoor foot bath facility. Usually this is a pool with cold water and handrail. Popular in German speaking countries.
Wassertreten 1.jpg
amenity marketplace Way Area Базар, ринок, торгова площа — місце регульованої торгівлі.
Marche berlin002.jpg
amenity photo_booth Node Фотокабіна, фотокіоск — місце зйомки та миттєвого фото на згадку.
Photomaton.jpg
amenity place_of_worship Node Area Церква, мечеть, храм. Зазначайте обов'язково релігію religion=*, приналежність denomination=* та назву name=*. Christian-16.svg Muslim-16.svg Jewish-16.svg

Taoist-16.svg Buddhist-16.svg Hinduist-16.svg
Shintoist-16.svg Sikhist-16.svg Place-of-worship-16.svg

Place of worship.png
amenity police Node Area Міліція, поліція, жандармерія.
Police-16.svg
Polizeiautos Davidwache.jpg
amenity post_box Node Поштова скринька. Обслуговуюча організація зазначається в допоміжному operator=*.
Post box-12.svg
Post Box.JPG
amenity post_office Node Area Пошта, відділення поштової компанії. В Україні, окрім державних «відділень зв'язку Укрпошти» є чимало приватних операторів поштового зв'язку. Але майте на увазі: не всяка приватна компанія з доставки вантажів має статус оператора поштового зв'язку.
Post office-14.svg
100px-Pošta Praha 025.jpg
amenity prison Node Area В'язниця, виправна колонія.
Prison-16.svg
Osaka keimusho.jpg
amenity public_building Node Area Громадська будівля.

Використання припинити через відсутність чіткого визначення цього терміну.

amenity ranger_station Node Area Станція рейнджерів — суспільне місце для відвідувачів національних парків, де можна отримати певні послуги.
Talkeetna Ranger Station.jpg
amenity recycling Node Area Вторинна переробка сміття. Вживайте разом з recycling_type=container для позначення контейнерів відсортованого сміття або з recycling_type=centre для підприємств-центрів переробки такого сміття.

Звичайні сміттєві контейнери позначаються amenity=waste_disposal.

Recycling-16.svg
Recycling.jpg
amenity rescue_station Node Area Рятувальна станція (окрім пожежної частини).
Rescue station.jpg
amenity sauna Node Area Сауна, баня.
Sauna in pancevo.jpg
amenity shelter Node Area Укриття від поганої погоди (вітру, дощу) для туристів, велосипедистів. Вживайте додатково shelter_type=* для докладнішого опису.
Shelter-14.svg
Réunion Maïdo kiosque pique-nique.JPG
amenity shower Node Area Душ, публічна ванна.
Znak D-26d.svg
amenity table Node A public table to sit down and eat or just relax
Table in Garden Restaurant.jpg
amenity telephone Node Таксофон, громадський телефонний апарат.
Telephone.16.svg
Telephone.jpg
amenity toilets Node Area Громадський туалет. Може стягуватись плата.
Toilets-16.svg
WC-Anlage.jpg
amenity townhall Node Area Міська ратуша, муніципалітет, міська державна адміністрація.
Town-hall-16.svg
TownHall-Ljubljana.JPG
amenity vending_machine Node Торговельний автомат — продаж квитків, ласощів, напоїв. Вживайте додатково vending=* для докладнішого опису.
Vending machines at Haeundae.jpg
amenity waste_basket Node A single small container for depositing garbage that is easily accessible for pedestrians.
Waste-basket-12.svg
Vuilnisbak-Lebbeke.JPG
amenity waste_disposal Node Смітник — місце, куди виносять сміття, яке потім доправляється на сміттєзвалище landuse=landfill. У вузькому розумінні — це великі контейнери для невідсортованого побутового сміття.
Waste container.jpg
amenity waste_transfer_station Node Area A waste transfer station is a location that accepts, consolidates and transfers waste in bulk.
amenity watering_place Node Водопій для худоби (окремий резервуар, штучний контейнер).
Drinking Water For Humans and Animals.jpg
amenity water_point Node Водозабір, бювет. У широкому розумінні — місце, де можна набрати значну кількість питної води, поповнити її запас у транспортних засобах.

Для джерел використовуйте натомість natural=spring, для колодязів man_made=water_well, для питних фонтанчиків amenity=drinking_water, для напування худоби amenity=watering_place.

Aire de Valuejols.JPG
amenity user defined Node Way Area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Бар'єри

Ця категорія включає бар'єри, перешкоди, огорожу — об'єкти, що заважають вільному пересуванню.

Чимало з наведених нижче об'єктів є специфічними для країн походження і не мають еквівалентної назви українською, звідси виходить, що в Україні вони навряд чи зустрічаються.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Лінійна огорожа, укріплення

barrier cable_barrier Way Тросовий (дротовий) бар'єр — безперервні металеві троси закріплені по висоті на крихких стовпчиках. Запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або (рідше) виїзду за межі дороги.

Дивіться також barrier=rope для обмежувальних мотузок.

5-wire-rope-barrier.jpg
barrier city_wall Way Area Фортифікаційна стіна — споруда для захисту міста, поселення від потенційних нападників. З давнини до сучасності вони використовуються для оточення поселень.
  • права сторона (за напрямком відрізку) — це дно, ліва сторона — верхівка. Якщо обидві сторони однієї висоти, тоді додайте two_sided=yes.

Дивіться також historic=city_gate.

City wall render eg1.png
City wall avila.png
barrier ditch Way Area Канава, рів, траншея; зазвичай зі струмком на дні, який нелегко перетнути, особливо колісним транспортом. Можна вживати разом з waterway=stream або waterway=drain.
Barrier fence mapnik.png
Forest ditch.JPG
barrier fence Way Area Паркан звичайний — це огорожа з деревини, металу чи полімерів, яка підтримується власним чином; призначена для обмеження чи запобігання пересуванню певною територією. Взагалі, від стін відрізняється легкою конструкцією. Вживайте разом з fence_type=* для уточнення типу паркану.
Barrier fence mapnik.png
Anglerise.jpg
barrier guard_rail Way Металовідбійник — захисна споруда з металу у вигляді безперервних рейок на узбіччі доріг, запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або виїзду за межі дороги.
  • права сторона (за напрямком відрізку) — це внутрішній бік, ліва сторона — зовнішній.
Barrier fence mapnik.png
CrashBarrier.jpg
barrier handrail Way Is designed to be grasped by the hand so as to provide stability or support.
Barrier fence mapnik.png
Geländer am Kulturhaus im Kinderdorf Dittrichshütte 2.JPG
barrier hedge Way Area Живий тин — смуга щільних чагарників і кущів, посаджених та культивованих таким чином, щоб сформувати огорожу чи позначити межі території.
Barrier hedge.png
Daniel Fuchs.CC-BY-SA.Morus nigra.Hedge.jpg
barrier kerb Node Way Бордюр — підвищує висоту поверхні, перешкоджаючи рух колісним транспортом. Важливо вказувати висоту бордюру height=*, так як це впливає на можливість його долання, наприклад, інвалідами на візках.
  • права сторона (за напрямком відрізку) — базовий рівень, ліва сторона — підвищений рівень.
Barrier fence mapnik.png
Obrubnik.jpg
barrier retaining_wall Way Area Підпірна стіна — це кам'яна споруда, яка тримає ґрунт, каміння подалі від будівель, доріг чи території. Підпірні стіни попереджують появу нахиленого руху транспорту, ерозію та забезпечують укріплення для (майже) вертикальних перепадів висоти схилу.
  • права сторона — це дно, ліва сторона — верхівка.
Barrier fence mapnik.png
Retaining wall.png
barrier tank_trap NodeWayArea Static anti-tank obstacle defences may take a number of forms, such as Czech hedgehog (barrier=tank_trap; tank_trap=czech_hedgehog).
Czech hedgehog.jpg
barrier wall Way Area Мур — це стіна з натурального каменю, цегли, шлакоблоків, яка підтримується власним чином; призначена для обмеження чи запобігання пересуванню певною територією. Крім цього, надійно затуляє територію від зайвих очей.
Barrier fence mapnik.png
Dscf0590-800.jpg

Точкові перешкоди

barrier block Node Блок — великий, масивний і твердий шматок каміння, бетону, який неможливо перемістити власноруч. Зазвичай, застосовуються для блокування в'їзду великих транспортних засобів.
Rendering-barrier-block.png
Barrier roadblock.jpg
barrier bollard Node Way Пал — твердий (як правило, бетонний чи металевий) стовп посеред дороги для запобігання руху деяких видів транспортних засобів. Одна точка може позначати один або кілька палів вздовж разом.
Rendering-barrier-bollard.png
Bollard in residential area.jpg
barrier border_control Node Прикордонний контрольно-пропускний пункт — обов'язкова зупинка для перевірки документів, вантажів, митних формальностей на кодоні між двома країнами.
EU Swiss border post.jpg
barrier bump_gate Node Ударні турнікетоподібні ворота — перешкода для худоби у Техасі, США. Щоб проїхати, автівка має власним переднім бампером штовхнути ворота та швидко проїхати, доки механізм не зачинив їх. Особлива конструкція та противаги не потребують електроенергії і працюють без персонального втручання: виходити з машини непотрібно. [1]
barrier bus_trap Node Автобусна пастка — перешкоджає руху легкових автомобілів. Спеціальна металева вставка у великій траншеї посеред шляху дозволяє проїзд автобусів, вантажівок, проте автівки з вузькою шириною колії (поперечної відстані між найвіддаленішими точками плям контакту шин з дорогою) проїхати не зможуть, так як одразу ляжуть на днище.
Bussluse 05-04-06 02.jpg
barrier cattle_grid Node Перешкоди для худоби — кілька металевих рейок в дорожньому полотні, щоб запобігти бродінню великої рогатої худоби, овець дорогою. Люди та колісний транспорт просуваються нею вільно. Інколи відомі під назвою «Техаські ворота», навіть за межами Техасу.
Cattle grid.jpg
barrier chain Node Ланцюг — перешкоджає моторним транспортним засобам. Дивіться також barrier=rope для мотузки або barrier=cable_barrier для багаторівневого тросового бар'єру.
Barrier chain.jpg
barrier cycle_barrier Node Велообмежувач — кілька сталевих поперечин, розміщених у шаховому порядку перпендикулярно дорозі перешкоджають велосипедам, але зазори дозволяють пішоходам пройти.
473MS Mecklenbeck Bahn Umlaufsp.jpg
barrier debris Node Будівельне сміття, уламки: перемішані або ні з ґрунтом. Часто такий насип використовують для початкового блокування покинутої дороги.
Barrier debris.jpg
barrier entrance Node Вхід — отвір у лінійній огорожі без особливої конструкції, що обмежує ним прохід. Теґ access=yes додавати не слід. Якщо існує шлях, на вході діють ті самі обмеження.
Entrance.png
barrier full-height_turnstile Node Поворотний турнікет у повний зріст — обмеження доступу в зону особливої безпеки.

Зверніть увагу на дефіс та підкреслення у назві теґу.

TR-a.JPG
barrier gate Node Way Ворота звичайні, брама, хвіртка — вхід, який можна зачиняти-відчиняти, щоб проникнути крізь певний бар'єр. Вживайте разом з access=*, де доречно. Можливо, ви додасте підказку для інвалідів на візках тегом wheelchair=yes/no/limited.
Barrier gate.svg
Gate-hindeloopen-westerdijk.jpg
barrier hampshire_gate Node Гемпширські ворота — рухома секція паркану з дротів. Використовуйте разом з access=*.
Wire gate.jpg
barrier height_restrictor Node Планка обмеження по висоті транспортного засобу. Використовуйте разом з maxheight=*.
Height-Restriction-Barrier.jpg
barrier horse_stile Node Перелаз для вершників — лише пішоходи або вершники можуть пройти.
Horse stile on the Doncaster Greenway - geograph.org.uk - 502599.jpg
barrier jersey_barrier Node Way Модульний відбійник — захисна споруда у вигляді масивних бетонних або пластмасових блоків особливого профілю на узбіччі доріг, запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або виїзду за межі дороги.

Позначте матеріал: material=plastic для пластмасових відбійників або material=concrete для бетонних.

Dora Baghdad soldiers.jpg
barrier kent_carriage_gap Node У Великобританії цей вид перешкоди запобігає пересуванню автівок, в той час, як гужовий транспорт, тварини можуть рухатись.
barrier kissing_gate Node Вузька хвіртка V-подібної форми з буферною зоною; перешкоджає переміщенню худоби.
TL0452 stile.jpg
barrier lift_gate Node Шлагбаум — перешкоджає руху транспорту. Використовуйте разом з access=*.
Liftgate-7.svg
Lift gate.jpg
barrier log Node Way Лісоповал, колода — зрубані, повалені дерева, тут них можна перепочити.
Rundholz-buche.jpg
barrier motorcycle_barrier Node Мотообмежувач — запобігає руху мотоциклів пішохідними доріжками.
Motorcycle barrier.jpg
barrier rope Node Way Канат, мотузка — скоріше символічний бар'єр для пішоходів.

Дивіться також barrier=chain для ланцюгів.

Black Red Gold Rope at German Bundestag in Berlin 2010.jpg
barrier sally_port Node Брама — величезні ворота для проходу крізь товсті стіни чи стіни міста, різновид захищених воріт з двома стулками.
Sallyport.jpg
barrier spikes Node Way Area Шипи — унеможливлюють неавторизований доступ. Можуть бути знімними, наприклад, після сплати за послуги гаражу.
US Army spike strip.jpg
barrier stile Node Перелаз — цей різновид турнікету виконано у вигляді сходинок під огорожею. Перелаз дозволяє пішоходам перетинати мури і паркани, але ніколи, в загальному розумінні, не відчиняє огорожу.
KentStile.jpg
barrier sump_buster Node Руйнівник піддону картера — опукла плита чи каркас спеціальної форми з бетону чи металу посеред дороги, що унеможливлює рух автівками з невідповідним кліренсом та шириною колії. Автобуси, вантажівки проїжджають вільно.
SumpBuster.jpg
barrier swing_gate Node Горизонтальний шлагбаум. На відміну від звичайного, запірна стрілка тут рухається у горизонтальній площині.
Liftgate-7.svg
16052010022.JPG
barrier toll_booth Node Пункт пропуску — придорожній кіоск, де водії або пішоходи повинні оплатити користування дорогою чи мостом. Вживайте разом з toll=* та charge=*.
Toll booth.jpg
barrier turnstile Node Поворотний турнікет.
Barrier drehkreuz.JPG
barrier yes Way Перешкода невідомої природи, помітна на супутникових знімках. Слід замінити конкретнішим значенням.
Bing imagery showing buildings and barrier.png
barrier user defined Node Way Area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Межа

Вживається для позначення кордонів та меж, адміністративного підпорядкування.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
boundary administrative Area Адміністративна межа міста, району, області. Вживайте разом з admin_level=* для позначення ієрархії.
Rendering-adminlevel 2-mapnik.png
Lake city sign.jpg
boundary historic Way Area Historic
boundary maritime Area Морський кордон.
boundary national_park Area Межа національних парків, заповідників, резервацій. Використання бажано припинити.

Дивіться також boundary=protected_area.

Natianal park.png
Kings Canyon NP Sign.JPG
boundary political Area Межа виборчого округу; може не збігатись з адміністративно-територіальним поділом.
boundary postal_code Area Межа дії поштового індексу (території, яку обслуговує окремий поштовий відділок).
boundary religious_administration Area Межа релігійної громади. Дивіться сторінку обговорення для додаткових пояснень.
boundary protected_area Area Захищена зона — національні заповідники, місця культурної спадщини, незайманої природи, ендемічних середовищ. Уточніть клас захисту разом з protect_class=1—99.

Цей порівняно новий теґ містить багато підкатегорій, що значно розширює сферу застосування замість раніше вживаного boundary=national_park.

border_type * Way Area Для відокремлення меж однієї категорії або для призначення особливого типу межі, для якої ще нема категорії.
fire_boundary yes Way Межа розповсюдження пожежі. Цей теґ використовувався у проекті Karta01.
boundary user defined Node Way Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

Властивості

admin_level Число Area Адміністративний рівень (підпорядкування). Вживається неодмінно разом з boundary=administrative; 1 — найвищий рівень, 10 — найнижчий (11 у Німеччині).

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Будинки та архітектура

Застосовується для позначення окремих будинків, груп будинків та їхніх архітектурних форм (типів). Архітектурна форма будинку, не замінює, а доповнює його теперішню функціональну роль. Тому бажано вживати разом з допоміжним теґом, що розкриває теперішню функціональну роль об'єкта: наприклад, будівля спроектована у вигляді церкви і була нею раніше, але зараз тут працює музей.

Дивіться також man_made=* для інших споруд, комплексів створених людиною.

Ключ Значення Елемент Пояснення Фотографія

Житлові будинки

building apartments Area Апартаменти — багатоквартирний будинок; багатоповерховий житловий будинок. Не виключено, що перший поверх займають роздрібні крамниці. Вкажіть кількість поверхів у тезі building:levels=*.
Apartments6levels.png
building farm Area Фермерська хата — традиційний житловий будинок на фермі або у селі. Комори, стійло, сінник можуть бути прибудованими або окремими спорудами, формуючи внутрішній двір. Канонічні українську хату, англійський котедж також можна віднести до цієї категорії.

Для нежитлових господарських підсобних будівель використовуйте building=farm_auxiliary, building=barn та інш. Позначте територію внутрішнього двору ферми разом з landuse=farmyard.

Дивіться також building=detached або building=house.

Studna před č.1.,Holašovice.JPG
building hotel Area [W] Готель — будинок із мебльованими кімнатами для короткочасного проживання приїжджих за певну плату. Позначте сукупну територію готелю разом зі зручностями (парковки, спортзали і т.п.) площиною з теґом tourism=hotel.
Hcom 1097758 7 b.jpg
building house Area Житловий будинок — одноквартирний будинок із спільною стіною. Тут мешкає окрема родина або група винаймачів, що ділять одну кухню. Одна або кілька стін є спільними для цього та інших будинків.

Дивіться також building=terrace.

Emptyhouse.jpg
building detached Area Окремий житловий будинок — одноквартирний будинок без спільних стін. Тут мешкає окрема родина або група винаймачів, що ділять одну кухню.
Residential House USA.JPG
building residential Area Невизначений житловий будинок — загальний теґ для позначення будівель для житлових потреб. Бажано замінити на докладніші building=detached або building=house або building=terrace або building=apartments.
Timarpur Residential Complex.jpg
building dormitory Area [W] Гуртожиток — приміщення для спільного проживання осіб, переважно тих, що працюють на одному підприємстві або вчаться в одному навчальному закладі. Для гуртожитків неодмінна наявність спільної кухні, душових або ванних кімнат. Кожна окрема група осіб займає лише одну кімнату. Характерна також відсутність балконів.
Belgrade Dormitory.jpg
building terrace Area Таунхауз — малоповерховий житловий дім на декілька квартир, кожна з яких має окремий вхід з вулиці, нерідко гараж та квітник. Цим теґом так само пропонується позначати спарені одноманітні житлові будинки — лінійний ряд кількох абсолютно однакових будинків, що мають спільні бокові стіни.

Дивіться також building=house.

Terraced housing.png
building houseboat Area [W] Будинок-на-воді, вонбот — плаваюче на воді, але пришвартоване житлове приміщення. Будуються на понтонах або шляхом індивідуального переоснащення барж, човнів. Чимало з будинків-на-воді обладнані двигуном для пересування, інші можливо пересувати на буксирі, проте загалом їх мобільність не можна порівнювати зі звичайними суднами.
Houseboat- Dal Lake, srinagar Kashmir.JPG
building bungalow Area A single-storey detached small house, Dacha.
Bungalow2.jpg
building static_caravan Area Будинок-на-колесах, трейлер, вагончик, будинок-фургон — перевізне приміщення у вигляді припаркованого легкого вагона, причепа, що використовується як житло, наприклад, для робітників, що працюють на певному віддаленні від населеного пункту.
67elcona.JPG

Комерційні будівлі

building commercial Area Комерційні, офісні приміщення — загальне позначення будівель, що використовуються для ведення бізнесу. Позначте докладніше тип офісу разом з office=*. По можливості, позначте територію комерційного призначення разом з landuse=commercial.

Дивіться також building=retail.

Buildingoffices.png
building office Area Use building=commercial with office=* to describe the type of office. Consider tagging the area using landuse=commercial. Use 'retail' if the building consists primarily of shops.
DIN 4844-2 D-P000.svg
building industrial Area Промислові приміщення — загальне позначення будівель, що використовуються для виробництва товарів чи обробки сировини, матеріалів тощо. По можливості, позначте промислову територію разом з landuse=industrial і уточніть тип промисловості теґом industrial=*.

Дивіться також building=warehouse.

Eley Industrial Estate1.JPG
building retail Area Торговельні приміщення — загальне позначення будівель, що використовуються для роздрібної торгівлі. Позначте докладніше тип крамниці разом з shop=*. По можливості, позначте територію роздрібної торгівлі разом з landuse=retail.

Дивіться також building=commercial.

Extensive Retail Mall.jpg
building warehouse Area Складські приміщення — загальне позначення будівель, що використовуються для зберігання або подальшого розповсюдження сировини, товарів тощо.

Дивіться також building=industrial.

Copenhagen warehouse.jpg

Цивільно-побутові будівлі

building bakehouse Area A building that was built as a bakehouse (i.e. for baking bread). Often used in conjunction with another node amenity=baking_oven and oven=wood_fired.
Backhaus-amstetten-dorf.jpg
building cathedral Area [W] Будівля кафедрального собору — особливого християнського храму, в якому є єпископська кафедра і де зазвичай служить єпископ.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=christian та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Saint Vitus Cathedral in Prague, Czech Republic.jpg
building chapel Area [W] Будівля каплиці — невеликої молитовної будівлі або церкви без вівтаря.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=* та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Andachtskapelle des Moorbad Gmös.jpg
building church Area [W] Будівля церкви — культової споруди, переважно, християн, у якій відбуваються релігійні богослужіння.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=christian та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Churchstcl.jpg
building mosque Area [W] Будівля мечеті — споруди для молитви і богослужіння у мусульман, прихильників ісламського віровчення.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=muslim та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Khadija-Moschee (Berlin).jpg
building temple Area [W] Будівля храму — архітектурної споруди, призначеної для здійснення богослужінь і релігійних обрядів. При вживанні цього теґу необхідно зважати на конфесію: оскільки це — загальний термін, певні релігійні вчення ймовірно мають більш конкретні назви культових споруд, з переліку інших теґів.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=* та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Hephaistos.temple.AC.02.jpg
building synagogue Area [W] Будівля синагоги — юдейського молитовного будинку чи приміщення характерної архітектури.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=jewish та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Synagogue Florence Italy.JPG
building shrine Area [W] Будівля святилища — культового приміщення, де знаходиться об'єкт поклоніння, глибокої пошани, побожності. Малі (подорожні) святилища, священні місця позначаються натомість historic=wayside_shrine.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=* та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Heiligenhäuschen.JPG
building civic Area Цивільна будівля (дослівно) — будівля громадського закладу з категорії «Благоустрій та інфраструктура» або «Дозвілля». Пропонується вживати разом з amenity=* чи leisure=* відповідно.

Через існування синонімічного теґу building=public, використання наразі під сумнівом.

Scarborough Civic Centre.jpg
building hospital Area Будівля лікарні, шпиталю.

Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з amenity=hospital.

Hospital.png
building school Area Будівля загальноосвітньої школи.

Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з amenity=school.

Convent School's Pippal.JPG
building stadium Area Будівля стадіону.

Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з leisure=stadium.

Nepstadion1.jpg
building train_station Area Будівля залізничного вокзалу, депо.
Dobrepolje train station.jpg
building transportation Area Будівля автовокзалу, депо. Вживайте разом з public_transport=station.

Для залізничних вокзалів вживайте натомість building=train_station.

Kusatsu-Onsen Bus Station.jpg
building university Area Корпус університету (в широкому розумінні, будь-якого вищого навчального закладу).

Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з amenity=university.

University College Oxford.jpg
building public Area Публічна будівля (дослівно) — будівля громадського закладу з категорії «Благоустрій та інфраструктура». Пропонується вживати разом з amenity=*.

Через існування синонімічного теґу building=civic, використання наразі під сумнівом.

Dominion Public Building.JPG

Інші будівлі

building barn Area Комора, житниця, тік, стодола, клуня — окрема сільськогосподарська будівля для зберігання і обмолоту збіжжя, урожаю тощо.

Дивіться також building=shed для позначення сараїв, building=greenhouse для теплиць.

EJFrykBarn.jpg
building bridge Area Будівля як міст, допоміжні приміщення розвідних мостів. Якщо певний мостовий перехід не має приміщень, цей теґ не слід вживати.

Для позначення шляхів, що проходять по мосту вживайте highway=*+bridge=yes.

Позначте навколишню територію мосту або його контури man_made=bridge.

Ponte Veccio1.JPG
building bunker Area [W] Будівля бункеру — добре укріплена військова захисна або оборонна споруда. Вживайте разом з bunker_type=* та/або military=bunker.

Хоча бомбосховище дещо схоже на бункер, наразі для бомбосховища (об'єкта цивільної оборони) окремого теґу немає.

Slavonický les, bunkr 01.jpg
building cabin Area Хижа — невелика убога хатина з дерев'яного зрубу. Зустрічаються поодаль від заселених зон, наприклад, в лісі.

Дивіться також building=hut.

Koch Cabin.JPG
building construction Area Будівництво — будинок на стадії спорудження.

Зазначте майбутню архітектурну форму у тезі construction=*, використовуючи одне із можливих значень звичайного тегу building=*.

Riga, stavba.jpg
building cowshed Area Корівник, скотарня.

Дивіться також building=stable для конюшень, building=sty для свинарників, building=shed для сараїв.

Cowhouse Hrazany2.jpg
building digester Area A digester is a bioreactor for the production of inflatable biogas from biomass.
2012-05-13 Nordsee-Luftbilder DSCF8567.jpg
building farm_auxiliary Area Господарські нежитлові підсобні приміщення. Натомість, по можливості, зазначте конкретніше: building=cowshed для корівників,

building=stable для конюшень, building=sty для свинарників, building=barn для житниць, building=shed для сараїв, building=greenhouse для теплиць.

Horseshoe Barn.jpg
building garage Area Гараж — окреме приміщення для зберігання, ремонту автотранспортних засобів. Дивіться також building=garages для позначення групи гаражів поряд.
Two-Car Garage.jpg
building garages Area Гаражі — кілька приміщень зі спільними стінами, для зберігання, ремонту автотранспортних засобів. Дивіться також building=garage для позначення окремих гаражів.
Landbouwstraat garages.jpg
building greenhouse Area Теплиця.

Позначте територію тепличного господарства landuse=greenhouse_horticulture.

Дивіться також building=barn для позначення житниць, building=shed для сараїв.

Greenhouse 1.JPG
building hangar Area [W] Ангар — споруда для зберігання, експлуатаційного обслуговування і поточного ремонту літаків, гідролітаків та вертольотів. Вживайте разом з aeroway=hangar для сумісності з деякими програмами.
IMPA hangar.jpg
building hut Area Барак, курінь — невелика одноповерхова халупа грубої конструкції з металу, деревини. Використовується в якості злиденного, вбогого або тимчасового житла, прихистку.

Дивіться також building=cabin.

Kennedy's hut edit.jpg
building roof Area Навіс, накриття — в широкому розумінні, дах без стін навколо нього. Навіси найчастіше можна побачити на АЗС або на зупинках транспорту.

Дивіться також covered=*.

Preem Karlskrona.jpg
building shed Area Cарай, повітка — загальна назва критих неопалюваних нежитлових господарських підсобних приміщень, що використовуються для зберігання реманенту, палива чи всілякого непотребу.

Дивіться також building=cowshed для корівників, building=stable для конюшень, building=barn для житниць.

Elderly Shed.png
building stable Area Конюшня, стайня.

Дивіться також building=cowshed для позначення корівників, building=sty для свинарників, building=shed для сараїв.

Häststall Elfviks gård dec 2008.jpg
building sty Area Свинарник.

Дивіться також building=cowshed для корівників, building=stable для конюшень, building=shed для сараїв.

Schweinehütten.jpg
building transformer_tower Area Трансформаторна вежа — характерна висока будівля, що являє собою розподільний трансформатор, сконструйована таким чином, щоб безпосередньо під'єднатись до верхніх ліній електропередач.

Буває, що ЛЕП наново проклали під землею, але ця будівля продовжує слугувати як підстанція. В такому разі вживайте power=substation+substation=minor_distribution.

OesterSkovVejHad.jpg
building service Area Service building usually is a small unmanned building with certain machinery (like pumps or transformers).
Service building.png
building kiosk Area Small retail building.
Kiosk germany.jpg
building carport Area A carport is a covered structure used to offer limited protection to vehicles, primarily cars, from the elements. Unlike most structures a carport does not have four walls, and usually has one or two.
Carport-gewölbt.jpg
building ruins Area Руїни — залишки колишньої будівлі або споруди.
ARZAKAN Ghuki Monastery Եկեղեցական համալիր «Գհուկի վանք» (Բոլորահար) 12.JPG
building yes Area Будівля. Не забувайте зазначати адресу addr=* і назву name=* (якщо будівля має власну назву).
building визначається користувачем Node Area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

Додаткові властивості

entrance yes / main / exit / service / emergency Node Вхід у будинок.

Замінює застарілий теґ building=entrance.

height число NodeArea Висота у метрах.
building:levels число NodeArea Кількість рівнів (поверхів).
building:fireproof yes/no NodeArea Інформація щодо пожежної стійкості будинку.
min_level number Area minimum indoor level (floors) in the building as used in the Simple Indoor Tagging scheme
max_level number Area maximum indoor level (floors) in the building as used in the Simple Indoor Tagging scheme
non_existent_levels number Area optional list of indoor levels (floors) that do not exists in the building as used in the Simple Indoor Tagging scheme

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Contact

Contact details.

Key Value Element Comment Taginfo Photo
contact:phone +44 11223 456-789 Node Way Area Relation phone number (see also phone=*) Black telephone icon from DejaVu Sans.svg
contact:fax +44 11223 456-789 Node Way Area Relation fax number (see also fax=*) Emoji u1f4e0.svg
contact:website http://example.com Node Way Area Relation Website-url (see also website=* and url=*) Vista-www.png
contact:email mail@example.com Node Way Area Relation E-mail address (see also email=*) Contactenos.jpg
contact:facebook full facebook URL Node Way Area Relation Facebook profile - preferably the full URL (because there are many different kinds of pages in facebook), though simply the public username is also used. (see also facebook=*) F icon.svg
contact:twitter @OpenStreetMap Node Way Area Relation Twitter account name or full URL (see also twitter=*) Twitter logo.svg
contact:google_plus +openstreetmap Node Way Area Relation GooglePlus account name or full URL Google plus icon.svg
contact:linkedin Username Node Way Area Relation LinkedIn account name or full URL LinkedIn Logo.svg
contact:instagram Username Node Way Area Relation Instagram account name or full URL
contact:diaspora pod's URL and username Node Way Area Relation Diaspora full URL Diaspora logotype.svg
contact:xing Username Node Way Area Relation XING account name or full URL Xing logo.svg
contact:webcam webcam URL Node For denoting a webcam's location, use a node with the tag surveillance=webcam Camera-example.jpg
contact:vhf VHF Channel or Frequency Node Way Area Relation Of interest for maritime and airport services
contact:vk VK.com Node Way Area Relation
contact:skype SkypeName Node Way Area Relation Skype login name
contact:flickr Flickr URL Node Way Area Relation Flickr URL. Similar to all others, this is where the POI can be officially contacted, or where they broadcast information. This should not point to a self-taken photo depicting the POI.
contact:youtube Youtube account/channel URL Node Way Area Relation YouTube URL of account or channel officially used by the POI. Sometimes only the YouTube username is indicated.

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.


Contact Information

Contact details.

Key Value Element Comment Taginfo Photo
phone +44 11223 456-789 Node Way Area Relation Phone number (see also contact:phone=*)
There are also discussions around why you should not map phone numbers at all
Black telephone icon from DejaVu Sans.svg
fax +44 11223 456-789 Node Way Area Relation Fax number (see also contact:fax=*) Emoji u1f4e0.svg
website http://example.com Node Way Area Relation Website URL (see also contact:website=* and url=*)
email mail@example.com Node Way Area Relation Email address (see also contact:email=*)
facebook full facebook URL Node Way Area Relation Facebook profile - preferably the full URL (because there are many different kinds of pages in facebook), though simply the public username is also used. (see also contact:facebook=*) F icon.svg
twitter @OpenStreetMap Node Way Area Relation Twitter account name or full URL (see also contact:twitter=*) Twitter logo.svg
google_plus +openstreetmap Node Way Area Relation GooglePlus account name or full URL Google plus icon.svg
linkedin Username Node Way Area Relation LinkedIn account name or full URL LinkedIn Logo.svg
instagram Username Node Way Area Relation Instagram account name or full URL
diaspora pod's URL and username Node Way Area Relation Diaspora full URL Diaspora logotype.svg
xing Username Node Way Area Relation XING account name or full URL Xing logo.svg
webcam webcam URL Node For denoting a webcam's location, use a node with the tag surveillance=webcam
vhf VHF Channel or Frequency Node Way Area Relation Of interest for maritime and airport services

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.


Майстерні та ремісництво

Ця категорія включає різноманітні ремісничі цехи та майстерні — професійні заклади, що займаються індивідуальними замовленнями або односерійним виробництвом, власноручною обробкою, пристосуванням, налагодженням та ремонтом. Дивіться також Key:craft.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
craft agricultural_engines Node Area Майстерня сільськогосподарської техніки — конструювання, збирання двигунів та механізмів для потреб сільського господарства.
Green tractor.jpg
craft bakery Node Area A workplace for fresh bakery goods. No shop.
Mr. Holmes Bakehouse (TK4).JPG
craft basket_maker Node Area Кошикар — майстер, що плете кошики, зазвичай, з берести або вербової лози.
Basket flein.jpeg
craft beekeeper Node Area Пасічник, бджоляр — фахівець, що розводить бджіл.

Триває дискусія про те, яким теґом позначити територію пасіки: landuse=apiary чи man_made=apiary.

WPKiW - Skansen - Pszczelarz 01.jpg
craft blacksmith Node Area Коваль — майстер, що куванням обробляє метал: виготовляє металеві підкови, інструменти.

Дивіться також: craft=locksmith — слюсар по замках, craft=key_cutter — слюсар-ключар, craft=tinsmith — лудильник, бляхар, craft=metal_construction — майстерня металоконструкцій.

Kovář při práci (Velikonoční trhy na Václavském náměstí) 055.jpg
craft boatbuilder Node Area Човняр, суднобудівник — майстерня з конструювання, збирання човнів.

Дивіться також waterway=boatyard для позначення території шлюпкової майстерні.

Snipa.JPG
craft bookbinder Node Area Палітурник — майстер, який оправляє книги в палітурки, робить підшивки сторінок.
Traditional bookbinder.jpg
craft brewery Node Area Броварня — цех з виробництва пива.
Brewery.png
craft builder Node Area Constructs buildings, streets and other objects.
PalmercarpenterA.jpg
craft carpenter Node Area Столяр — фахівець, що займається обробкою (тоншою, ніж при теслярських роботах) дерева і виготовленням виробів із нього.

Дивіться також: craft=window_construction — для вікняра, craft=parquet_layer — для паркетника, craft=scaffolder — для риштувальника або craft=floorer — для настильника підлоги.

Charpentier médiéval.JPG
craft carpet_layer Node Area Килимар — майстер, що виробляє килими і/або настилає килимове покриття на підлогу.

Дивіться також: shop=carpet — для магазинів килимів, craft=parquet_layer — для паркетника або craft=floorer — для настильника підлоги.

Teppichboden.JPG
craft caterer Node Area Постачальник провізії — професійна організація, що обслуговує бенкети, весілля, тобто організовує виїзне харчування на замовлення.
Catering picoplato 001.jpg
craft chimney_sweeper Node Area Сажотрус — майстер, що очищає від сажі димарі, димоходи.
Chimney sweep modern.jpg
craft clockmaker Node Area Годинникар — майстер, який виготовляє і/або ремонтує всілякі годинники, окрім наручних.

Дивіться також craft=watchmaker для годинникаря по ремонту наручних годинників.

Lichtenwalde4.jpg
craft confectionery Node Area Кондитер, цукерник — майстер, що виготовляє кондитерські вироби, морозиво, солодощі, ласощі.

Дивіться також shop=confectionery для кондитерських магазинів.

Zaunerstollen.jpg
craft distillery Node Area Distillery
Markdorf Ittendorf - Andreas-Strobel-Straße 12 ies.jpg
craft dressmaker Node Area Швачка, дизайнер одягу, модельєр — фахівець із пошиття, ремонту жіночого одягу.

Дивіться також: craft=tailor — для кравця, craft=shoemaker — для шевця, craft=upholsterer — для оббивальника меблів.

Pieces on dressmakers dummy.jpg
craft electrician Node Area Електрик — фахівець з електротехніки. Займається переважно прокладанням та обслуговуванням електричних дротів, їх з'єднань у будівлях, стаціонарних спорудах тощо.
Szafa elektryczna002.JPG
craft floorer Node Area Настильник підлоги — майстерня (тесляра) з виготовлення та ремонту підлоги у будівлях.

Дивіться також: craft=parquet_layer для позначення паркетника, craft=scaffolder — для риштувальника або craft=carpenter — для столяра.

Linoleum - oaken parquet.jpg
craft gardener Node Area Садівник, ландшафтний дизайнер — фахівець із садівництва, особа, що вирощує та доглядає садові рослини.
SF Japanese Garden.JPG
craft glaziery Node Area Скляр — майстер, який склить вікна, вставляє скло у вікна. Тут можна вибрати, порізати, замовити встановлення, замінити, вийняти скло для побутових, комерційних та мистецьких потреб.

Наведене означення збігається з теґом shop=glaziery, тому вживайте помірковано разом або окремо.

Glaserei Hundestr.JPG
craft handicraft Node Area Народний ремісник, майстер виробів ручної роботи.

Дивіться також: craft=carpenter — для столяра, craft=pottery — для гончаря, craft=sculptor — для скульптора.

Belarus-Minsk-Exhibition of Traditional Crafts, 3.jpg
craft hvac Node Area Інженер кліматичних систем — фахівець з опалення, вентиляції та кондиціювання повітря в приміщеннях.
Northeastern University - air conditioner.JPG
craft insulation Node Area Ізолювальник — фахівець з термічної ізоляції будівель.
Fireproofing.jpg
craft jeweller Node Area Ювелір — майстер, що виготовляє, лагодить художні вироби, прикраси з коштовних металів і каміння.

Дивіться також shop=jewelry.

Ian Rosenberg Jeweller - Sapphire and gold ring.JPG
craft key_cutter Node Area Cлюсар-ключар — майстер, що виготовляє дублікати ключів.

Дивіться також: craft=locksmith — слюсар по замках, craft=blacksmith — коваль, craft=tinsmith — лудильник, бляхар, craft=metal_construction — майстерня металоконструкцій.

Key cutting (Nizhny Novgorod, 2007).jpg
craft locksmith Node Area Слюсар по замках — майстер, що виготовляє та ремонтує замки, рідше ключі, а в деяких випадках так само надає послуги аварійного відчинення сейфів, дверних замків.

Дивіться також: craft=key_cutter — слюсар-ключар, craft=blacksmith — коваль, craft=tinsmith — лудильник, бляхар, craft=metal_construction — майстерня металоконструкцій.

Ards Locksmiths, Newtownards, March 2010.JPG
craft metal_construction Node Area Майстерня металоконструкцій — цех, що виготовляє різноманітні споруди складної будови з металу: ворота, решітки, паркани, поручні тощо.

Дивіться також: craft=key_cutter — слюсар-ключар, craft=locksmith — слюсар по замках, craft=blacksmith — коваль, craft=tinsmith — лудильник, бляхар.

U.S. Navy Builder 2nd Class Drake Van Blarcom, left, and Steelworker 1st Class Antonio Chavezplata, both assigned to Construction Battalion Maintenance Unit 303, bolt together a metal structure during 130402-N-WX059-134.jpg
craft optician Node Area Оптик — фахівець, що підбирає та виготовляє оптичні лінзи, окуляри тощо.
US Navy 021029-N-3228G-001 Adjusting a customer's eyeglasses.jpg
craft painter Node Area Маляр, фарбувальник — майстер, що займається фарбуванням будівель, стін приміщень і т. ін.
Painters on Ladders.jpg
craft parquet_layer Node Area Паркетник — майстер, який виготовляє і настилає паркет.

Дивіться також: craft=parquet_layer — для майстерні настильника підлоги, craft=scaffolder — для риштувальника або craft=carpenter — для столяра.

Linoleum - oaken parquet.jpg
craft photographer Node Area Фотограф — майстер створення зображень за допомогою фотокамери.

Дивіться також amenity=photo_booth для автоматичних фотокіосків.

Photographer.jpg
craft photographic_laboratory Node Area Фотолабораторія — майстерня друку фотографій з плівки, цифрових носіїв на папір, рідше на об'ємні сувенірні товари.

Дивіться також shop=photo або shop=copyshop.

SafelightAmberForBlackAndWhite.jpg
craft piano_tuner Node Area A piano tuner or technician. A professional that tunes, regulates and makes the maintenance of pianos. Most of them repair simple problems and some restore a whole piano.
Piano tuner 2.jpg
craft plasterer Node Area Тинькар — будівельний майстер, що покриває поверхню стін, стелі шаром штукатурки.
Plastering of Ferrocement Tank.jpg
craft plumber Node Area Сантехнік, водопровідник — майстер, що займається влаштуванням і лагодженням водопроводу, каналізації та іншого сантехнічного приладдя.
Plumber at work.jpg
craft pottery Node Area Гончар — майстер, який виготовляє посуд та інші вироби з глини, кераміки.
Shop Craft Pottery.png
craft rigger Node Area Такелажник, складальник, кранівник — майстер, що виконує різні такелажні роботи за допомогою механізмів, пристроїв з тросами й ланцюгами, якими підіймають великі вантажі.
craft roofer Node Area Покрівельник — майстер, який облаштовує дах та криє покрівлі.
Defense.gov photo essay 100519-A-XXXXE-001.jpg
craft saddler Node Area Сідельник, лимар — майстер, який виготовляє сідла, ремінну збрую (для коней).
Frontier saddlery.jpg
craft sailmaker Node Area Вітрильник — майстер з виготовлення (пошиття) вітрил для водних суден.
HMS Belfast - Sailmaker's workshop.jpg
craft sawmill Node Area Лісопилка — виробничий цех для поздовжнього розпилювання сукупністю пил круглих лісоматеріалів і брусів на пиломатеріали потрібних розмірів і якості.

Дивіться також craft=carpenter для столяра.

Laser guided cutting of wood in woodmill.jpg
craft scaffolder Node Area Риштувальник — майстерня з виготовлення тимчасових дерев'яних або трубчастих конструкцій, що встановлюються біля стін споруди під час її відбудови, ремонту, реставрації і т. ін.

Дивіться також: craft=floorer для позначення настильника підлоги або craft=carpenter — для столяра.

Scaffolders above the roof of the Victoria Dock development - geograph.org.uk - 374663.jpg
craft sculptor Node Area Скульптор — ремісник, митець, твори якого мають об'ємну або рельєфну форму і виконуються способом витісування, виливання, різьблення, ліплення тощо з твердих чи пластичних матеріалів (каменю, металу, дерева, глини і т. ін.).

Дивіться також craft=pottery — для гончаря.

Fr Adamswiller Stone sculptor at work.jpg
craft shoemaker Node Area Швець — майстер, що шиє і лагодить взуття.

Дивіться також: craft=dressmaker — для швачки, craft=tailor — для кравця, craft=upholsterer — для оббивальника меблів.

Shoemaker working at John Lobb, bespoke shoe and bootmaker, 88 Jermyn Street, London.jpg
craft stand_builder Node Area Майстер-виробник яток, торговельних наметів, павільйонів, лотків — торговельних споруд для ярмарків.
Photo exhibition Stockholm 2011 05 WMSE stand.jpg
craft stonemason Node Area Каменяр — майстер, що обтісує каміння для надання йому правильної форми.
Stonemason.png
craft sun_protection Node Area Майстерня сонцезахисних засобів — виробництво, ремонт, збирання різноманітних тентів, навісів, віконниць, заслінок для захисту від сонячних променів.
Spear-awning.jpg
craft tailor Node Area Кравець — фахівець із пошиття, ремонту лише чоловічого одягу.

Дивіться також: craft=dressmaker — для швачки, craft=shoemaker — для шевця, craft=upholsterer — для оббивальника меблів.

Tailor´s shop - Werkstatt 2.jpg
craft tiler Node Area Облицювальник, плиточник — спеціаліст з облицювання стін, підлоги плиткою, кахлем.
Laying tiles at OCP.JPG
craft tinsmith Node Area Лудильник, бляхар — майстер, що виготовляє різні бляшані вироби, рідше з листової білої жерсті, важких кольорових металів.

Дивіться також: craft=key_cutter — слюсар-ключар, craft=locksmith — слюсар по замках, craft=blacksmith — коваль, craft=metal_construction — майстерня металоконструкцій.

Tinsmith working in Tripoli or Medina.jpg
craft turner Node Area A turner or wood turner.
Woodturning Indonesia.jpg
craft upholsterer Node Area Оббивальник меблів, драпірувальник — майстер, що виготовляє або (частіше) лагодить м'які меблі: перетягує тканину, тасьму, замінює пружини тощо.

Дивіться також shop=furniture — для магазинів меблів.

Fotothek df n-33 0000079 Polsterer.jpg
craft watchmaker Node Area Годинникар малих годинників — майстер, який ремонтує та/або виготовляє (трапляється рідше) виключно наручні годинники.

Дивіться також craft=clockmaker для годинникаря по іншим годинникам.

Pocket watch with chain.jpg
craft window_construction Node Area Вікняр — майстер, який виготовляє рами для вікон.

Дивіться також: craft=glaziery — для майстерні різання скла або craft=carpenter — для столяра.

Window.jpg
craft winery Node Area Винороб — майстер, що виготовляє вино.
Adobe guadalupe winery.jpg
craft визначається користувачем Node Area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Екстренні засоби

Об'єкти, що стануть в нагоді за крайньої необхідності, надзвичайної ситуації або загрози життю.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Medical Rescue

emergency ambulance_station Node Area Станція швидкої допомоги.
Amb station.JPG
emergency defibrillator Node Автоматичний зовнішній дефібрилятор — переносний електронний пристрій з електродами зовнішнього прикладання, що використовується для автодіагностики серцевих аритмій та проведення невідкладної дефібриляції.

Не вживайте застарілі теґи emergency=aed або medical=aed.

Jt osm defi ibis.jpg

Firefighters

emergency fire_extinguisher Node Вогнегасник.
Fire extinguisher ja.jpg
emergency fire_flapper Node Пожежна ляпавка (дослівно) — спеціальний засіб у Норвегії для придушення невеликої пожежі в лісі, галявині.
Branddaskere.JPG
emergency fire_hose Node Пожежний рукав (шланг).
IndoorFireHose-non.jpg
emergency fire_hydrant Node Пожежний гідрант.
Downtown Charlottesville fire hydrant.jpg
emergency water_tank Node Ємність-накопичувач води для гасіння пожежі.

Lifeguards

emergency lifeguard_base Node Area Base building of lifeguard. Main place for vehicles, equipment and centre of communication
Wasserrettungsstation Wasserwacht.JPG
emergency lifeguard_tower Node Area Tower used by lifeguard to watch and supervise swimmers in order to prevent drownings and other dangers.
Miami - Lifeguard tower and flags - 0526.jpg
emergency lifeguard_platform Node Area Platform used by lifeguard to watch and supervise swimmers in order to prevent drownings and other dangers. Building not so high as tower and mostly without walls and roof
Pam Anderson replaced (4664471709).jpg
emergency lifeguard_place Node A place where a lifeguard is on duty but without any building (tower or platform)
Niechorze beach - grajdołek 06 (ratownik).JPG
emergency life_ring Node Life rings to help save a life if someone is in the water.
Da life ring.jpg

Others

emergency assembly_point Node Area Точка зборів — місце для зустрічі групи людей в разі небезпеки.
E011.svg
emergency access_point Node Точка доступу — місце, звідки є можливість потрапити до важкодоступних зон.

Дивіться також highway=emergency_access_point.

Anfahrpunkt HP 108.jpg
emergency phone Node Екстрений телефонний апарат.
Sos.jpg
emergency ses_station Node Area Національна служба порятунку (Австралія) — надає невідкладну допомогу при надзвичайних ситауціях.
NSW SES Murrumbidgee Region HQ.jpg
emergency siren Node Сирени-оповіщувачі.
Bundesarchiv B 422 Bild-0010, Sirene.jpg
emergency Визначається користувачем Node Area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Геологія

Особливі об'єкти у земній корі.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
geological moraine Node Area [W] Морена — відклад із глини, піску та відламків гірських порід (валунів, гравію), що утворюється внаслідок руху льодовиків.
GornerGlacier.jpg
geological outcrop Node Area [W] Відслонення — природний вихід корінних гірських порід на денну поверхню.
Buntsandstein.png
geological palaeontological_site Node Area Палеонтологічні поклади — місцезнаходження скам'янілих решток прадавніх форм життя; охороняєтся законами.
Giacimento paleontologico villaggio del pescatore duino.jpg
geological Визначається користувачем Node Area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.Шляхи (highway=*)

Використовується для опису доріг та стежок. Дивись статті Дороги для отримання докладного керівництва щодо нанесення та позначення доріг та Обмеженя для деталей щодо зазначення обмежень доступу в залежності від виду транспорту, часу доби, дати, розміру або ваги транспортного засобу, пункту призначення тощо.

Важливо: у порядку виключення з нижченаведених правил, поза межами міста для офіційно класифікованих автошляхів (Т-##-##, О-###### тощо) можна можна змінити статус дороги на ±1 рівень, якщо дорога традиційно набагато важливіша ніж ті, що знаходяться поряд та має той самий клас.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Автошляхи

Основні теґи для дорожньої мережі, від важливіших до менш важливих

highway motorway Way Автомагістраль, важлива автомобільна дорога з обмеженим доступом, що має центральний бар’єр та/або розподільну смугу та зазвичай має хоча б дві смуги руху в кожен бік та аварійну смугу. В Україні відповідає автомагістралям (дорогам позначеним знаком AutobahnCH.png) класу trunk.
Rendering-highway motorway neutral.png
Motorway-photo.jpg
highway trunk Way Найважливіші дороги у дорожній мережі країни, які не є motorway. (Напрямки руху не обов’язково фізично відділені.) В Україні відповідає дорогам міжнародного значення: M-## (E ###).
Rendering-highway trunk L3005 MF.png
Dscf0444 600.jpg
highway primary Way Наступні за значенням дороги в дорожній мережі країни. (Часто з’єднують великі міста.) В Україні відповідають автомобільним дорогам національного та регіонального значення: Н-## та Р-##.
Rendering-highway primary neutral.png
Primary-photo.jpg
highway secondary Way Наступні за значенням дороги в дорожній мережі країни. (Часто з’єднують невеликі міста та села.) В Україні відповідають автомобільним дорогам територіального значення: Т-##-##.
Rendering-highway secondary neutral.png
Meyenburg-L134.jpg
highway tertiary Way Наступні за значенням дороги в дорожній мережі країни. В Україні відповідають обласним дорогам О-######, що з’єднують великі села.
Rendering-highway tertiary neutral.png
OHZ-K28-Bergedorfer Str.jpg
highway unclassified Way Найменш важливі транзитні дороги в дорожній мережі країни, тобто малі дороги нижчої класифікації, ніж tertiary, але які мають призначення відмінне від доступу до житлових помешкань. В Україні відповідають районним (С-######) та некласифікованим дорогам.

Не треба використовувати цей теґ у разі, якщо статус дороги невідомий та потребує уточнення. Для цього треба застосовувати highway=road.
Слово unclassified (некласифікований) лишилось, як історичний артефакт від позначення дорожньої мережі Великобританії і не означає, що класифікація невідома.

Rendering-highway unclassified.png
Highway unclassified-photo.jpg
highway residential Way Дороги, які призначені для доступу до житлових помешкань. В Україні відповідає звичайним мілким вулицям/провулкам, з переважно житловими будинками вздовж вулиці, транзитний рух по яким припустимий, але не бажаний.
Rendering-highway residential.png
Residential.jpg
highway service Way Area Під’їзні дороги до, або в межах промислових ділянок (наприклад, територія заводу), СТО, АЗС, стоянок, пляжів, тощо. Може бути використаний разом із service=*, щоб зазначити спосіб використання, та із access=*, щоб зазначити, хто може їх використовувати та за яких обставин.
Rendering-highway service.png
Alley.jpg

З’єднувальні дороги

highway motorway_link Way З’їзди з дороги класу motorway на дорогу класу motorway або нижчого класу. Зазвичай має ті самі обмеження, що і motorway.
Rendering-highway motorway link.png
Dscf0242 600.jpg
highway trunk_link Way З’їзди з дороги класу trunk на дорогу класу trunk або нижчого класу.
Rendering-highway trunk link.png
Trunk link.jpg
highway primary_link Way З’їзди з дороги класу primary на дорогу класу primary або нижчого класу.
Rendering-highway primary link.png
highway secondary_link Way З'їзди з дороги класу secondary на дорогу класу secondary або нижчого класу.
Rendering-highway secondary link.png
highway tertiary_link Way З’їзди з дороги класу tertiary на дорогу класу tertiary або нижчого класу.
Rendering-highway tertiary link.png

Спеціальні типи доріг

highway living_street Way Житлова зона — вулиці, на яких пішоходи мають пріоритет пересування перед автомобілями, швидкість руху обмежена, і де діти можуть грати на вулиці. Мають той самий рівень в дорожній мережі, що і highway=residential. В Україні позначені знаком 5.31 «Житлова зона».
Living street osm.png
beginning of a living street with a paving stones surface and some trees and cars parking at the sides
highway pedestrian Way Area Дороги тільки для пішоходів. Доступ моторизованих засобів дуже обмежений. Також використовується для позначення площ та майданів разом із area=yes.
Pedestrian with area osm.png
Lwów rynek.jpg
highway track Way Дороги сільськогосподарського призначення, путівці, лісові дороги, неофіційні ґрунтовки, козячі тропи. Часто без покриття і можуть бути використані лише спеціальними транспортними засобами (позашляховиками, тракторами, …). Використовуйте surface=* або tracktype=* для опису поверхні.
Rendering-highway track.png
Frühlingslandschft Aaretal Schweiz.jpg
highway bus_guideway Way Напрямна автобусна дорога — гібридний шлях зі звичайного дорожнього полотна та напрямної рейки або радіо-датчиків або спеціальної розмітки. Новітні експериментальні види громадського транспорту (трамвай-на-шинах, трансльор, шпурбус), що використовують цей тип шляху, в Україні не зустрічаються.
Rendering-highway-bus guideway-mapnik.png
Bus track.jpg
highway escape Way Аварійна смуга для вантажівок та інших транспортних засобів, після затяжного спуску, щоб безпечно зупинитись в разі відмови гальм.
A7-Notbremsweg.jpg
highway raceway Way Гоночний трек. Звичайний транспорт не має сюди ніякого доступу.
Rendering-highway-raceway-mapnik.png
Raceway.jpg
highway road Way Дороги, класифікація яких невідома. Це тимчасовий теґ для того, щоб помічати шляхи, які треба перевірити. Як тільки тип дороги визначено, значення має бути змінено на відповідне.
Rendering-highway-road-mapnik.png
Road.png

Доріжки та стежки

highway footway Way Доріжки, що призначені загалом/тільки для пішоходів. Включає прогулянкові і гравійні стежки. Якщо проїзд велосипедів також дозволено, можна позначити це теґом bicycle=yes. Не повинно використовуватися для шляхів, основне використання яких невідоме. Використовуйте highway=pedestrian для пішохідних вулиць у торговельних або житлових зонах і highway=track якщо має місце використання сільськогосподарською технікою або схожими транспортними засобами.
Rendering-highway footway.png
Dscf0487 600.jpg
highway bridleway Way Для коней. Еквівалентно highway=path + horse=designated.
Rendering-highway bridleway.png
Bridleway-reitweg-de.jpg
highway steps Way Для сходів на пішохідних доріжках. Використовуйте разом із step_count=* для зазначення кількості сходинок.
Rendering-highway steps.png
Steps.jpg
highway path Way Звичайна стежка.
Path osm.png
GuideFootPathCycleYes.jpg

Якщо тротуари позначені на головній дорозі (дивіться RU:Sidewalks)

sidewalk both / left / right / no Way Зазначає, що шлях має тротуари з обох боків, з одного боку або взагалі не має тротуарів.
Sidewalk and zebra-crossing.jpg

Якщо велодоріжка накреслена окремо (дивіться Велосипед)

highway cycleway Way Велодоріжки.
Cycleway osm.png
Separated cycleway with traffic sign

Якщо велодоріжка або смуга позначені на основній дорозі (дивіться Велосипед)

cycleway lane Way Велосмуга, що розмічена на основному дорожньому полотні.
Cycle trackinroad.jpg
cycleway opposite Way Використовується на лініях із oneway=yes у випадку, якщо дозволяється велосипедний рух в обох напрямках (тільки у країнах, де це офіційно дозволено).
Sul bxl 01.JPG
cycleway opposite_lane Way Використовується на лініях із oneway=yes, що мають велосмугу, що йде у протилежному напрямку до напрямку основного потоку.
Fr-C24a ex3-Conditions particulieres par voie-velo.gif
cycleway track Way Трек — це велодоріжка відділена фізично від основного дорожнього полотна. +oneway=yes за необхідності.
Cycle nexttoroad.jpg
cycleway opposite_track Way Використовується на лініях із oneway=yes, що мають велотрек з протилежним напрямом до напряму основного потоку.
549c Spitzenkiel140923.jpg
cycleway share_busway Way На дорозі є автобусна смуга, яку велосипедистам дозволено використовувати.
Busandbike.jpg
cycleway shared_lane Way Велосипедисти ділять смугу разом із моторизованими засобами, але розмітка вказує, що вони змушені це робити.
Sharrows Toronto 2011.jpg
busway lane Way Смуга для руху маршрутних транспортних засобів (розмітка або знак №5.11 Правил дорожнього руху).
2010-01-02 15.19.16.jpg

Життєвий цикл

highway proposed Way Запланована до будівництва дорога. Вживайте разом з proposed=*.
Planned mapnik.png
highway construction Way Для доріг на стадії будівництва, вживайте разом з construction=*.
Highway construction 200805041655.png
12Jan05 04.jpg

Властивості

abutters commercial/ industrial/ mixed/ residential/ retail тощо Way Дивіться Uk:Key:abutters для довідкової інформації.
Dscf1376-600.jpg
bicycle_road yes Way Велосипедна дорога. Атрибут застосовується переважно на території Німеччини у відповідності до місцевого законодавства. Якщо житлові вулиці отримують статус велосипедної дороги, звичайно, моторні транспортні засоби все ж мають право проїзду але з обмеженнями щодо швидкості чи приналежності навколишнім мешканцям.
456Humboldtstr.jpg
driving_side left/ right Node Relation Визначає, який бік дороги транспортні засоби мусять використовувати згідно офіційних правил. (має застосовуватися тільки для шляхів, які є виключенням із загальних правил)
Drive on left in australia.jpg
ford yes Node Way Брід. Відрізок шляху, який проходить через водний потік: струмок, річку. Транспорт має в’їжджати у воду. В широкому розумінні, це — відсутні мости на мілководних річках.
Map feature ford.jpg
ice_road yes Way Шлях, прокладений по заморожених водоймах; безумовно, влітку не існує.
Pechora crossing.jpg
incline число % або ° Node Way Крутість нахилу (пагорбу) у вигляді відсотків («5%») або градусів («20°»). Позитивні значення вказують на рух вгору, а негативні — на рух вниз за напрямком шляху.
junction roundabout Way Closed way Кільцевий рух; автоматично передбачає односторонній рух oneway=yes, де напрям визначається послідовністю точок у лінії.
Mapping-Features-Roundabout-Simple.png
Roundabout.jpg
lanes число Way Кількість смуг руху загального призначення, включаючи смуги руху громадсбкого траспорту, або для інших специфічних типів транспортних засобів. В широкому розумінні, це — кількість рядів у потоці транспорту, враховуючи припарковавані узбіччям автівки, якщо вони заважають руху. Звичайна дорога має по одній смузі в кожну сторону. Розділені відбійником автошляхи мають по дві або більше смуг.
NLEx 6 Lanes.jpg
lit yes/no NodeWayArea Вуличне освітлення.
Berlin speer-leuchte.jpg
motorroad yes/no Way Node Автодорога. Додавання цього теґу підкреслює, що дорога призначена виключно для автівок, але не є motorway. Доступ мотоциклів, мопедів, велосипедів, пішоходів і тварин повністю або вкрай обмежений.
120px-Zeichen 331.svg.png
mountain_pass yes Node Найвища точка гірського перевалу.
Mountain pass.jpg
mtb:scale 0-6 Way Схема класифікації стежок для гірських велосипедів (помірно пласкі пагорби та схили). Застосовується разом з highway=path або highway=track.
S3.jpg
mtb:scale:uphill 0-5 Way Схема класифікації стежок для гірських велосипедів (значні підйоми).
mtb:scale:imba 0-4 Way Систему оцінювання складності велостежок IMBA слід застосовувати у велопарках. Її адаптовано для стежок гірських велосипедів зі штучними перешкодами.
mtb:description Text Way Корисна інформація власними словами щодо стежки гірських велосипедів. Застосовується разом з highway=path або highway=track.
overtaking yes/ no/ both/ forward/ backward Way Обгін: дозволено/заборонено/без обмежень/дозволено лише за напрямком шляху/дозволено лише за напрямком, протилежним шляху (позначайте відрізки шляху, які мають відповідні дорожні знаки).
parking:condition free/ ticket/ disc/ residents/ customers/ private Way Умови та застереження паркування транспортних засобів, якщо відрізок шляху містить смугу для паркування. Дивіться parking:condition=* для довідкової інформації.
parking:lane parallel/ diagonal/ perpendicular/ marked/ no_parking/ no_stopping/ fire_lane. Way Спосіб паркування транспортних засобів, якщо відрізок шляху містить смугу для паркування.
passing_places yes Way Місце для роз’їзду зустрічних траспортних засобів.
sac_scale hiking / mountain_hiking / demanding_mountain_hiking / alpine_hiking / demanding_alpine_hiking / difficult_alpine_hiking Way Схема класифікації стежок для піших походів. Застосовується разом з highway=path або highway=footway.
Mountain hiking.jpg
service alley / driveway / parking_aisle etc. Way Призначення сервісної дороги. Дивіться Uk:Key:service для довідкової інформації.
Seattle - alley north from S Jackson between Western & 1st - A.jpg
surface paved / unpaved / asphalt / concrete / paving_stones / cobblestone / metal / wood / grass_paver / gravel / pebblestone / grass / ground / earth / dirt / mud / sand Way Тип покриття шляху. Типово, усі автошляхи мають surface=paved.
tactile_paving yes / no Node Way Area Спеціальна бруківка для сліпих, які користуються тростиною. Not to be rendered on standard maps.
Tactile paving.jpg
tracktype grade1/ grade2/ grade3/ grade4/ grade5 Way Якість дорожнього покриття. Дивіться Uk:Key:tracktype та Uk:Key:surface для довідкової інформації.
Mapnik-tracktype-grade1.png
Surface grade1.jpg
traffic_calming yes/ bump/ hump/ cushion/ table тощо Node Way Технічна споруда сповільнення швидкості руху транспортних засобів у житлових масивах.
trail_visibility excellent / good / intermediate / bad / horrible / no Way Класифікація видимості пішохідних туристичних шляхів. Застосовується разом з highway=path, highway=footway, highway=cycleway або highway=bridleway.
winter_road yes Way Дорога, що функціонує взимку, але, ймовірно, влітку недоступна для проїзду.
Anuisk bilibino sever66.jpg

Інші об’єкти

highway bus_stop Node Звичайна автобусна (тролейбусна) зупинка.
Не плутати з автовокзалами чи автостанціями: такі об’єкти позначаються як amenity=bus_station натомість.
Bus stop.12.svg
Bus prumyslova.jpg
highway crossing Node Пішохідний перехід — люди можуть безпечно перетнути дорогу, позначається дорожньою розміткою «зебра» та відповідним дорожнім знаком для водіїв. Підземні переходи позначаються додатковими теґами tunnel=yes, layer=-1.
Zebra-crossing sm.jpg
highway elevator Node Elevator
Elevator-12.svg
240 Sparks Elevators.jpg
highway emergency_access_point Node Номер знака, який може бути використаний для визначення вашого місцезнаходження у даний час на випадок крайньої необхідності. Вживається лише в деяких Європейських країнах, разом з ref=номер знака.
Anfahrpunkt HP 108.jpg
highway give_way Node Знак «Дати дорогу» (№2.1 Правил дорожнього руху).
Give way.jpg
emergency phone Node Екстрений телефон — особливий телефонний пристрій для виклику екстрених, аварійних служб, повідомлення вашого місцерозташування в разі небезпеки. Використовуйте разом з ref=номер_на_табличці.
Borne SOS.jpg
highway mini_roundabout Node Схожий на круговий рух (junction=roundabout), але по центру знаходиться або намальоване кільце, або ж острівець, по якому можна спокійно проїхати. Якщо по острівцю не можна проїхати, то потрібно використовувати junction=roundabout.

Типово показується, як орієнтований проти годинникової стрілки. Щоб змінити напрямок руху, додайте теґ direction=clockwise.

Mapping-Features-Mini-Roundabout.png
Mini-roundabout.jpg
highway motorway_junction Node Позначає в’їзд (Британія) чи з’їзд з автостради (США). ref=* потрібно встановлювати на номер з’їзду чи визначник в’їзду.
Mapnik-Motorway-Junction.png
Dscf0242 600.jpg
highway passing_place Node Бічна смуга для обгону.
Ausweichstelle.jpg
highway rest_area Node Area Місце відпочинку, де водії можуть з’їхати з дороги та перепочити, але не заправитись пальним.
Rendering-highway-services-mapnik.jpg
Wentworth terrain.jpg
highway speed_camera Node Камера спостереження швидкості — пристрій реєстрації порушників швидкісного режиму на автошляхах. В Україні використовуються автоматичні пристрої «Візир», про наявність яких обов’язково свідчить відповідний дорожній знак.
Speed camera.jpg
highway street_lamp Node Вуличний ліхтар, мачта освітлення.
Litpath.jpg
highway services Node Area Сервісна станція для харчування, які часто зустрічаються на трасах.
Mapping Features Motorway service area.jpg
De lucht.jpg
highway stop Node Знак зупинки.
STOP sign.jpg
highway traffic_signals Node Світлофори, які контролюють дорожній рух.
Rendering-traffic singals.jpg
Ampel.jpg
highway turning_circle Node Місце для розвороту — це закруглена розширена ділянка, звичайно, в кінці дороги для виходу транспортного засобу з глухого кута.
Mapping-Features-Turning-Circle.png
Turning circle.jpg
highway User Defined Node Way Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Історичні пам'ятки

Ця категорія містить в собі об’єкти історичної спадщини, які можуть становити наукову, археологічну або культурологічну цінність. Дивіться також статтю Historic, щодо настанов до використання.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
historic aircraft Node Area Літак, що переведений зі складу діючого флоту в резерв (на консервацію) та використовується у якості стаціонарного пам'ятника, експонату.
Historic aircraft monki.JPG
historic archaeological_site Node Area Археологічні розкопки — місце проведення розкопок залишків історії людського суспільства.

Для палеонтологічних розкопок вживайте натомість geological=palaeontological_site.

Archaeological-site-16.svg
Dscf0105 600.jpg
historic battlefield Node Area Поле битви — територія, де колись проходили озброєні сутички за участю військових контингентів. Може бути як на суші, так і на воді.
Fort Donelson river battery (1).jpg
historic boundary_stone Node Прикордонний камінь — знак, що позначає тепер історичні адміністративно-територіальні кордони. Зазвичай, можна зустріти біля доріг.
Boundary stone St Brelade and St Peter, Jersey.jpg
historic building Node Area Історична будівля.

В разі відсутності точних відомостей щодо конкретнішого типу будівлі, її можна позначити як звичайну.

historic cannon Node Гармата — історичне артилерійське знаряддя, зазвичай зустрічається у фортах або на полях битви.
Muzzle loading cannons at the Swedish Naval Museum (6648150909).jpg
historic castle Node Area [W] За́мок — укріплене житло феодала доби середньовіччя з оборонними, господарськими, культовими і т. ін. будівлями, звичайно оточене високим кам'яним муром з кількома вежами.

Дивіться також historic=manor для палаців, садиб.

Dscf0226 600.jpg
historic city_gate Node Area Міська брама — великі ворота, переважно при монументальних стародавніх стінах міст.

Дивіться також barrier=sally_port.

Spaarnwouder- of Amsterdamse poort.jpg
historic citywalls Way Area [W] Оборонний мур міста — фортифікаційна споруда для захисту мешканців міста чи поселення від потенційного агресора.

Дивіться також barrier=city_wall.

City wall render eg1.png
Delitzsch Stadtmauer.jpg
historic farm Node Area Історична ферма, сільська хата, що зберігається в первісному стані.
Memorial-Day-2003.jpg
historic fort Node Area [W] Форт — окреме замкнуте укріплення, одиничне або як складова частина зовнішньої лінії оборонних споруджень фортеці та укріпленого району.
Komárom Fortress 03.jpg
historic gallows Node Relation A structure designed for capital punishment by hanging.
Beerfelder-galgen-2007.jpg
historic highwater_mark Node A marker for indicating past flood.
Hochwassermarke Schwaebisch Gmuend 1912.jpg
historic locomotive Node Area A decommissioned locomotive which generally remains in one place.
Ambarawa locomotief.jpg
historic manor Node Area Палац, (феодальний) маєток — будинок величної архітектури, що був призначений під житло для панів, князів, графів і інших багатих осіб, що нині має громадське або культурне призначення.

Не плутати з Палацами культури amenity=community_centre або укріпленими за́мками historic=castle.

Gut Panker Herrenhaus.jpg
historic memorial Node Area Невеликий пам'ятник видатним людям, подіям; меморіальна дошка.
Memorial-16.svg
CIMG4191.JPG
historic milestone Node A historic marker that shows the distance to important destinations.
Jt meilenstein.jpg
historic monastery Node Area An historic monastery. See Also amenity=monastery.
Malbork Zamek Wysoki kruzganek.jpg
historic monument Node Area Меморіальний комплекс — декілька пам'ятних споруд, об'єднаних однією тематикою: скульптурна композиція, інсталяція машинної техніки, тематичний сквер і т.п.
Monument-16.svg
Monument.JPG
historic optical_telegraph Node Area Оптичний телеграф.
Telegraf-flittard.jpg
historic pillory Node A construction designed to immobilitate and humiliate a person who was convicted in lower courts.
Kirchberg pranger.jpg
historic ruins Node Area Руїни — на цьому місці колись існували об'єкти, створені людиною, що досі мають історичну цінність.

Щоб позначити певні об'єкти докладніше, скористайтесь натомість тегом ruins=yes, наприклад, разом ruins=yes і historic=castle.

Dscf1813-800.jpg
historic rune_stone Node [W] Рунічний камінь — валун з вирізаним на ньому рунічним написом.
U 240, Lingsberg.JPG
historic ship Node Area Корабель, що переведений зі складу діючого флоту в резерв (на консервацію) та використовується у якості стаціонарного пам'ятника, експонату.
Aurora Cruiser Museum StPetersburg.JPG
historic tomb Node Area Історична могила.
Grob2.jpg
historic tree_shrine Node Застаріле позначення святині-на-дереві — історичного релігійного місця поклоніння, де святиня закріплена на дереві.

Вживайте натомість natural=tree разом з historic=wayside_shrine.

Tree Shrine - Giritzer, Mautern an der Donau, Österreich - 02.JPG
historic wayside_cross Node Area Придорожній хрест (зазвичай у християнстві).
Christian.9.svg
Wegkreuz.jpg
historic wayside_shrine Node Area Придорожня святиня, місце поклоніння; гробниця, усипальниця.
2003-10-11 tanner moor 36.JPG
historic wreck Node Area Уламки — місце знаходження пошкодженого водного судна або його уламків.
LovilleWreckRedsea.jpg
historic yes Node Area Додатковий тег для позначення історичної цінності для об'єктів, які вже коректно описані іншими тегами.
historic Визначається користувачем Node Area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Землевідведення

Застосовується для позначення окремих земельних ділянок та їх функціональної ролі.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
landuse allotments Node Area Городи — невеликі земельні ділянки, орендовані (або у власності) місцевими мешканцями під вирощування сільськогосподарських культур, що знаходяться за межами житлової забудови. Також таким чином позначаються дачні ділянки.
Landuse-allotments.png
Schrebergaerten.jpg
landuse basin Node Area Зумпф, відстійник, помийниця — земельна ділянка, покрита або ні водою, з поглибленням для збирання опадів, стічних вод тощо. Вживайте разом з basin=stormwater / rainwater / infiltration / detention / retention для уточнення типу.

Водосховища позначаються натомість теґом landuse=reservoir.

Landuse-basin.png
Boneyard Detention Basin 2006.jpg
landuse brownfield Node Area Реконструкція — земельна ділянка очищена від попередніх споруд і підготована під нову забудову.
Landuse-brownfield.png
Former Brickworks ... - geograph.org.uk - 56268.jpg
landuse cemetery Area Кладовище — окрема земельна ділянка для поховань тіл померлих людей. Для позначення цвинтарів (місць поховання біля церкви) вживайте натомість amenity=grave_yard.
Landuse-cemetery.png
Cemetery-photo.JPG
landuse commercial Node Area Комерційна зона — офіси, центри ділової активності, бізнес-парки.
Landuse-commercial.png
Cambourne Business Park - geograph.org.uk - 15908.jpg
landuse conservation Area Незатверджене позначення охоронної зони. Вживайте натомість boundary=protected_area разом з protected_area=*.
Landuse conservation.png
landuse construction Node Area Будівництво — земельні ділянки під забудовою, де раніше не було об'єктів створених людиною.
Rendering-landuse-construction-mapnik.png
Landuse construction.jpg
landuse depot Area An area used as a depot for e.g. vehicles (trains, buses or trams). currently not rendered by mapnik
RET remise Beverwaard (2).JPG
landuse farmland Area Поле, пасовище, рілля — основні фермерські угіддя.
Rendering-landuse-farm-mapnik.png
Rye field.jpg
landuse farmyard Area Фермерський внутрішній двір — частина ферми, де розташовані житлові хати, сарай, хлів, стайня, службові будівлі, а також землі між ними, дерева і чагарники.
Rendering-area-landuse farmyard-mapnik.png
Farmyard.jpg
landuse forest Node Area Лісові насадження, лісове господарство: ділянку доглядають і висаджують нові дерева за необхідністю. Дивіться natural=wood для природних лісів
Landuse-forest.png
Fort Nelson Forestry.JPG
landuse garages Area Гаражі, гаражний кооператив.
Rendering-area-landuse garages-mapnik.png
Garages.jpg
landuse grass Node Area Трав'яний газон. Дивіться також landuse=meadow для природних лугів.

Натомість семантика вказує на приналежність цього теґу до запропонованої групи «Ландшафтних покровів», яку наразі не затверджено.

Mapnik landuse grass .png
Grasss.jpg
landuse greenfield Node Area Відведені землі — земельна ділянка запланована під нові проекти, де раніше не було споруд, створених людиною.
Rendering-area-landuse greenfield-mapnik.png
Greenfields - geograph.org.uk - 1202824.jpg
landuse greenhouse_horticulture Area Теплиці, тепличне господарство.
Rendering-landuse-farm-mapnik.png
Greenhouses westland.jpg
landuse industrial Node Area Промзона — земельні ділянки, де розташовані промислові виробництва: заводи, фабрики, цехи, склади готової продукції.
Landuse-industrial.png
Rehuraisio feed plant in Oulu 2008 001.jpg
landuse landfill Node Area Сміттєзвалище.
Rendering-landuse-landfill-mapnik.png
Landfill.jpg
landuse meadow Node Area Луги, галявина, заплава — земельна ділянка з трав'янистими насадженнями (без дерев).
Landuse Meadow.png
Mottey.jpg
landuse military Node Area Землі військового призначення: полігони випробувань, військові частини і т.п.
Rendering-landuse-military-mapnik.png
REUNION 2007 04.jpg
landuse orchard Node Area Фруктовий сад.
Orchard.png
Altesland2.jpg
landuse pasture Node Area Незатверджений теґ для пасовищ. Використання припинити.
Landuse Meadow.png
Pasture with shelter.jpg
landuse peat_cutting Area Торфові розробки — зона видобутку торфу шляхом осушення, підготовки площ (корчування дерев, пеньків, звільнення поверхневого шару від сторонніх включень тощо). Видобуток торфу ведеться машинно-формувальним, гідравлічним, екскаваторним, фрезерним або комбінованим способами. currently not rendered by mapnik
Peat cutting - geograph.org.uk - 1385530.jpg
landuse plant_nursery Area Розсадник — ділянка під відкритим небом, де вирощують молоді рослини для подальшої пересадки, розмноження. currently not rendered by mapnik
Cutchogue - Oregon Road - Plant Nursery.jpg
landuse port Area Портова зона — ділянка берега моря, річки або озера з прилеглою акваторією, захищена від негоди захисними гідротехнічними спорудами, на якій розміщується комплекс будівель та пристроїв для завантаження і розвантаження суден та їх обслуговування. currently not rendered by mapnik
landuse quarry Node Area Кар'єр — місце видобутку корисних копалин.
Rendering-landuse-quarry-mapnik.png
Steinbruch.jpg
landuse railway Area Земельна ділянка, зайнята під будівлі й технічні споруди рейкового транспорту.
Landuse-industrial.png
OahuRailway&LandCo-switchtrack-signal.JPG
landuse recreation_ground Node Area Місце відпочинку — відкрита ділянка із зеленими насадженнями, можливо спортивними майданчиками для відпочинку у широкому розумінні. Зазвичай належить територіальній громаді, але трапляються приватні території.
Landuse-recreation ground.png
landuse reservoir Node Area Водосховище, резервуар — відокремлена відкрита територія або споруда для зберігання води.

Для критих резервуарів вживайте натомість man_made=reservoir_covered.

Дивіться також water=reservoir.

Landuse-reservoir.png
Amagase Dam.jpg
landuse residential Node Area Житлова зона — земельна ділянка, на якій розташовані житлові будинки.
Rendering-area-landuse-residential.png
Lawrenceville.jpg
landuse retail Node Area Торгова зона — земельна ділянка об'єктів роздрібної торгівлі: крамниць, магазинів, ринків, торгових яток.
Landuse-retail.png
Trocadero - London 1.jpg
landuse salt_pond Area Видобуток солі — земельна ділянка, де морська вода випаровується для видобутку солі. currently not rendered by mapnik
Salt ponds SF Bay (dro!d).jpg
landuse village_green Node Area Центр селища — особлива земельна ділянка в центрі британських селищ. В Україні не вживається.
Landuse-village green.png
landuse vineyard Node Area Виноградник.
Landuse-vineyard.png
739px-Grape vines.jpg
landuse Визначається користувачем Node Area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.


Дозвілля

Застосовується для позначення об'єктів або споруд для занять спортом, дозвілля (у вільний від праці час).

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
leisure adult_gaming_centre Node Area Галерея ігрових автоматів для дорослих — платна ігрова зала з обмеженням за віком відвідувачів, наприклад: «однорукі бандити», відеоігри, автосимулятори, пінбол тощо.
Slot machines in Venetian.jpg
leisure amusement_arcade Node Area Галерея ігрових автоматів — платна ігрова зала без обмеження за віком відвідувачів, наприклад: відеоігри, аерохокей, автосимулятори, пінбол тощо.
Dave & Buster's video arcade in Columbus, OH - 17910.JPG
leisure beach_resort Node Area «Культурний» пляж — облаштована прибережна смуга моря, озера, річки, зручна для купання, сонячних ванн, за якою спеціально доглядають.

Для позначення «диких» пляжів вживайте natural=beach.

Beach resort.jpg
leisure bandstand Node Area Естрада — відкрита сцена (платформа) або павільйон для виступів оркестру, співаків, акторів.
HornimanBandstandsmall.jpg
leisure bird_hide Node Area Засідка на птахів — приховане місце для спостереження за птахами.

Дивіться також leisure=wildlife_hide для засідок на дичину.

Belvide-gazebo.jpg
leisure common Node Area A common land.
leisure dance Node Area Танцмайданчик.
Webster Hall by David Shankbone.jpg
leisure dog_park Node Area Собачий парк — місце вільного вигулювання собак.
Rendering-leisure dog park.png
DogPark.jpg
leisure firepit Node Area [W] Багаття, [W] вогнище.

Мангал, місце для барбекю позначаються теґом amenity=bbq.

Camp site.jpg
leisure fishing Node Area Місце для рибальства.
Angler.jpg
leisure fitness_centre Node Area A place with exercise machines and/or fitness/dance classes.
Gym 1-1-.jpg
leisure garden Node Area Ботанічний сад — місце культивації декоративних рослин. Інколи тут проводять наукові дослідження.
Rendering-area-leisure-garden.png
SF Japanese Garden.JPG
leisure golf_course Node Area Гольф-клуб. Вживайте для позначення території, яку він займає. Точку можна вжити посеред майданчика для розміщення відповідної позначки на мапі. Вживання передбачає sport=golf.
Rendering-leisure-golf course.png
Spanish-Bay-First-Tee.jpg
leisure hackerspace Node Area «Місце для хакерів» (досл.) — пункт зустрічей, спілкування, співпраці людей, що цікавляться комп'ютерними технологіями, цифровим мистецтвом.
Protospace, a Hackerspace.jpg
leisure horse_riding Node Area A facility where people practice horse riding, usually in their spare time.
Warendorf, Reitanlage Josephshof -- 2014 -- 8591 -- Ausschnitt.jpg
leisure ice_rink Node Area Льодовий каток, палац. Вживайте sport=* для позначення видів спорту.
Icerink2.jpg
leisure marina Node Area [W] Марина — шлюпкова гавань, пристань для приватних яхт і невеликих суден, які використовуються для розваги.
Rendering-leisure marina.png
Marina.jpg
leisure miniature_golf Node Area Міні-гольф-майданчик.
Rendering-leisure miniature golf.png
1st course of bahn golf.jpg
leisure nature_reserve Node Area Природоохоронна територія: природній заповідник, біосферний заповідник, заказник, природний парк або ландшафтний парк, заповідні урочища, пам'ятки природи.

Дивіться також boundary=protected_area.

Black Opal Spring in Biscuit Basin.JPG
leisure park Node Area Парк — муніципальна зелена зона для відпочинку і розваг.
Rendering-area-leisure-park.png
Arena Roundhay 07.jpg
leisure picnic_table Node Area A picnic table
Table-16.svg
Picnic table.jpg
leisure pitch Node Area Поле — спеціальний майданчик для активних видів спорту (футбол, бейсбол, крікет і т.п.) без трибун для глядачів. Вживайте sport=* для позначення видів спорту.
Rendering-leisure-pitch.png
County-Ground-STFC-pitch-2006.JPG
leisure playground Node Area Дитячий ігровий майданчик. Дивіться також playground=* для позначення оснащення.
Rendering-leisure-playground.png
Spielplatz.jpg
leisure slipway Node Way [W] Суднопідіймальний елінг — приміщення на водній станції для зберігання, будівництва і ремонту спортивних суден, інвентаря.
Transport slipway.p.20.png
800px-Swanage lifeboat on its slipway 1.JPG
leisure sports_centre Node Area Спортивний центр, школа. Вживайте sport=* для позначення видів спорту.
Rendering-leisure-stadium.png
Western Leisure Centre, Cardiff, Wales.jpg
leisure stadium Node Area Стадіон — комплексна спортивна споруда, яка складається з ігрового поля, майданчиків, бігових доріжок, трибун для глядачів, допоміжних приміщень і призначена для тренувань і змагань з різних видів спорту.

Вживайте sport=* для позначення видів спорту.

Rendering-leisure-stadium.png
Notre-dame-stadium.jpg
leisure summer_camp Node Area Літній табір — місце літнього відпочинку та оздоровлення дітей, підлітків гуртом, без батьків, під наглядом вихователів.
Summer camp example wartenberg 2015 01.jpeg
leisure